salus

اخبار مبارزات انتخاباتی ریاست جمهوری

رئیس‌جمهور:برخی گروه‌های متضاد، علیه دولت ائتلاف کرده‌اند
ساعت ٤:۱٩ ‎ب.ظ روز دوشنبه ۱ مهر ۱۳۸٧ 

دکتر احمدی ن‍‍ژاد در کنفرانس خبری طولانی به پرسشهای متنوع خبرنگاران داخلی و خارجی پاسخ داد. اظهارات مشایی، قرارداد کرسنت،‌برنامه سفر به نیویورک، جزییات طرح تحول اقتصادی مهمترین موضوعات مطرح شده در این کنفرانس خبری بود.
رییس‌جمهور در ابتدای این کنفرانس مطبوعاتی، ضمن تسلیت شهادت امیرالمونین، حضرت علی (ع) را معیار انسانیت و صحت عمل و کمال برای همه‌ی انسان‌ها دانست.
به گزارش ایسنا دکتر محمود احمدی نژاد گفت: بشریت و جهان در آستانه‌ی تحولات بزرگی قرار دارند. دوره‌ی فعلی به پایان رسیده است و در آستانه‌ی ورود به دوران جدیدی قرار داریم. دوران حاکمیت قدرت، ثروت، نیرنگ و تبلیغات دروغین به پایان رسیده است و دوران حاکمیت فرهنگ، اندیشه و ارزش‌های متعالی انسانی آغاز شده است.
وی افزود: قدرت سلطه‌گرانی مانند آمریکا رو به افول است و می‌بینید که رژیم صهیونیستی


دکتر احمدی ن‍‍ژاد در کنفرانس خبری طولانی به پرسشهای متنوع خبرنگاران داخلی و خارجی پاسخ داد. اظهارات مشایی، قرارداد کرسنت،‌برنامه سفر به نیویورک، جزییات طرح تحول اقتصادی مهمترین موضوعات مطرح شده در این کنفرانس خبری بود.
رییس‌جمهور در ابتدای این کنفرانس مطبوعاتی، ضمن تسلیت شهادت امیرالمونین، حضرت علی (ع) را معیار انسانیت و صحت عمل و کمال برای همه‌ی انسان‌ها دانست.
به گزارش ایسنا دکتر محمود احمدی نژاد گفت: بشریت و جهان در آستانه‌ی تحولات بزرگی قرار دارند. دوره‌ی فعلی به پایان رسیده است و در آستانه‌ی ورود به دوران جدیدی قرار داریم. دوران حاکمیت قدرت، ثروت، نیرنگ و تبلیغات دروغین به پایان رسیده است و دوران حاکمیت فرهنگ، اندیشه و ارزش‌های متعالی انسانی آغاز شده است.
وی افزود: قدرت سلطه‌گرانی مانند آمریکا رو به افول است و می‌بینید که رژیم صهیونیستی با 60 سال فساد و تجاوز و اشغالگری و تهدید، رو به اضمحلال است. ملت‌ها بیدار شده‌اند و خواهان پاکی و عدالت در مناسبات هستند.
رییس‌جمهور در ادامه افزود: قدرت‌های بزرگ باید توبه کنند و از کارهای زشت خود عذرخواهی کنند و از رفتارهای اشغالگرانه‌ی خود دست بردارند و به راه صلح و عدالت بگروند. این راه به نفع همه است، حتی به سود خود آنهاست.
احمدی‌نژاد گفت: امروز به فضل الهی موقعیت ایران و جمهوری اسلامی در عرصه‌ی بین‌الملل ممتاز است. ملت ایران یک قدرت بزرگ است و منشأ قدرت ایران به جای سلاح و ثروت، فرهنگ است. عشق به انسان‌ها، عدالت و صلح پایدار، منشأ قدرت ایران است و ملت ایران پیشاپیش همه‌ی ملت‌ها پرچمدار این ارزش‌هاست.
وی افزود: هم‌اکنون در عرصه‌ی داخلی، حرکت ما شتابان و رو به کمال است. از لحاظ علمی، اقتصادی، صنعتی و فرهنگی قله‌ها به تسخیر جوانان و اندیشمندان و به اقشار گوناگون کشورمان در می‌آید. کارهای بزرگ، سرنوشت‌ساز و جهش‌گونه در حال انجام است و دولت خدمتگزار و برآمده از آرای مردم در حال خدمت به مردم و دست‌اندرکار کارهای بزرگ است.
بعد از سفر به سازمان ملل جزییات طرح تحول اقتصادی را به اطلاع مردم می‌رسانم

رییس جمهور گفت: یکی از کارها برای جهش‌های بزرگ اقتصادی، طرح اصلاح ساختارها و فراهم کردن زمینه برای اجرای اصل سیاست‌های 44 و تحقق چشم انداز به عنوان یک نقطه ارزشمند در مسیر کمال ملت ایران در دستور کار دولت است و خوشبختانه با همراهی بی نظیر مردم این طرح در مسیر اجرا قراردارد.
احمدی‌نژاد در ادامه نشست مطبوعاتی خود افزود: با فراخوان دولت حدود 63میلیون نفر برای این طرح ثبت نام کردند و اطلاعات مورد نیاز دولت را دراختیار قراردادند و 7میلیون نفر هم به درخواست دولت از ثبت نام خودداری کردند؛ کسانی که تصور می‌کردند نیاز به حمایت اجتماعی دولت ندارند برای یاری دولت از ثبت نام خودداری کردند و از آن63 میلیون نفر هم بعضی‌ها فقط برای تکمیل پایگاه اطلاعاتی دولت و زمینه سازی برنامه ریزی‌های بهتر اقتصادی مشارکت کرده‌اند.
رییس جمهور اظهار داشت: من صمیمانه از همه ملت ایران به خاطر این هوشمندی و دقت نظر و فهم عمیق از مسائل تشکر و سپاسگزاری می کنم و در حقیقت این یک همه پرسی بزرگ درباره طرح تحولات ساختاری اقتصادی دولت بود که ملت به طور یکپارچه به این فراخوان دولت پاسخ مثبت دادند.
احمدی نژاد اظهار کرد: البته در ابتدای عملیاتی شدن طرح هستیم و جزئیات بخش های گوناگون آماده شده است و به زودی به اطلاع ملت خواهد رسید و ان شاءالله در نزدیک ترین زمان ممکن اجرای آن آغاز خواهد شد.
احمدی نژاد با اشاره به لایحه ی مورد نظر گفت: این لایحه آماده ی تقدیم به مجلس شورای اسلامی شده است و ان شاء‌الله من در اولین فرصت بعد از سفر به سازمان ملل در گفت‌وگوی زنده با مردم جزئیات طرح را تشریح خواهم کرد و برنامه های پیش رو را به اطلاع مردم خواهم رساند.
با سوداگری در بخش مسکن مبارزه می‌کنیم
دکتر احمدی‌نژاد در ادامه کنفرانس خبری خود در پاسخ به سوال واحد مرکزی خبر درباره فروکش کردن التهاب در بازار مسکن و برنامه‌های دولت در این زمینه و همچنین کاهش قیمت‌ها در سایر بخش‌ها گفت:« برنامه دولت در بخش مسکن به سرعت به دنبال کاهش قیمت‌ها ادامه پیدا می‌کند.»
رییس‌جمهور کشورمان افزود:« ساخت مسکن با رشد خوبی مواجه است و سال گذشته نسبت به سال قبل 80 درصد رشد داشته امسال نیز 25 درصد نسبت به گذشته با رشد مواجه بوده‌ایم و باید بگویم که در بخش مسکن کارهای بیشتری در حال اجرا است که از اول آذر ماه اعلام می‌شود و با سوداگری در بخش مسکن مبارزه خواهیم کرد.»
وی افزود:« موانع مسکن مهر نیز برطرف شده و انشاء‌الله به طور گسترده ساخت و ساز در تمام شهرها ادامه پیدا می‌کند تا بازار مسکن به تعادل برسد.»
احمدی‌نژاد افزود:« ‌در رابطه با هزینه‌های دولت نیز موفق شدیم ریشه‌ی عامل تورم ناشی از هزینه‌ی دولت را با کنترل و مدیریت هزینه‌ها بخشکانیم.»
احمدی‌نژاد افزود:« در سایر بخش‌ها که پول را در بازار بدون برنامه می‌کنند نیز برنامه‌ریزی‌ها رو به پایان است و در نیمه‌ی دوم سال با کاهش قیمت‌ها و توقف رشد قیمت‌ها مواجه خواهیم بود.»
برنامه‌ای برای ملاقات با سیاستمداران آمریکا ندارم
احمدی‌نژاد در ادامه نشست مطبوعاتی خود با خبرنگاران در پاسخ به سوال خبرنگار روزنامه‌ی یومیوری ژاپن با این مضمون که آیا در سفر به نیویورک قصد دارید با مقامات یا سیاستمداران آمریکا یا با اعضای گروه اوباما دیدار کنید؟ اظهار کرد: من در برنامه‌های سفر به نیویورک پیش‌بینی ملاقات با سیاستمداران آمریکا را ندارم، اما همان‌طور که قبلا هم گفته‌ایم برای گفت‌وگوی آزاد آن هم در مقابل رسانه‌ها و در صحن سازمان ملل با کاندیداهای ریاست جمهوری آمریکا آمادگی داریم.
وی افزود: سال گذشته هم این سوال مطرح شد که گفتم آماده‌ی ملاقات با آقای بوش هستم، اما الان دوره‌ی ریاست جمهوری آقای بوش به پایان رسیده و تاثیری در مناسبات و آینده ندارد، اما آمادگی دارم درباره‌ی مسایل جهانی با کاندیداهای ریاست جمهوری آمریکا در مقابل رسانه‌ها و در صحن سازمان ملل بحث و مناظره کنیم.
رییس‌جمهور هم‌چنین به خبرنگار روزنامه‌ی ژاپنی که بخش اول صحبت‌های خود را به صورت فارسی بیان کرده بود گفت: شما فارسی را آرام آرام خوب صحبت می‌کنید. بیشتر تمرین کنید. زبان شیرین فارسی خیلی خوب است.
برخی گروه‌ها که قبلا به ظاهر متضاد بودند، امروز ائتلاف کرده‌اند
احمدی‌نژاد در پاسخ به سوال دارابی، خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) که بیان کرد شنیده شده برخی گروه‌های سیاسی از جمله کارگزاران، مشارکت و حتی بخشی از جمعیت ایثارگران در موضع مخالفت با دولت ائتلاف و جلساتی را در این راستا برگزار کرده‌اند. نتیجه‌ی این‌گونه ائتلافات را چه می‌بینید؟ به نظر جناب‌عالی هدف از این ائتلاف‌ها چیست و چه تاثیری در انتخابات آتی دارد؟ اظهار کرد: من هم این خبر را شنیده‌ام و مطلع شدم که برخی گروه‌ها که قبلا به ظاهر متضاد بودند، امروز ائتلاف کرده‌اند. البته مشکلی نیست. در کشور ما آزادی در حد مطلق است. گروه‌ها آزادند با هم ائتلاف و تلاش کنند. آن‌چه مورد تاکید من است این است که در فعالیت‌های سیاسی، آرمان‌های انقلاب، معیارهای اخلاقی و صداقت مدنظر قرار گیرد.
رییس‌جمهور افزود: همه توجه کنند که برای سرفرازی کشور، تحقق آرمان‌ها و عزت ملت تلاش کنند. این ماموریت همه‌ی کسانی است که فکر می‌کنند باید در عرصه‌ی سیاسی حضور فعالی داشته باشند.
احمدی‌نژاد ادامه داد: بحث‌هایی مطرح می‌شود که برخی تلاش می‌کنند علما و بخشی از آنها را در مقابل دولت قرار دهند و از شخصیت و جایگاه علما و تخریب دولت سوءاستفاده کنند. شرایط کشور چه در داخل و چه در صحنه‌ی بین‌المللی شرایط خوبی است و آینده هم به مراتب بهتر از امروز است. می‌خواهند فضا را تخریب و اجازه ندهند دولت کارهای خود را جلو ببرد و ماموریت‌های خود را انجام دهد.
وی گفت: آن مقدار که من اطلاع دارم بعد از ماه مبارک رمضان، حملات علیه دولت تشدید خواهد شد، اما تاثیری در خدمتگزاری دولت، تصمیم‌گیری‌های دولت و ادامه‌ی مسیر دولت که خواست ملت و نیاز کشور است نخواهد داشت.
نباید طرح تحول اقتصادی را سیاسی کرد
رییس‌جمهور گفت: طرح تحول اقتصادی ملی است و کسی نباید آن را سیاسی کند؛ چرا که دولت آماده‌ی فداکاری برای تحمل تبعات آن است.
احمدی نژاد در ادامه نشست مطبوعاتی خود در پاسخ به سوال خبرنگار ایسنا، مبنی بر اینکه با توجه به تاکید مقام معظم رهبری بر لزوم توجه دولت به تورم زا نبودن اجرای طرح تحول اقتصادی به ویژه در موضوع پرداخت نقدی یارانه‌ها، دولت چه برنامه‌ای برای جلوگیری از عواقب احتمالی تورمی اجرای چنین طرحی دارد؟ همچنین در عمل به فرموده مقام معظم رهبری، دولت چه اقداماتی برای مقابله با عوامل قابل اجتناب تورم انجام داده است؟ با بیان این که به بخشی از این سوال در سوال‌های قبل پاسخ دادم، گفت: رهبری عزیز دو تاکید داشتند؛ یکی اینکه شتاب‌زدگی نباشد، که این حرف حکیمانه‌یی است و دولت با دقت قدم به قدم با استفاده از همه‌ی ظرفیت‌های کارشناسی کشور پیش می‌رود؛ به طوری که در حال حاضر صدها کارشناس، اقتصاددان و متخصص مدیریت اقتصاد در این طرح در حال همکاری هستند.
احمدی نژاد با اشاره به اینکه خود و مدیران ارشد دولت به طور کامل درگیر این طرح هستند و این جانب نظارت مستقیمی دارم، گفت: در ملاقات کارگزاران نظام هم مقام معظم رهبری جمله‌یی اضافه کردند که فرمودند شتاب زدگی نباید به عدم انجام طرح بیانجامد و یا طرح عقب‌افتاده و اجرا نشود.
رییس جمهور تصریح کرد: ما با توجه به هر دو معیار و کلام رهبری در حال طراحی هستیم و با مشورت نزدیک با مجلس، لایحه را هم آماده کرده‌ و تقدیم مجلس خواهیم کرد.
وی با بیان اینکه همه‌ی ابتکارات و همه‌ی طراحی‌های لازم که در توان ما است را به کار گرفته ایم که ان‌شاء الله این طرح بزرگ با کم‌ترین آسیب و با بالا ترین سود برای ملت انجام شود، خاطر نشان کرد: از شما خواهش دارم که توجه کنید اجرای درست و موفق طرح‌های اقتصادی نیازمند به دو عامل است که غیر از حساب شده بودن خود طرح دو عامل اجتماعی لازم است.
رییس جمهور عامل اول را همراهی مردم دانست که اگر این همراهی وجود داشته باشد در اجرای این طرح هیچ نقطه ضعفی وجود نخواهد داشت و گفت: عامل دوم آرامش در فضای اقتصادی کشور است که مردم نشان دادند وظیفه‌ی خود را به خوبی انجام دادند و آمدند همه ثبت نام کردند در حالی که در تاریخ و درهیچ جای دنیا هیچ فراخوانی این مقدار پاسخ و همراه نداشته است.
احمدی نژاد با اشاره به اینکه در گفت‌وگویی با یکی از هم وطنان‌مان در مورد طرح تحول اقتصادی این فرد در یک جمله‌ی کوتاه همه‌ی طرح را به زیبایی هر چه تمام تر بیان کردند خاطر نشان کرد: مردم خوب متوجه شدند و امیدواریم شما رسانه‌ها و سیاسیون نیز همکاری کنید.
رییس جمهور افزود: یک بار دیگر هم تاکنون گفته‌ام که این طرح ملی است و کسی آن را سیاسی نکند؛ چرا که دولت آماده‌ی فداکاری برای تحمل تبعات آن است و با توجه به اینکه همه‌ی دولت آماده است بنابراین ما فکر می‌کنیم اگر کار خوبی را می‌شود امروز انجام داد نباید با توجیهات سیاسی آن را به فردا بیاندازیم؛ چرا که تا روزی که این دولت است در خدمت مردم بوده و مردم فردا هر تصمیمی که بگیرند مبارک است و همه باید از تصمیم ملت تبعیت کنند.
وی یاد آورد شد: اگر همین دو عامل را رعایت کنید ان شاءالله تبعات منفی این طرح نزدیک به صفر است و با موفقیت عبور خواهیم کرد و ملت ایران در یک نقطه برجسته‌ی دیگر به یک الگو برای سایر ملت‌ها تبدیل خواهند شد.
تسلیم زیاده‌خواهی‌ها نمی‌شویم
رییس‌جمهور گفت: احتمال زیادی می‌دهم که بار دیگر دولت آقای بوش تبلیغاتی به راه بیاندازد که ما می‌خواهیم به ایران حمله کنیم و ایران را تحریم کنیم و چه‌ها بکنیم؛ اینها حرفهایی است که در این دو سه سال اخیر زده‌اند و دیگر دوران این حرف‌ها تمام شده‌ است. ملت ایران و دولت‌ها بدانند که ایران از این حرف‌ها عبور کرده است و این اظهارات تمام شده است.
دکتر احمدی‌نژاد در ادامه کنفرانس خبری خود در پاسخ به سوال خبرنگار رویترز که پرسید بعد از انتشار گزارش اخیر آژانس بین‌المللی انرژی اتمی کشورهای آمریکا، فرانسه و انگلیس خواستار اعمال تحریم‌های بیشتر بر ایران شدند با توجه به این که مقامات کشور ایران از جمله نمایندگان مجلس بارها تکرار کرده بودند که در صورت اعمال قطعنامه‌ی بیشتر علیه ایران،‌ در روابط خود با آژانس و با کشورهایی که قطعنامه‌ی جدید را تایید می‌کنند تجدید نظر خواهد کرد، اگر شورای امنیت قطعنامه‌ی دیگری علیه ایران تصویب کند اقدام عملی ایران چه خواهد بود؟ گفت: مشاهده کردیم که در گزارش اخیر البرادعی هم حق به طور کامل به ملت ایران داده شد و ایشان به صراحت نوشتند ما قادر به راستی آزمایی صلح‌آمیزبودن پرونده‌ی هسته‌یی ایران هستیم و هیچ انحرافی مشاهده نکرده‌ایم.
رییس‌جمهور افزود: ‌البته در گزارش البرادعی جملاتی وجود دارد مبنی بر این که ایران درباره‌ی ادعاهای آمریکا پاسخ نداده است و این حرف درستی است و اصلا آژانس انرژی هسته‌یی حق ندارد این سوالات را رسیدگی کند؛ چرا که مقررات آژانس اجازه نمی‌دهد که هر دولتی علیه عضوی از آژانس ادعایی کرد، این موضوع در دستور کار قرار گیرد.
وی افزود: حالا هم که این موضوعات رسیدگی شده است ما هم در حدی که قانون اجازه می‌دهد و حقوق ملت ما اجازه می‌دهد با آژانس همکاری کرده و این درحالی است که ما هیچ گاه تسلیم زیاده‌خواهی‌های کسی نخواهیم شد. فعالیتهای ما صلح‌آمیز است و آژانس بیش از 12 بار صلح‌آمیز بودن فعالیتهای ایران را تایید کرده است و ما فکر می‌کنیم که مشکلی به نام هسته‌یی وجود ندارد.
وی افزود: آنها که اعلام می‌کنند، می‌خواهیم ایران را تهدید کنیم این اظهارات را از روی عجز عنوان می‌کنند چرا که این حرف به ضرر ملت ایران نیست و این نشان دهنده‌ی بزرگی ملت ایران و عجز عنوان کننده‌ی این مطالب است؛ چرا که آنها در واقع خودشان را تحریم می‌کنند؛ اگر می‌خواهند خود را تحریم کنند مگر ما رفته‌ایم پشت در اتاق‌شان ایستاده‌ایم.
رییس‌جمهور اظهار کرد: مگر ما از آنها چه خواسته‌ایم و اصلا از آنها هیچ چیز نمی‌خواهیم. ملت ایران خود را اداره می‌کند و همه چیز را می‌سازد و هر چیز را هم که تحریم کنند ملت خدا را شکر می‌کند؛ چرا که این کار را به جوانان و صنعت‌گران‌مان واگذار می‌کنیم و آنها فورا آن را می‌سازند.
احمدی‌نژاد با اشاره به دستاوردهای ایران گفت:‌ ملتی که انرژی هسته‌یی، سلول‌های بنیادین، نانو تکنولوژی و علم هوا فضا را داشته و از داناترین پزشکان و مهندسان برخوردار است نیازمند این دسته از کشورها نیست و این اوج عقب‌ماندگی آنهاست که خیال می‌کنند با اقتصاد و فناوری، خود را به ملت تحمیل کنند چرا که این اتفاق نخواهد افتاد.
رییس‌جمهور در ادامه اظهار کرد: زمانی این کشورها فکر می‌کردند جلوی قدرتمند شدن ایران را می‌گیرند، اما اکنون آنها از ساز و کارهای دست خود و حیثیت خود دفاع می‌کنند و ما به آنها نصیحت می‌کنیم که اعلام این اظهارات بس است و این همه کلنجار رفتن با ملت ایران هیچ چیز برای شما نداشته است و چیزی گیرتان نیامده است.
رییس‌جمهور افزود: دست ملت ایران پر است و بدانید هرگاه تصمیم به مقابل به مثل بگیرد شما را پشیمان خواهد کرد؛ چرا که ملت ایران آن قدر ابتکارات دارد که انجام دهد و این در حالیست که من می‌دانم الان شما {آمریکا، فرانسه و انگلیس} پشیمان هستید و در حال حاضر بعضی از حرفهای سیاسی می‌زنید و ما معمولا این حرف‌ها را ندیده و نشنیده می‌گیریم اما هر جا شما دست به عمل بزنید ما نیز کار خود را انجام دادیم کماکان که تا کنون نیز این کارها را انجام دادیم.
احمدی‌نژاد با تاکید بر اینکه دنیا عوض شده است، تصریح کرد: این کشورها هم می‌دانند دنیا عوض شده است و آن قدر پنجره‌ها به روی ملت‌ها باز است که اصلا آنها دو تا از این پنجره‌ها را نمی‌توانند بندند و قادر به این کار نیستند.
احمدی‌نژاد افزود: در حال حاضر صدها تاجر آمریکایی اصرار دارند به ایران جنس بفروشند اما ما امتناع می‌کنیم.
وی با اشاره به کشورهای مورد نظر خبرنگار رویترز گفت: سرمایه‌گذاران بعضی از این کشورها که اکنون نام بردید در حال حاضر اصرار دارند که در ایران سرمایه‌گذاری کنند اما ما برای آنها شروطی قائل شدیم و جهت اطلاع شما و بسیاری از کسانی که خیال می‌کنند، می‌توانند تحریم کنند اعلام می‌کنم تحریم کنید اصلا مهم نیست چرا که موضوع هسته‌یی تمام شده است .
رییس‌جمهور افزود: احتمال زیادی می‌دهم که بار دیگر دولت آقای بوش تبلیغاتی به راه بیاندازد که ما می‌خواهیم به ایران حمله کنیم و ایران را تحریم کنیم و چه‌ها بکنیم و اینها حرفهایی است که در این دو سه سال اخیر زده‌اند و دیگر دوران این حرف‌ها تمام شده‌ است. ملت ایران و دولت‌ها بدانند که ایران از این حرف‌ها عبور کرده است و این اظهارات تمام شده است.
احمدی‌نژاد با اشاره به این که عده‌ای بعد از ماه مبارک رمضان فشارهای تبلیغاتی علیه دولت را زیاد می‌کنند و این دسته از کشورها نیز تبلیغات خود را زیاد می‌کنند، گفت:‌ باید بگویم که این تبلیغات تاثیری در اراده‌ی ملت ایران ندارد.
مشایی هیچ‌گاه واژه‌ی «ملت اسراییل»‌ را به کار نبرده است
در ادامه‌ نشست خبری رییس‌جمهور ،خبرنگار روزنامه ایران از رییس‌جمهور درباره سخنان اخیر مشایی سوال کرد که احمدی‌نژاد در پاسخ به این سوال اظهار کرد: موضع ما در برابر رژیم صهیونیستی موضع کاملا روشنی است. این رژیم را هیچ‌گاه ایران به رسمیت نشناخته و نخواهد شناخت.
وی ادامه داد: این رژیم ریشه همه فسادها و تهدیدها و جرم‌ها در منطقه است. این رژیم یک رژیم جعلی و غیرقانونی است. این رژیم درست شده است برای تجاوز، تهدید، فشار به ملت‌ها و پرکردن جیب فرمان‌سالاران و تهدید ملت‌های منطقه و ملت‌های منطقه هیچ‌گاه از اول هم این رژیم را به رسمیت نشناخته‌اند و امروز هم نمی‌شناسند و هیچ‌گاه هم به رسمیت نخواهند شناخت.
رییس‌جمهور با بیان این‌که صهیونیست‌ها فریبکار هستند تصریح کرد: یک عده قلیل صهیونیست با سازماندهی بسیار پیچیده و بر قدرت جهانی حاکم شده‌اند. این‌طور که ما برآورد کرده‌ایم امروز کادر اصلی صهیونیست‌ها حداکثر ‌٢ هزار نفر است و ‌٨ هزار نفر هم عمله دارند. یک تعدادی هم منبع خبر دارند اما چون به مراکز قدرت در آمریکا و در اروپا و به منابع مالی و پولی مسلط شده‌اند و به مراکز تبلیغی مسلط شده‌اند طوری تبلیغات می‌کنند که انگار همه‌ی دنیا هستند و همه‌ی ملت‌ها با آنها هستند و آنها اکثریت حاکم بر جهان هستند! این یک دروغ بزرگ است. همان‌طور که یهودی بودن آنها یک دروغ است و آنها اصلا دین ندارند.
احمدی‌نژاد اضافه کرد: آنها یک مشت دنیاطلب بی‌دین و دروغگو هستند که فقط می‌خواهند بر ملت‌ها مسلط شوند و حقوق ملت‌ها را چپاول کنند. طبیعی است که ملت‌ها هیچ‌گاه با رژیم صهیونیستی کنار نمی‌آیند. شنیدم که یکی از آنها اخیرا گفته‌ ایده‌ی اسراییل بزرگ مرده است. من می‌خواهم این‌جا بگویم که ایده‌ی اسراییل کوچک هم مرده است و ایده‌ای به نام اسراییل مرده است. ولی اینها از زمان عقب هستند. همان‌طوری که ایده‌ی اسراییل بزرگ ‌٣٠ سال قبل مرد و اینها نفهمیدند و ‌٣٠ سال است که دارند دست و پا می‌زنند. امروز هم من به آنها می‌گویم ایده‌ی اسراییل کوچک هم مرده است.
وی در ادامه خطاب به صهیونیست‌ها اظهار کرد: من به آنها نصیحت می‌کنم که برای شما بهتر است که دست از ظلم بردارید و توبه کنید و اگر می‌خواهید یک کار خوب در زندگی‌تان انجام دهید این است که سرزمین فلسطین را ترک کنید و رها کنید ظلم و تجاوز را و به دنبال زندگی خود بروید. خودتان آمده‌اید و یک عده را هم با دروغ و فریب اسیر کرده‌اید و با وعده‌ی دروغ در شهرک‌ها سپر بلای خودتان کرده‌اید و پشت سر آنها می‌خواهید جنایت‌های خودتان را ادامه بدهید. من نصیحت می‌کنم که دیگر بس است. ‌۶٠ سال کار زشت و جنایت کردید، برگردید و توبه کنید و اجازه بدهید ملت فلسطین خودش سرنوشت خود را تعیین کند و راه را باز کنید تا این کسانی که به دروغ آورده‌اید برگردند به سرزمین خودشان.
رییس‌جمهور افزود: شنیدید در خبرها که شبکه‌ی قاچاق انسان درست کرده‌اند و از سایر کشورها آدم‌های مستحق، فقیر و آدم‌های بی‌اطلاع را قاچاق می‌کنند به سرزمین‌های اشغالی و آنها را سپر بلا می‌کنند. البته تکلیف ملت فلسطین معلوم است. اگر اشغالگران بیایند و یک عده بی‌اطلاع و حتی یک عده بی‌گناه را سپر بلا کنند برای تجاوز، ملتی که در موضع دفاع است باید مقابله کند. حتی با آن بی‌گناهان و حتی با آنهایی که ناآگاهانه به صحنه آورده شده‌اند.
احمدی‌نژاد با بیان این‌که تکلیف دفاع از فلسطین معلوم است، افزود: تا آزادی همه‌ی سرزمین‌های فلسطین، این حق ملت فلسطین است که از خود دفاع کند و اشغالگران و از کسانی که سرزمین آنها را اشغال کرده‌اند حق خود را استیفا کنند.
وی با اشاره به سخنان اخیر مشایی اظهار کرد: حرف آقای مشایی حرف دولت است و حرف روشن است. ملت ما با ملت‌ها و با مردم مشکلی ندارد. البته ما برای رژیم صهیونیستی نه دولت قائلیم و نه ملت. ما اصولا آنها را به رسمیت نمی‌شناسیم. ما ملتی به نام اسراییل را به رسمیت نمی‌شناسیم. ما دولتی به نام اسراییل را به رسمیت نمی‌شناسیم. اما با مردمی که با دروغ و با فریب این‌جا آورده شده‌اند و سپر بلا شده‌اند مثل همین مزدورانی که در ارتش آمریکا هستند. آمریکا و انگلیس از کشورهای آفریقایی و کشورهای فقیر در آن‌جا اطلاعیه می‌دهند و جوانانی که در زندگی‌شان ماهی ‌۵٠ دلار و ‌١٠٠ دلار هم درآمد ندارند به آنها وعده‌ی ماهی هزار دلار و ‌٢ هزار دلار می‌دهند. آنها را می‌برند آموزش می‌دهند و به جان ملت‌ها می‌اندازند. ما دلمان برای اینها هم می‌سوزد. گرچه در موضع دفاع، از خودمان دفاع خواهیم کرد و ملت فلسطین از خودش دفاع خواهد کرد؛ ولی ما حساب اینها را با صهیونیست‌ها و شبکه‌ی صهیونیسم جهانی جدا می‌دانیم. ما می‌گوییم راه را باز کنید تا اینها به کشور خود بروند و بروند به سر خانه و زندگی خودشان.
رییس‌جمهور تاکید کرد: نگاه انقلاب، نگاه دلسوزی برای همه‌ی انسان‌ها است. حتی دلمان برای آقای بوش هم می‌سوزد. گرچه با او مقابله می‌کنیم ولی دلمان می‌سوزد انسانی که می‌تواند خادم باشد، صالح باشد، پاک باشد و دوستدار ملت‌ها باشد، اما آن‌قدر جنایت می‌کند که شمارش جنایات هم از دست او در برود. ما دلمان می‌سوزد. او می‌توانست یک انسان متعالی و متکامل باشد ولی سقوط کرد و بیش از این هم سقوط خواهد کرد.
وی در ادامه تصریح کرد: اگر ما مقابله می‌کنیم از موضع رحمت است، نه از موضع بغض و کینه، ما عقده‌ای نداریم. ما به دنبال اصلاحیم و اگر در مقابل سیاست جباران می‌ایستیم به خاطر لطف و رحمتی است که به ملت‌ها داریم. ما با ظلم مخالفیم به خاطر این‌که ملت‌ها را دوست داریم. در فلسطین هم همین مساله است. یک مشت فقیر و بیچاره را با وعده‌ی دروغ سپر بلای خود کرده‌اند. آنها را به کشتن می‌دهند برای منافع شبکه‌ی صهیونیسم جهانی. ما می‌گوییم حساب آمریکا جداست. باید در را باز کنند بگذارند این فقیر و بیچاره‌ها برگردند و سران صهیونیسم هم دست از جنایات بردارند. ولی اگر برندارند دست ملت فلسطین آنها را بر سر جایشان خواهد نشاند و حق خود را از آنها خواهند گرفت.
احمدی‌نژاد در ادامه، بخشی از بیانات حضرت امام (ره) در سال ‌۵٧ را برای حاضران خواند و با بیان این‌که این معیار است و این نوع نگاه حاکمان در جمهوری اسلامی است، گفت: ایشان می‌فرمایند، «در خود ایران هست، تبلیغات هست من‌جمله راجع به اقلیت‌های مذهبی که اینها را مستکبران و صهیونیست‌ها تعبیر کردند به این‌که اگر یک حکومت اسلامی پیدا شود یهودی‌ها را چه خواهند کرد؟ نصارا را چه خواهند کرد؟ زرتشتی‌ها را چه خواهند کرد؟ اینها را خواهند قتل‌عام کرد. این حرف بسیار غلط است. حکومت اسلامی اگر چنان‌چه انشاءالله برپا شود ما این یهودی‌ها هم که از ایران رفته‌اند و بازی‌شان داده‌اند و رفته‌اند به اسراییل و گرفتار شده‌اند در آن‌جا با دست یهودی‌ها و اسراییلی‌هایی که از آمریکا آمده‌اند یا از دولت‌های دیگر رفته‌اند آن‌جا، این دسته‌های یهودی را که اینها آن‌جا برده‌اند و الان که می‌بینید بسیار در صحنه هستند. اگر انشاءالله دولت عادلی تشکیل شد آنها را دعوت می‌کنیم یهودی‌هایی که مملکتشان ایران بوده است دعوت می‌کنیم که به وطن خودشان برگردند و با آنها کمال خوش‌رفتاری را دولت اسلامی می‌کند.اسلام قوانینی است که تمام اقشار بشر را برای آن احترامات قائل است. البته یک استثناهایی هست برای آنهایی که شلوغ‌کارند و برای آنهایی که خرابکارند برای آنها هیچ است. اما مثل یهود که اهل /ذمه/ هستند و تمام اهل کتاب، نصارا و زرتشتی‌ها همه‌ی اینها در مملکت اسلامی با رفاه و با احترام آن‌جا توقف می‌کند و این‌که گفته شده است که اگر یک حکومت اسلامی تاسیس بشود چه خواهد شد و چه خواهد شد اینها تبلیغاتی است که برای بر هم زدن این نظام تبلیغات می‌شود و این تبلیغات غلط است.»
رییس‌جمهور هم‌چنین به فرمایشات مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: رهبری عزیز فرمودند« راه حل ما برای مساله‌ی فلسطین راه حلی انسانی است. ما مخالف این هستیم که کسانی را که با تبلیغات دروغ به آن‌جا آورده‌اند به دریا بریزند یا آتش بزنند. با حفظ حق دفاع مشروع ملت فلسطین، طرح جمهوری اسلامی این است که در آن‌جا رفراندوم آزاد برگزار شود و همه‌ی مردم فلسطین، مسلمان، یهودی و مسیحی، نوع حکومت و دولت خود را انتخاب کند و آنها درباره‌ی مهمانان ناخوانده که ناآگاهانه و بر اثر تبلیغات آنها به آن‌جا آورده شده‌اند تصمیم‌گیری کنند و به آنها اجازه داده شود که با اجازه‌ی دولت ملی فلسطین و تحت مقررات حاکم فلسطین زندگی کنند.»
رییس جمهور ادامه داد: توجه کنید این دو برای ما معیار است. جالب است وقتی من بحث از هولوکاست را مطرح کردم یک هجوم سنگین از بیرون توسط صهیونیست‌ها و طرفداران آنها و در داخل هم توسط عده‌ای علیه من سازماندهی شد. امروز هم حرف آقای مشایی این است که ما با مردم مشکلی نداریم، اما هیچ‌گاه رژیم صهیونیستی را به رسمیت نمی‌شناسیم. نقطه‌ی تقابل ما صهیونیست‌ها و جنایتکاران هستند و ما دلمان برای مردمی که اسیرند و مردمی که به آنها اجازه نمی‌دهند از سرزمین‌های اشغالی خارج بشوند می‌سوزد. این حرف، حرف مکتب ماست، حرف ملت ماست و حرف دولت ماست.
به گزارش ایسنا،احمدی‌نژاد در عین حال تصریح کرد: البته ممکن است در بیان مطالب و در استخدام کلمات، سلایق و ادبیات متفاوت باشد ولی بدانید که برخورد با ماجرای دروغین هولوکاست و افشای هولوکاست حقیقی که در فلسطین جریان دارد با دلسوزی برای کسانی که به دست اشغالگران و صهیونیست‌ها سپر بلا شده‌اند دو روی یک سکه است و یک حقیقت هستند. موضع ما در مقابل همه‌ی مردم دنیا یکی است. البته بر اساس عدالت. این به معنای تایید غصب حقوق ملت فلسطین نیست. ما تا استیفای یک سر سوزن از سرزمین فلسطین در کنار ملت فلسطین ایستاده‌ایم و حمایت‌های سیاسی و معنوی خود را به طور همه‌جانبه ادامه خواهیم داد.
رییس‌جمهور اظهار کرد: ضمن احترام به همه‌ی کسانی که در ماجرای اخیری که به وجود آمد اظهارنظر کردند، به‌خصوص نمایندگان عزیز مجلس و تشکر از حساسیتی که نشان دادند که درست هم هست، چرا که آن‌قدر رژیم صهیونیستی در بین ملت‌ها منفور است که حساسیت‌ها در برابر این رژیم بسیار بسیار بالاست و من تشکر می‌کنم از همه‌ی نمایندگانی که حساسیت نشان دادند، اما می‌خواهم این‌جا اظهار کنم که آقای مشایی مظلوم واقع شد.
احمدی‌نژاد با بیان این‌که او (مشایی) او هیچ‌گاه واژه‌ی «ملت اسراییل»‌ را به کار نبرده است، تصریح کرد: آقای مشایی از ‌١٨ سالگی در صحنه‌های انقلاب بوده است تا به امروز و بیش از ‌٣٠ سال به انقلاب خدمت کرده است و پاک زیسته است. ده‌ها سخن علیه رژیم صهیونیستی در همین روزها و همین ماه‌ها و در همین دولت داشته است. موضع او موضع دولت است و در خدمت دولت و در خدمت ملت است. هرکجا که بوده است در خدمت ملت بوده است و ‌٣٠ سال پاک، انقلابی و فداکار زندگی کرده است اما در این ماجرا ایشان مظلوم واقع شد. برخی افراد گفتند که ایشان گفته‌اند «ملت اسراییل» ولی ایشان هیچ‌گاه چنین واژه‌ای را به کار نبرده است و هیچ‌گاه به کار نخواهد برد.
رییس‌جمهور خطاب به رسانه‌ها گفت:‌ من باید به یک نکته اشاره کنم که در انتقال اخبار و مطالب دقت کنید. می‌بینید که یک واژه بالا و پایین بشود چه مسایل سنگینی را به وجود می‌آورد. خواهش من از رسانه‌ها این است که در نقل مطالب دقت و مراقبت کنید که ظلمی اتفاق نیافتد.
وزارت اطلاعات تحقیقات درباره قرارداد کرسنت را کامل کند
رییس جمهور در پاسخ به سوال خبرنگار فارس در باره قرارداد کرسنت گفت:« این ماجرا هم دست مایه‌ی حمله به دولت شده است. این قرارداد قبل از این دولت منعقد شده بود و وقتی من سر کار آمدم دستور توقف آن را دادم کما اینکه دستور توقف برخی قراردادهای دیگر را هم دادم.»
احمدی نژاد در ادامه گفت:« ‌در فاصله انتخابات تا استقرار این دولت من خبردار شدم که می‌خواهند این قرارداد را امضا کنند که تماس گرفتم و خواستم که این قرارداد را امضا نکنند، بعد شنیدم که باز هم قصد امضای آن را دارند که دوباره تماس گرفتم و خواستار امضا نشدن این قرارداد شدم که به ما گفتند که ماده‌ای را در آن گنجانده‌اند که در صورت عدم موافقت دولت این قرارداد اجرا نشود و آن را امضا و برای ما گرفتاری درست کردند.»
وی افزود:« این اطمینان را می دهم که این دولت یک شاهی هم از حقوق ملت را ضایع نخواهد کرد و بسیاری از حملات به این دولت به خاطر این مساله است.»
احمدی نژاد درباره‌ محتوای قرارداد کرسنت گفت:‌« این قرارداد براساس یک رابطه‌ ناصحیح با بعضی سیاسیون که امروز هم فعال هستند منعقد شده است و ارقامی هم رد و بدل شده است. حداقلی از ردوبدل این ارقام با گواهی برخی افراد و تحقیقاتی که وزارت اطلاعات کرده است، برای من مسجل شده است اما چون این دولت مشهور به ضد فساد است وقتی سر کار آمد طرف مقابل این آقایان بخشی از بدهی خود را دیگر نداد و این طرف هم اعلام کرد که نمی‌گذارد این قرارداد اجرایی شود. طرف خارجی وقتیکه خواستار مذاکره درباره اجرای آن قرارداد شد طرف مقابلش اعلام کرد که برگه‌ای دارد که نشان می دهد فردی با دادن امضا در این قرارداد رشوه گرفته است. در حالی که کدام احمقی برای رشوه دادن امضا می‌دهد؟»
وی در ادامه افزود:« سیاست ما همکاری سازنده با کشورهای همسایه است ما با بسیاری از کشورهای همسایه خطوط ارتباطی برق داریم که در فصل‌هایی به آنها برق می دهیم و در فصل‌هایی از آنها برق می‌گیریم خط گاز هم می خواهیم برقرار کنیم و براساس قیمت روز آن را بدهیم. طرف خارجی که به دنبال اجرای این قرارداد است به شرط اینکه به قیمت روز از ما گاز بخرد و تعهد بدهد که دیگر تخلفات پشت پرده انجام نمی‌دهد، اگر به دنبال اجرای آن قرارداد است می تواند با ما مذاکره کند.»
وی با اشاره به حضور کردان در این قرارداد گفت:« کردان نماینده‌ی این دولت برای مذاکره درباره‌ی مفاد این قرارداد بود که در جلسه‌ای هم معاون حقوقی مرا دعوت کرد. در همین حین آقایی که قبلا در این قرارداد حضور داشته است در تماسی که با معاون حقوقی بنده می گیرد اعلام می کند که اجازه نمی‌دهد این قرارداد امضا شود و از فردا تبلیغات شروع می‌شود که کردان و رحیمی متخلف این قرارداد هستند، درحالی که آنها تلاش می‌کردند با مذاکره‌ نگذارند حقوق ملت در این قرارداد ضایع شود.»
احمدی نژاد در ادامه گفت:« این را بدانید که بسیاری از موج‌هایی که راه می افتد ظاهر ضدیت با فساد را دارد، اما در باطن هدف گم کردن ردپای متخلفین را دنبال می‌کند. من از وزارت اطلاعات می خواهم که تحقیقات درباره‌ی این قرارداد را کامل کند و تکلیف دولت نیز روشن است و در منافع ملت با هیچ کس کنار نخواهد آمد واگر تمام سیاسیون دست به دست هم بدهند و علیه دولت تخریب کنند سر سوزنی از حقوق ملت عقب نشینی نخواهد کرد.»
احمدی نژاد گفت:‌« البته دوستان ما هم گاهی در انتقادات خود به دولت اشتباه می‌کنند که آن را هم به جان می‌خریم. تا وقتی من هستم قلم این دولت پای امضای هیچ قراردادی نمی رود که حقوق ملت در آن تضییع شده باشد آن فرد هم که به دنبال امضای این قرارداد است باید بیاید و باتوجه به شرط‌هایی که گفتم با ما مذاکره کند والا صرف امضای یک کاغذ دلیل نمی شود که ما اجازه دهیم حقوق ملت تضییع شود و من در این باره ادعای خسارت خواهم کرد.»
در برابر اظهارنظرهای متناقض از افراد واحد قرارداریم
رییس‌جمهور گفت: مراجع محترمند و جایگاه خود را دارند و ما به مراجع احترام کامل می‌گذاریم.
دکتر احمدی نژاد در ادامه کنفرانس خبری خود در پاسخ به سوال خبرنگار همشهری در رابطه با اینکه به طور صریح بگویید موضع دولت در خصوص تخریب و توهین مراجع تقلید چیست و پاسخ شما در رابطه با درخواست مراجع برای برکناری مشایی چه خواهد بود خاطرنشان کرد: تخریب‌ها را قبول نداریم و معتقدم ارتباطی به دولت ندارد. البته کشور ما آزاد است و افراد نظرات خود را اعلام می کنند که بسیار ارزشمند است اما من از تحلیل‌گرانی که نظرات خود را می‌دهند می‌خواهم که توهین نکنند به خصوص توهین به مراجع که در ترویج فرهنگ اسلامی ، تربیت طلاب، پیگیری ونشر فرهنگ اسلامی و غیره نقش مهمی را ایفا می‌کنند.
احمدی نژاد افزود: ما نهایت احترام را برای مراجع قائل هستیم، اما تصمیم‌گیری در عرصه‌ی سیاست کشور تابع مقررات موجود است و اجرای مقررات به معنای توهین به کسی نخواهد بود.
وی افزود: توصیه‌ها نمی توانند در تصمیم گیری‌ها دخالت کنند و ضمن اینکه نظرات را محترم می دانیم تصمیمات دولت مستقل از اظهارنظرهای افراد گرفته می‌شود حتی اگر افراد محترم و عزیز باشند.
به گزارش خبرنگار ایسنا، احمدی نژاد در ادامه‌ی نشست مطبوعاتی خود در پاسخ به سوال خبرنگار کیهان در رابطه با موضوع طرح تحول اقتصادی و اینکه این طرح از سوی مخالفان با دو موضع متناقض روبه رو است، گفت:‌ درست است ما در برابر اظهارنظرهای متناقض از افراد واحد قرار گرفته‌ایم .
وی افزود: اگر سال اول دولت این طرح را اعلام می کردیم می‌گفتند کارشناسی نیست و حالا که در سال‌های آخر مطرح شده است می‌گویند شتاب‌زده یا انتخاباتی است و باید بگویم اگر اجرای این طرح سیاسی است یعنی اینکه هر کار مثبتی در کشور سیاسی است و نباید در کشور کار سیاسی کرد، یعنی اینکه نباید در کشور کار مثبت کرد وهیچ دولتی نباید کار کند.
وی افزود: سال گذشته طرحی برای سهمیه‌بندی بنزین مطرح شد که بسیار ابتدایی و در حد یک خط بود .
سنگین‌ترین کار اجرایی انجام شد و تمام پمپ‌ بنزین‌های کشور به مرکز کنترل وصل شده‌اند و البته باید بگویم در زمان اجرای این طرح از نمایندگان مجلس خواهش کردم تا فرصت دهند طرح را آزمایش کنیم و با کارت انجام دهیم تا این همه فشار برای سهمیه‌بندی به وجود نیاید؛ چرا که شبکه‌ی گسترده ای است و اگر دچار مشکلی شود با بحران مواجه می‌شویم .
وی افزود: اما مطمئن شدم این طرح برای زمین زدن دولت است و نه برای حل مشکل بنزین، بنابراین به دوستان گفتم هر طور شده آن را اجرایی کنند و دولت توانست سنگین‌ترین تکلیف بعد از انقلاب بر دوش دستگاه اجرایی را به خوبی اجرا کند و کمترین انحراف را در این مسیر داشتیم .
رییس جمهور افزود: چون می‌دانند دولت توانمند بر اجرا است مخالفت می‌کنند و جایی که دولت ضعف ندارد ضعف می‌تراشند و تبلیغات می‌کنند؛ در حالی که می دانند دولت با لطف خدا و حمایت مردم زمین نمی‌خورد.
احمدی نژاد با طرح این پرسش که چرا برخی نمی‌خواهند کارهای خوب در کشور اجرا شود؟ گفت:‌ در دولت‌های قبل به نحوی جلوی اقدامات مثبت را می‌گرفتند و در این دولت هم به نحو دیگر و باید بگویم که مهم این است که طرح به نفع کشور است یا به ضرر آن و اگر به نفع است چرا مانع تراشی می‌کنند.
‌احمدی نژاد در ادامه ی نشست مطبوعاتی خود اضافه کرد:‌ ما تمام قوانین لازم برای اجرای طرح را در اختیار داریم و این قوانین در قانون برنامه ، قانون وزارت رفاه و قانون حمل ونقل وجود دارد اما می خواهیم این طرح با تفاهم و هماهنگی و مشارکت همه انجام شود.
وی افزود: ما نمایندگان مجلس را بهترین دوستان خود می دانیم و معتقدیم که از عناصر ارزشی و انقلابی و بهترین یاران دولت امروز در مجلس هستند و می خواهیم که با کمک یکدیگر این طرح را اجرایی کنیم و خوشبختانه اکثریت قریب به اتفاق اعضای مجلس موافق این طرح هستند و باید بگویم همان‌هایی که برای مردم فلسطین دلسوزی کردند پشت دولت و پشت قضیه‌ی اجرای طرح تحول اقتصادی هستند.
احمدی نژاد خطاب به برخی افراد که مانع تراشی می‌کنند، گفت: ماه رمضان است به جای اینکه جلسه بگذارید و نقشه بکشید که بعد از ماه رمضان به دولت حمله کنید جلسه بگذارید و برای خدمت به مردم تلاش کنید.
وی افزود: به جای اینکه جلسه‌ بگذارید و از علما علیه دولت امضا بگیرید طرح و پیشنهادهایی برای حل مشکلات ارائه دهید و باید بگویم که هیچکدام از آنهایی که مخالفت می‌کنند حتی یک صفحه پیشنهاد برای رفع مشکلات کشور ارائه نکرده‌اند و سه سال است که مداوم حمله می‌کنند. این دولت جرات کرده به مردم کمک کند ، کمکش کنید اگر کمکش نمی کنید سکوت کنید؛ چرا که ممکن است بعدها خودتان در این جایگاه بنشینید.
وی در رابطه با اینکه اجرای دقیق طرح به چه زمانی موکول می‌شود، گفت: در تلاش هستیم از نیمه دوم سال طرح را اجرایی کنیم و باید بگویم نظام مالیاتی از اول مهر عملیاتی می‌شود. نظام توزیع کالا شروع شده و نظام بانکی از نیمه‌ی دوم سال آغاز خواهد شد. ما همه تلاش خود را می کنیم که در نیمه‌ی دوم سال طرح هدفمندسازی یارانه‌ها با قدرت انجام شود.
احمدی نژاد اضافه کرد: برای اینکه مشکلی ایجاد نشود و همکاری و همراهی همه‌ی نمایندگان مجلس را در این طرح داشته باشیم لایحه جامعی تنظیم شده که به زودی به مجلس تقدیم می ‌شود‌، بعد از بازگشت از سفر به سازمان ملل هم در برنامه‌ای تمام جزییات ر
در پاسخ به اعتمادملی: ایران بهشت عالم است
رییس‌جمهور در پاسخ به سوال خبرنگار روزنامه اعتماد ملی که پرسید«آیا واقعا شما نظرتان این است که مردم در بهشت زندگی می‌کنند؟» گفت:« اگر منظورتان از بهشت، ایران است که آری. ایران بهشت عالم است. بهترین مردم، بهترین جای دنیاست و والاترین مردم را دارد. از این نظر ایران بهشت است. اگر منظورتان این است که مشکلات اقتصادی هست، چه کسی گفته که ایران مشکلات اقتصادی ندارد؟ گزارش‌های من دایر بر عملکرد دولت است و اگر می‌خواهید گزارش‌ها را بر اساس مشکلات بگویم، می‌گویم که در سه سال قبل چه بود و الان چه وضعیتی است. عده‌ای تنها بد می‌گویند، خب بگویند، شما خودتان را ناراحت نکنید.»
به گزارش ایسنا، احمدی‌نژاد در ادامه در پاسخ به سوال خبرنگار روزنامه‌ی قدس درباره‌ی دیپلماسی عمومی ایران در دنیا گفت:« همان‌طور که می‌دانید ایران ادبیات جدیدی در دنیا ایجاد کرده است که ابتکار ملت ایران است و این دیپلماسی عمومی است و آن را فعالانه ادامه خواهد داد. درکنار آن دیپلماسی رسمی نیز با جدیت دنبال می‌شود. در سفر نیویورک نیز همین کارها را خواهیم کرد. با رسانه‌ها، با دانشجویانی که امکان حضورشان وجود دارد، با اصحاب اندیشه و هنرمندان و رسانه‌های آمریکایی دیدارهایی خواهم داشت. هم‌چنین نشستی با نمایندگان ادیان مختلف و نیز نشستی با نمایندگان آفریقا و نشستی نیز با عنوان همبستگی برای صلح جهانی خواهم داشت. البته ریز برنامه‌ها را مسوولان در روزهای آینده خواهند داد.»
وی درباره‌ی موضع ایران نسبت به قرارداد امنیتی عراق و آمریکا گفت:« ما خواهان عراقی آباد، مستقل، متحد، یکپارچه و قدرتمند هستیم و خواهان حاکمیت مردم عراق بر سرنوشتشان می‌باشیم و در این راستا همراه دولت عراق خواهیم بود. تا آن‌جا که ما می‌دانیم چنین اموری بر ملت عراق تحمیل می‌شود و ملت و دولت عراق علاقه‌ای به این مسایل ندارند اما اگر دولت عراق چیزی را بپذیرد از نظر ما پذیرفته شده است و به دولت و مربوط به خود ملت و دولت عراق است.»
رییس‌جمهور در پاسخ به سوال خبرنگار خبرگزاری مهر درباره‌ی اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری گفت: مجلس همیشه قوانین انتخاباتی را اصلاح می‌کند. به نظر می‌رسد در دوره‌های گذشته افراد زیادی ثبت نام می‌کردند که بررسی صلاحیت اینها هزینه‌های زیادی برای شورای نگهبان و دولت داشته است و برای محدود کردن دایره‌ی ثبت نام کنندگان، مجلس درصدد اصلاح قوانین است. من در این‌باره نظری ندارم و هرچه قانون باشد همان اجرا می‌شود.
احمدی‌نژاد سوال دیگر خبرنگار خبرگزاری مهر که پرسید آیا نامزد انتخابات ریاست جمهوری می‌شوید؟ را بی‌پاسخ گذاشت.
مجلس موانع ازدواج مجدد را سنگین‌تر کند
احمدی نژاد در پاسخ به سوال خبرنگار شبکه خبر مبنی براین که مجلس بخش‌هایی از نظرات دولت را درخصوص لایحه ی حمایت خانواده حذف کرد. دیدگاه‌های دولت درمورد این لایحه و حذف دو ماده از آن توسط مجلس چیست؟ اظهار کرد: قانونگذاری کار مجلس است و حق مجلس این است. مجلس هر قانونی تصویب کرد برای همه محترم است و باید تبعیت کنند.
رییس‌جمهور در ادامه نشست مطبوعاتی خود با بیان این که این دولت قانونمندترین دولت پس از انقلاب و در طول قانونگذاری رسمی در این کشور است، تصریح کرد: به سند آمار و اسنادی که در کمیسیون تطبیق مجلس و اداره کل قوانین موجود است، این دولت قانونمندترین دولت‌ها است، اما آنچه در قضیه لایحه حمایت خانواده اتفاق افتاد چه بود؟ خطاب من به رسانه‌ها است. قوه قضاییه لایحه ای را به دولت داد تا آن را تقدیم مجلس کند. در جلسه ای که البته من در آن حضور نداشتم و بقیه اعضای دولت در آن بوده‌اند لایحه بررسی شد و دیدند در مورد ازدواج مجدد یا قانون مسکوت است یا خیلی شل.
وی ادامه داد: اعضای دولت دلشان سوخت. گفتند مانعی بگذاریم که ازدواج مجدد به راحتی انجام نشود. به همین دلیل مواردی را در لایحه درنظر گرفتند. بعد جنجالی درست شد که دولت اجازه داده است. این اشتباه است ما چه کاره هستیم که اجازه بدهیم؟ ما نه صاحب نظر شرعی و فقهی هستیم نه قانونگذار هستیم. تنها اعضای دولت دلشان سوخت و موانعی گذاشتند، بعد دیدیم سروصدایی به پا شد و من به آقای الهام گفتم مصاحبه کند و موضوع را پس بگیرد و بگوید اشتباه کردیم.
احمدی نژاد گفت: آمدیم ثواب کنیم، کباب شدیم. اشتباه کردند. من اگر در جلسه دولت بودم اجازه نمی دادم و می‌گفتم قوه قضائیه است و مجلس؛ هرچه آن ها تصویب کردند همه تبعیت می‌کنیم. چرا بی جهت دلسوزی اضافه بر حد خود می‌کنید؟ آمدید برای خانم‌ها دلسوزی کنید کباب شدیم.
رییس جمهور ادامه داد: من فکر می‌کنم مجلس همان موانع را هم سنگین‌تر خواهد کرد؛ چون نمی‌شود بی قید و بند موضوع را رها کنیم، گرچه برخی از معاونین کمیسیون‌ها و دیگران دولت را محکوم کردند اشکال ندارد. شما دولت را محکوم کنید، اما موانع را ایجاد کنید ما دست شما را می‌بوسیم و از شما تشکر می کنیم. مهم نیست خطاب تبلیغات منفی سمت چه کسی باشد مهم این است که قانون خوبی واقعاً در جهت تحکیم خانواده و حمایت از حقوق زن تصویب شود. حال می گویید کار دولت ضعیف بوده اشکالی ندارد شما کار دولت را تقویت کنید.
رییس جمهور اضافه کرد: رسانه‌ها و خانم ها مراقب باشید. من دیدم بعضی از خانم ها داد سخن علیه لایحه دولت دادند. من یاد آن داستان مولانا افتادم که می خواستند سواری فردی را بکشند و کباب کنند، خود آن فرد هم با دزدها همراه شده بود و شعر می‌خواند نمی دانست که اموال خودش را می‌برند. هوشیار باشید به هر حال در پس بازی‌های سیاسی حقایق مدفون نماند.
احمدی نژاد در پاسخ به سوال خبرنگار بی بی سی مبنی براین که باتوجه به بحران مالی در جهان منشاء آن را از کجا می‌دانید و تاثیر احتمالی آن بر اقتصاد ایران چیست؟ تصریح کرد: وقتی بحرانی در جهان درست می شود با شرایط امروز اقتصاد جهان بر همه کشورها کم و بیش اثر خود را خواهد داشت، اما تاثیر این امر روی ایران کمتر از سایر کشورها است؛ چون اقتصاد ما تا حد بسیار بالایی بعد از انقلاب خودکفا و مستقل شده است.
وی ادامه داد: ریشه این بحران را باید در مدیریت ناصحیح برخی کشورها بر اقتصاد جهانی جستجو کرد. دولت آمریکا سال‌های سال آنقدر تاثیر بودجه‌ها و تورم را در قبال توزیع اعتبار بدون پشتوانه و دلار بدون پشتوانه در جهان به دیگران منتقل کرد دولت انگلیس هم همین کار را کرد و این وضع انباشته شد. امروز دیگر اقتصاد جهانی ظرفیت جذب دلارهای تقلبی و بدون پشتوانه را ندارد. الان کار اشتباهی که طی سی سال اتفاق افتاد برگشت کرده است.
احمدی نژاد خاطرنشان کرد: اقتصاد انگلیس الان به شدت در بحرانی بسیار سنگین است. علت دیگر بحران اقتصادی در جهان لشکرکشی های آمریکا و انگلیس به نقاط مختلف دنیا است که مناسبات اقتصادی را به هم زده و هزینه‌های سنگینی بردوش دولت آمریکا و انگلیس گذاشته است. آن‌ها برای تامین هزینه‌های خود مجبورند پوند و دلار بدون پشتوانه به اقتصاد تزریق کنند.
وی در پاسخ به سوال خبرنگار العالم مبنی بر این که اخیراً برخی از کشورهای خلیج فارس مدعی حضور نیروهای قدس در این کشورها هستند از جمله یکی از نمایندگان کویت اعلام کرده است که بیش از 25هزار نیروی قدس در کویت مستقر هستند و در صورت لزوم در حمله آمریکا به ایران به حرکت درمی‌آیند و امنیت آن جا را مختل می‌کنند، بحرین هم صحبت‌های مشابهی کرده است. پاسخ شما در این باره چیست؟ اظهار کرد: من فکر می کنم الان 1میلیارد و 500میلیون مسلمان به اضافه ی سه چهارمیلیارد مردم سایر کشورها همه نیروی قدس هستند. همه طرفدار ملت فلسطین و مخالف صهیونیست‌ها و نقطه مقابل جنگ آفرینی‌های آمریکا هستند.
وی ادامه داد: الان از ژاپن تا آمریکای جنوبی و خود آمریکا داوطلبان فراوانی هستند که اگر دولت آمریکا بخواهد جسارتی به ملت ایران کند از ملت ایران دفاع کنند. از این آدم ها در تمام کشورهای اطراف فراوان و زیاد است. حال ما نمی دانیم اسم خود را نیروی قدس گذاشته‌اند یا چیز دیگری، ولی می‌دانیم که ملت‌ها طرفدار ملت ایران و فلسطین‌اند، مردم کویت هم همین طور. مردم کویت، مردمی مؤمن و مسلمان و مخالف سیاست های آمریکا و رژیم صهیونیستی هستند، دولت کویت هم با ما رابطه ی خوبی دارد و در جهت بسط روابط هم حرکت می‌کنیم حال ممکن است این تبلیغات هم کار عده‌ای باشد که می خواهند روابط را مخدوش کنند.
نوسانات قیمت نفت تاثیری دراجرای طرح تحول اقتصادی ندارد

دکتر احمدی‌نژاد در ادامه‌ی کنفرانس خبری خود به پرسش خبرنگار آسوشیتدپرس در خصوص طرح تحول اقتصادی، پاسخ داد که پرسید: با توجه به روند سقوط قیمت نفت و کاهش درآمدهای نفتی، آیا دولت شما برای اجرای طرح تحول اقتصادی با مشکلی روبرو خواهد شد و آیا اساسا ارتباطی بین این دو مقوله وجود دارد؟
احمدی‌نژاد پاسخ داد: ارتباطاتی وجود دارد، اما تاثیر تعیین کننده‌ای ندارند و دولت مصمم است این طرح را به اجرا درآورد و نوسانات قیمت نفت تاثیری در اصل اجرای طرح نخواهد داشت. چرا که اصلاح ساختارهای اقتصادی مد نظر است و نوسانات قیمت نفت همیشه خواهند بود، اما این اصلاحات حتما باید انجام بپذیرد.
در ادامه خبرنگار روزنامه‌ی آرمان در طرح پرسش خود گفت: خوشبختانه استکبار جهانی بنا به اراده‌ی ملت ایران و تلاشها و فداکاری‌های شما و مقام معظم رهبری به زانو درآمده و امروز رایس (وزیر امور خارجه آمریکا) بنا به گزارش رسانه‌ها درکمال خضوع و خشوع آماده شده است که با دولت و ملت ایران به گفت‌وگو بپردازد. الحمدالله استکبار جهانی به زانو درآمده است، اما پرسش من این است که شما با مستکبرین داخلی چه خواهید کرد؟ چرا که مستکبرین داخلی فوق‌العاده بیشتر از استکبار جهانی علیه مملکت زیان‌آور بوده و هستند و امیدواریم خداوند آنها را هدایت کند.
احمدی‌نژاد در ادامه نشست مطبوعاتی خود با تایید اظهارات خبرنگار آرمان گفت: اظهارات مربوطه در خصوص استکبار جهانی حرف درستی است و به بهانه‌ی این پرسش می‌خواهم اشاره‌ای به فرهنگ ناب اسلام داشته باشم.
رییس‌جمهور افزود:از یک جهت خوشحالیم که ملت ما با ایستادگی توانست بدخواهان را به زانو درآورد و این موجب عزت ملت ما و فرهنگ و الگویی برای سایر ملت‌هاست. به طوری که ملت ایران یکپارچه و متحد همراه با مقام معظم رهبری در مقابل همه‌ی قدرت‌ها بر روی حرف خود ایستاد و بدین ترتیب امروز پیروز است.
رییس‌جمهور طی اظهارات خود با اعلام این که پیامی به سران دولت آمریکا و همراهان دولت آمریکا دارد، گفت: غیر از این روشی که اینها در پیش گرفته‌اند، روش‌های بهتری هم برای زندگی هست.
وی خطاب به سران و همراهان دولت آمریکا گفت: بالاخره شما حاصل کار خود را دیده‌اید و با لشگرکشی‌های شما جز کشته شدن انسان‌ها و توسعه‌ دشمنی و کینه ورزی چیزی حاصل نشده است و خود شما نیز زمین خورده‌اید از این رو توصیه‌ی من این است که از این راه برگردید.
رییس‌جمهور افزود: به خدا قسم برای شما بهتر است که به دامان پیامبران بازگردیم و به اخلاق، معنویت و عدالت بازگردیم چرا که این به نفع شماست و البته هر کدام از آنها که برگردند ما استقبال می‌کنیم. چرا که ما نمی‌خواهیم آدم‌ها سقوط کنند و نمی‌خواهیم در دنیا به دست عده‌ای جنایتی اتفاق بیفتد.
رییس‌جمهور افزود: دولتمردان آ‌مریکا و همراهان آمریکا از مسیر غلط برگردند و یا اعلام کنند که دیگر نمی‌خواهند همانند گذشته عمل کنند .
احمدی‌نژاد با تاکید بر اینکه نمی‌خواهم اقدام به تحقیرکرده و یا خدای ناکرده توهین کنیم، تصریح کرد:‌همان گونه که به سران صهیونیست‌ها توصیه کرده‌ام به شما هم می‌گویم از این راه باز گردید؛ دیگر بس است؛ روش‌تان را عوض کنید و بگذارید دنیا نفس بکشد و بگذارید صلح،‌ برابری و دوستی، عشق و محبت بیاید؛ چرا که اینها شدنی است.
احمدی‌نژاد اعلام کرد: هر کدام از اینها در هر لحظه‌ای که از مسیر خود برگردند و بخواهند بر اساس قانون، احترام متقابل و عدالت تعامل بکنند ملت ایران استقبال خواهد کرد. چرا که ملت ایران ملت بزرگ و بزرگواری است و نمی‌خواهد دشمنی کند و می‌خواهد دوستی کند اما اگر کسانی دشمنی کند از خود دفاع می‌کنند.
رییس‌جمهور افزود: من تصور می‌کنم دوستی بهتر است و هر کس در هر زمانی از موضع دشمنی به موضع عدالت و قانون برگردد در هر کجا که باشد ما از آن استقبال می‌کنیم و آن را می‌پذیریم و با آن همراهی خواهیم کرد.
دوران اینکه غنی‌سازی را تعلیق کنیم به تاریخ پیوست
رییس جمهور در ادامه مصاحبه‌ مطبوعاتی خود با رسانه‌های داخلی و خارجی در پاسخ به سوال خبرنگار شبکه‌ی جهانی جام جم مبنی براینکه سرمایه‌های مالی بسیاری در اختیار ایرانیان خارج از کشور است و شما از سه سال پیش همواره بر جذب سرمایه‌گذاری‌های ایرانیان خارج از کشور به جای اینکه این سرمایه‌گذاری‌ها در کشورهای حاشیه‌ی خلیج فارس انجام شود، تاکید داشته اید، چقدر موفق بوده‌اید و آیا توانسته‌اید تسهیلاتی را برای جذب این سرمایه فراهم کنید یا خیر؟ گفت: در حال حاضر رشد ورود سرمایه به کشور ما بسیار خوب است و یک بار من این آمار را داده‌ام.
وی افزود: در سال ‌٨٣، ‌۴/٢ میلیارد دلار برای ورود سرمایه و سرمایه گذاری در کشور مجوز گرفتند. که این غیر از سرمایه‌گذاری‌هایی است که در نفت و توافق‌نامه‌های دولتی انجام می‌شود. در سال ‌٨۵ نیز مجوز ورود سرمایه و سرمایه گذاری به کشور به بیش از ‌١٠ میلیارد دلار افزایش یافت که همین رشد را در سال ‌٨۶ هم شاهد بودیم؛ به این معنا که در شش ماهه اول ‌٨۶، ‌١٠ میلیارد و به همین نسبت و امسال هم به همین صورت بوده است .
احمدی نژاد خاطرنشان کرد: در حال حاضر نیز سرمایه‌ها هم وارد بورس، هم وارد سرمایه گذاری‌هایی در بخش مسکن و هم وارد صنعت شده است؛ به طوری که امروز مشاهده می‌کنید که بورس ما یکی از بهترین دوران خود را طی می‌کند که در سال ‌٨٣، پنج هزار میلیارد تومان کل معاملات بورس در یک سال بود در حالی که ما حباب‌های سنگینی در بورس داشته و قیمت‌ها غیر واقعی بود.
به گفته‌ی رییس جمهور آن حباب‌ها خالی و قیمت‌ها واقعی شد . به طوری که در پنج ماهه اول امسال بیش از ده هزار میلیارد تومان حجم معاملات بورس در کشور بود که همین نشان می‌دهد اقتصاد و سرمایه گذاری فعال است و بسیاری از اینها سرمایه گذاری‌های ایرانیانی است که وارد کشور می‌شود و خوشبختانه سرعت ورود سرمایه‌های ایرانیان تصاعدی است.
احمدی نژاد همچنین در پاسخ به سوال خبرنگار فایننشیال تایمز در مورد اینکه ایران چند ماه است که در مورد تعلیق غنی سازی صحبت نمی‌کند و آیا تغییری در خط قرمز ایران ایجاد شده یا خیر؟ گفت: یک مثل ایرانی است که می‌گوید که اگر در خانه کس است یک حرف بس است. ما در مورد مساله هسته‌یی به اندازه کافی صحبت کرده‌ایم، بنابراین اگر کسانی برای شان شبهه‌ای پیش آمده است شما حرفهای قبلی ما را برایشان مجددا مخابره کنید.
وی با اشاره به اینکه ملت ایران پای حقش بوده و دوران ادبیات تعلیق گذشته است، افزود: دوران اینکه بیاییم تعلیق کنیم به تاریخ پیوست؛ در حالی که ما وارد دوران جدیدی شده‌ایم و سطح مناسبات به یک سطح دیگری ارتقاء پیدا کرده و ما در حال گفت‌وگو در مورد تحولات جهانی هستیم.
رییس‌جمهور یاد آور شد: در نزد خودشان هم ایران به عنوان یک کشور هسته‌یی تثبیت شده و بدانید که دیگر شرایط به گونه دیگری است.
احمدی‌نژاد در مورد سوال دیگر خبرنگار فایننشیال تایمز مبنی بر اینکه آیا دوستی مردم ایران با مردم اسرائیل مفهوم جدیدی در دیپلماسی ایران بوده است، ناظران تحلیل می‌کنند که دولت شما از طریق دوستی با مردم اسرائیل باب گفت‌وگو با آمریکا را باز خواهد کرد؟ اظهار کرد: ما با مردم هر جایی که در دنیا باشند اما متجاوز، ‌زورگو و اشغالگر نباشند دوستیم و این حرف جدیدی نیست. در کلام رهبری عزیزمان و مسوولان جمهوری اسلامی ایران همیشه دلسوزی برای مردم دنیا موج می‌زند.
رییس جمهور تصریح کرد: ما می‌گوییم باید آن کسانی که با فریب آنها را اسیر کرده‌اند و از آنهاسپر انسانی درست کرده‌اند که در پشت آن بتوانند امنیت خود را حفظ کنند را باید نجات دهیم؛ چرا که ما این مردم را جزء صهیونیست ها نمی‌دانیم. ما می‌گوییم این ها باید بروند و درها را باز کنند تا ببینیم چه اتفاقی خواهد افتاد.
احمدی نژاد با اشاره به اینکه ما دلمان می‌سوزد و نمی‌خواهیم کسی کشته شود و حقی ضایع شود، اظهار کرد: اگر دیگران می‌خواهند با این تعابیر مساله‌یی را در داخل کشورمان درست کنند درست نخواهد بود؛ چرا که مواضع ما روشن است و پیشنهاد ملت ایران برای مساله فلسطین پیشنهاد کاملا انسانی است و موضع ما در مورد صهیونیست‌ها نیز موضع کاملا روشنی است.
کسانی که آمارها را زیرسوال می‌برند،دوره مدیریت خود را زیرسوال می‌برند
رییس‌جمهور در ادامه نشست خبری خود درباره قیمت نفت،گفت: ما فعلا با توجه به وضعیت نامتعادل اقتصادی جهان نمی‌توانیم قیمت عادلانه‌ای ارایه بدهیم. باید بگذاریم وضعیت اقتصاد جهان تثبیت شود، اما آن‌چه که می‌دانیم این است که قیمت امروز نفت از نظر ارزش کمتر از قیمت نفت در دهه 1980 است؛ چرا که ارزش دلار سقوط کرده و ارزش آن کمتر از آن سال‌ها است.
احمدی‌نژاد درباره این‌که آیا شما در انتخابات آتی کاندیدا می‌شوید؟ گفت: به وقتش اعلام می‌شود، چه فرقی برای شما دارد، بگذارید کارمان را انجام دهیم.
وی در بخش دیگری ازسخنان خود درپاسخ به سوالی درباره علت آنچه از سوی خبرگاری تناقض‌گویی در آمارها میان افرادی از دولت و بخش‌هایی از حکومت که خارج از دولت هستند ‌نامیده شد، گفت: علت روشن است. برخی پیشرفت‌های دولت حتی در عرصه‌ دیپلماسی را نفی می‌کنند که ایران را امروز مقتدر و عزیز کرده است. برخی سفرهای استانی را نفی می‌کنند. برخی اشتغال‌هایی که در کشور درست شده را نفی می‌کنند. رشد اقتصادی را نفی می‌کنند. حتی اصل دولت را نفی می‌کنند. آنها در انتقادهایشان آزاد هستند اما اگر فکر می‌کنند دیگران با آنها چنین تعاملی داشته باشند آن‌وقت آنها بتوانند کشور را مدیریت کنند اشتباه می‌کنند. بالاخره بانک مرکزی اگر اعتباری دارد همیشگی است و ربطی به این دولت و آن دولت ندارد که آمارهای آن را زیر سوال ببرند. کسانی که این‌طور قضاوت می‌کنند به نوعی دوره مدیریت خود را زیر سوال می‌برند. لابد خودشان آن زمان چنین کارهایی کرده‌اند اما بدانند که این دولت اهل این حرف‌ها نیست. من تنها رییس دولتی هستم که اول از همه خودم به دولت انتقاد می‌کنم و ضعف‌ها را می‌گویم. جالب است که حتی وقتی ضعف‌ها را می‌گویم آنها به من حمله می‌کنند. من ضعف دولت را می‌گویم و در عین حال تلاش می‌کنم آنها برطرف شود.
رییس‌جمهور در پاسخ به پرسش خبرنگار خبرگزاری موج درباره‌ی نامه‌ی سوم اقتصاددانان به دولت که گفته می‌شود در راه است، گفت: هرکس پیشنهاد بدهد ما از آن استقبال و تشکر هم می‌کنیم. ما زمانی از دوستان این سوال را مطرح کردیم که بگویند میزان نقدینگی چه‌قدر باید باشد که بتوانیم طبق برنامه رشد کنیم، یا آنها بتوانند فرمولی ارایه دهند که بیکاری و تورم تک رقمی شود و نقدینگی نیز درعین حال کاهش یابد و با این همه رشد اقتصادی هم 8 درصد بشود، یعنی آن چه که آنها در برنامه آورده‌اند. هر اقتصاددانی بتواند این فرمول را بدهد من دست او را می‌بوسم و به او جایزه می‌دهم. نیازی هم به طومارنویسی نیست. اگر طومار هم بدهند آن را مطالعه می‌کنیم.
احمدی‌نژاد درباره‌ی قراردادهای نفت و گاز و علت طولانی شدن آنها گفت: برخی قراردادهای نفت و گاز با حجم بالا و در درازمدت است و عقد چنین قراردادهایی به صورت طبیعی زمان‌بر است و نیازمند کار کارشناسی بالایی است.
وی گفت: همان‌طور که می‌دانید قراردادها دو جور است؛ یکی در بخش سرمایه‌گذاری و در بالادستی است. ما در بخش بالادستی 50 میلیارد دلار قرارداد داریم که در حال اجرا است و قراردادهای فراوانی امضا شده است. در بخش فروش هم که ما با سوییس قرارداد امضا کرده‌ایم، با ترکیه، عمان، امارات، کویت و قرارداد لوله‌ی صلح در حال مذاکره هستیم و تاخیری هم به وجود نیامده است. در عین حال باید بگویم که عقد یک قرارداد در کشور ما یک مسیر طولانی را طی می‌کند تا به مرز تصمیم‌گیری برسد.
رییس‌جمهور درپاسخ پرسش خبرنگار الوفاق درباره اخبار غیررسمی مبنی بر ائتلاف ایران، روسیه و برخی کشورها در قفقاز گفت: حوادث قفقاز باعث شد که مناسبات منطقه از ثبات خارج شود و حالت سیال به خود بگیرد و در این میانه همه کشورها تلاش می‌کنند که این ثبات را به نفع خود ایجاد کنند که البته این ثبات و ایجاد آن نیازمند زمان است. روابط ایران با کشورهای منطقه‌ی آسیای میانه همواره روابط خوبی بوده است، اما به نظر من روابط در این منطقه به خوبی مدیریت نشده است؛ چرا که اگر به خوبی مدیریت می‌شد شاهد چنین حوادثی در منطقه نبودیم. همگرایی‌ها در کشورهای منطقه با توجه به اشتراکاتی که وجود دارد طبیعی است و گفت‌وگوهایی هم که هم‌اکنون در جریان است در گذشته نیز وجود داشته است و هم‌اکنون نیز دنبال می‌شود. به نظر ما دخالت کشورهای خارج از منطقه به نفع هیچ‌کدام از کشورها نیست؛ چرا که می‌بینیم حاصل چنین دخالتی‌هایی چنین وضعی را در منطقه به وجود آورده است. ما کشورهای منطقه می‌توانیم در کنار هم مشکلات را حل کنیم. ورود ناتو نیز باعث تشدید ناامنی‌ها در منطقه می‌شود. چنان‌چه می‌بینیم حضور ناتو در عراق و افغانستان چه مشکلاتی را به وجود آورده است. به نظر من کشورهای اروپایی در قضیه‌ی گرجستان بیشترین ضرر را کردند. آنها باید با دیگران مشورت کنند تا دیگر مرتکب چنین اشتباهاتی نشوند. ما حاضریم با آنها در این زمینه صحبت کنیم؛ چرا که از وضعیت به وجود آمده در منطقه خوشحال نیستیم.
بعضی‌ها دوست دارند در سیاه‌نمایی مسابقه دهند
دکتر احمدی‌نژاد در ادامه کنفرانس خبری خود در پاسخ به سوال خبرنگار روزنامه عصر اقتصاد در رابطه با گزارش اخیر رسانه‌های غربی مبنی بر انتشار عکس‌هایی از تسلیحات هسته‌ای ایران گفت: این موضوعات برای ما جدید نیست و عادی است، ما چیز مخفی نداریم که از آن عکس مخفی گرفته شود.
وی در پاسخ به سوال دیگر همین خبرنگار در رابطه با نقش ایران در مناقشه گرجستان و روسیه و تمایل روسیه برای ایجاد پایگاه نظامی در ایران افزود: کار ما آشکار و شفاف است و به همین دلیل قاطعانه دفاع می‌کنیم و چون شفاف کار می‌کنیم تا آخر می‌ایستیم.
رییس جمهور در رابطه با موضوع گرجستان ادامه داد: ایران کشور بزرگ، تاریخی و تاثیرگذار است و نقش مهمی را در منطقه ایفا می‌کند و از لنگرگاه‌های اصلی امنیت منطقه است، بنابراین طبیعی است که ایران فعال و دارای جایگاهی برجسته است که روز به روز برجسته‌تر می‌شود.
وی در رابطه با تمایل ایجاد پایگاه نظامی روسیه در ایران با اظهار تعجب از طرح چنین سوالی گفت: این خبر را از کجا شنیده‌اید و آیا این خبرها از مریخ می‌آیند. من تا به حال این خبرها را نشنیده‌ام و برای اولین بار از شما می‌شنوم و باید بگویم با روسیه روابط اقتصادی و دفاعی داریم اما پایگاه ...؟!
احمدی نژاد در ادامه نشست مطبوعاتی خود در پاسخ به سوال خبرنگار روزنامه اطلاعات در رابطه با مشکلات اجتماعی کشور از جمله گسترش مصرف مواد مخدر و بزهکاری‌های اجتماعی و همچنین مساله سلامت گفت: واژه‌ای که بکار می‌برید درست نیست و باید بگویم شاخصه بهداشتی و درمانی ما رو به بهبود است.
وی افزود: سال گذشته 20 هزار نفر توریست از کشورهای دیگر برای درمان به ایران مراجعه کردند و 22میلیون نفر تحت پوشش بیمه درمانی روستایی قرارگرفتند. با سطح سلامت بالای مادران، نوزادان و کودکان مواجه هستیم.
احمدی نژاد همچنین اضافه کرد: کسری بودجه به این خاطر است که در بخش سلامت یارانه های سنگین می دهیم و این به این معنا نیست که وضع بهداشت ما ضعیف است.
وی با اشاره به این که وضع ایران در شرایط بسیاری از بیماری‌ها پاک پاک بود و وبا نیز به سرعت در ایران مهار شد، گفت: شبکه بهداشتی ما خوب کار می‌کند و ناتوانان مالی و بیماران اورژانسی رایگان درمان می‌شوند و آن‌هایی که پوشش بیمه‌ای ندارند، تحت پوشش بیمه‌ای قرارمی‌گیرند.
احمدی نژاد تصریح کرد: الان بهداشت و درمان در ایران ارزان تر از تمام کشورهای همسایه است و پیش‌بینی می شود بیش از سه برابر سال گذشته از دیگر کشورها برای معالجه به ایران مراجعه خواهند کرد، البته ضعف‌هایی هم داریم که جبران خواهند شد و با مطلوبمان فاصله داریم.
وی در رابطه با بحث مواد مخدر گفت: الان از معتادین کشور آمار دقیقی داریم و شدیدترین مبارزه با قاچاق و اعتیاد در ایران جریان دارد؛ به گونه ای که هرسال در سازمان ملل اول شده‌ایم و ماموران مبارزه هم مورد تشویق سازمان ملل قرارگرفته و الگو شده‌اند.
وی با اشاره به این در کنار اصلی‌ترین مرکز تولید مواد مخدر قرارداریم، گفت: شبکه جهانی قاچاق نیز از نیروهای درون پاکستان حمایت می‌کند با این حال آمار دو تا چهار میلیون معتاد، غلط است و باید بگویم تعداد معتادان کشور ثبت شده است و کسی که کارت نداشته باشد توسط نیروهای انتظامی با برخورد مواجه می شود.
احمدی نژاد با اشاره به این که 250هزار معتاد خطرناک داریم، گفت: اکثریت این معتادان تحت پوشش درمانی هستند و داروی جایگزین شناخته شده به آن‌ها داده می شود. درهمین حدود نیز معتاد به ماده تریاک داریم که ضعیف‌تر است که در اولویت دوم ما قراردارد و شربت جایگزین آن توسط وزارت بهداشت در حال تولید است.
وی افزود: تعداد معتادان و افراد مشکوک به اعتیاد زیر 600هزار نفر است که 250هزار نفر آن‌ها معتاد خطرناک هستند و تحت پوشش درمانی ما قراردارند و باید بگویم که تزریقی‌ها حدود 5 هزار نفر هستند.
وی با بیان این که بعضی دوست دارند در سیاه‌نمایی مسابقه دهند، گفت: باید بگویم که کشور ما سالم است البته نه به این معنا که 250هزار معتاد کم است؛ چراکه ما با یک نفر نیز مبارزه می کنیم.
رییس جمهور گفت: اگر آمار 4 میلیون معتاد درست باشد الان در این جلسه باید 10 تا 15 نفر معتاد باشند بنابراین به رسانه‌ها و شما توصیه می‌کنم هرکسی حرفی زد نباید منتشر شود و هرچیزی که ملت ما را دربرابر بدخواهان تضعیف کند، خوب نیست.
اگربه شورای امنیت برویم ازحقوق قانونی ملت‌ها حمایت خواهیم کرد

رییس‌جمهور در پاسخ به این سوال خبرنگار تلویزیون NHK ژاپن درباره رقابت ژاپن و ایران برای کرسی غیردائم شورای امنیت، اظهار کرد: من به آقای دبیرکل هم گفتم شورا در تسخیر عده‌ای خاص است و واقعیت این است که این شورای امنیت، شورای امنیت ملل متحد نیست بلکه شورای امنیت چند قدرت است.
احمدی‌نژاد در ادامه‌ی نشست مطبوعاتی خود با خبرنگاران با بیان این مطلب افزود: حالا ما برای آزمایش، نامزد شدیم برای این‌که یک بار دیگر رفتار کشورهای مدعی این امر را که شورای امنیت، شورای امنیت جامعه‌ی جهانی است به معرض آزمایش بگذاریم و ببینیم آیا اصلا ظرفیت پذیرش مخالف را دارند یا خیر.
وی ادامه داد: ما با دولت ژاپن دوست هستیم، ولی این دولت بیش از 9 دوره عضو شورای امنیت سازمان ملل بوده است. از ژاپن تشکر می‌کنیم،اما اگر نوبتی هم باشد نوبت ایران است. اگر آن دولت‌ها می‌خواهند نشان بدهند که دموکراتیک هستند و شورای امنیت باز است و حرف مخالف را در آن می‌شنوند، باز هم به ایران می‌رسد.
رییس‌جمهور گفت: ما صبر می‌کنیم رفتار کشورهای مدعی را ببینیم. ما با ژاپن احساس رقابت نمی‌کنیم. البته انتظار داشتیم ژاپن به تصمیم ایران احترام بگذارد. ما هم اعلام می‌کنیم اگر به شورای امنیت برویم از حقوق قانونی ملت ژاپن به طور کامل حمایت خواهیم کرد و اجازه نمی‌دهیم کسی علیه حقوق قانونی ملت ژاپن چیزی به تصویب برساند و البته همه‌ی ملت‌ها. اگر به شورای امنیت برویم جلوی همه‌ی زورگویان محکم می‌ایستیم. اگر دولت ژاپن هم چنین تعهدی می‌دهد اعلام کند. ما مشکلی نداریم، با هم دوستیم و همکاری‌هایمان هم رو به گسترش است و فکر می‌کنیم دوستی ما ادامه خواهد داشت.
احمدی‌نژاد در پاسخ به سوال خبرنگار خبرگزاری میراث که اظهار کرد« سوال من در مورد طرح ادغام سازمان میراث فرهنگی با وزارت ارشاد است و این‌که رییس‌جمهوری هیچ واکنشی درباره‌ی پاسخگو بودن نهادهای تحت نظارت خود ندارد، اگر میراث فرهنگی زیر نظر وزارت ارشاد برود تمام برنامه‌ریزی‌های سند چشم‌انداز به لحاظ اقتصادی مخدوش می‌شود، آیا بهتر نیست خود ریاست جمهوری وارد عمل شده و در این زمینه از کیان میراث فرهنگی دفاع کند؟» تصریح کرد: سازمان میراث فرهنگی و گردشگری با منطقی درست تشکیل و کار درستی در جهت برپایی آن انجام شد. تجربه‌ی این سال‌ها هم نشان می‌دهد که موفق بوده است.
وی ادامه داد: ما از 700 هزار گردشگر در سال 83 به دو میلیون و 400 هزار گردشگر در سال 86 رسیدیم. توسعه‌ی فضاهای سیاحتی به سرعت درحال انجام است. صیانت از میراث فرهنگی ما با سرعت بالاتری انجام می‌شود. تعداد آثار فرهنگی که ثبت جهانی و ملی شده روزافزون است. حفاظت از آنها جدی‌تر انجام می‌شود و اینها نشان می‌دهد که کار درستی انجام شده و آثار آن را می‌بینیم.
احمدی‌نژاد خاطرنشان کرد: من به نظرات نمایندگان محترم، احترام می‌گذارم و با هم دوست هستیم اما انتزاع سازمان میراث فرهنگی از ریاست جمهوری و ادغامش را کاری درست و به نفع کشور نمی‌دانم. ضمن این‌که آن را خلاف قانون اساسی نیز می‌دانم؛ زیرا امور اداری و استخدامی به عهده‌ی رییس‌جمهور است. اگر بنا باشد سازمانی تاسیس یا ادغام شود باید به پیشنهاد دولت باشد.
رییس‌جمهور اظهار کرد: اگر بنا باشد مجلس راسا وارد شده و سازمان‌ها را ادغام کند مسلم است که کار کارشناسی نیست. دولت با هزاران ساعت کار کارشناسی پیشنهادی در این زمینه‌ها می‌دهد. ضمن این‌که شورای عالی اداری هم داریم که در این زمینه نظر می‌دهد. اصل 126 هم مستقیما آن را به عهده‌ی رییس‌جمهور گذاشته است. اگر بنا باشد پیشنهادی داده شود باید از سوی رییس‌جمهور باشد. می‌پذیرم برخی دوستان از برخی مسایل دیگر نگران بودند، حالا می‌توان این را حل کرد. دلیل ندارد که ما سازمان‌ها را این‌طور به هم بریزیم و جابه‌جا کنیم. زیرا ده‌ها میلیارد تومان به بیت‌المال ضرر خواهد زد. در گذشته هم خسارت‌های فراوانی دادیم. امیدواریم کمیسیون و نمایندگان عزیز خودشان مساله را حل کنند و مطمئنم این کار را خواهند کرد. من به حسن نظر نمایندگان عزیز اعتماد کامل دارم.