salus

اخبار مبارزات انتخاباتی ریاست جمهوری

همین سکوت خودش مبارزه خیلی بهترتری است!
ساعت ٥:٤٦ ‎ب.ظ روز دوشنبه ۱ مهر ۱۳۸٧ 

همزمان با لابی سران گروه های اصلاح طلب با عبدالله نوری برای جلب حمایت وی از خاتمی، دو تن از نوچه های سابق این جریان ها خواستار نامزدی عبدالله نوری شدند.
عبدالله مؤمنی در گفت وگو با رادیو زمانه اظهار داشت: بدنه اجتماع نسبت به عملکرد 8 ساله اصلاح طلبان بی اعتماد است و عملا شخصی که بتواند این اعتماد را بازیابی کند عبدالله نوری است. با تمام احترامی که برای آقای خاتمی قائلم، ایشان در عمل متزلزل و بی ثبات بود.
این عضو ادوار تحکیم در پاسخ به تردید رادیو زمانه نسبت به ثبات نوری گفت: خیلی از اوقات کنش نداشتن و سکوت بهتر از عملکرد منفی و غلط است. حداقلش این است که سکوت آقای نوری تبعات منفی برای اصلاح طلبان نداشت. دستاورد عدم حضور و سکوت او، رساندن اعتراض به حاملان اصلاحات بود.
وی در ادامه اظهارات مغشوش و متناقض خود گفت: من معتقدم آقای نوری در شرایط عادی و با توجه به وضعیت موجود، قطعا نه کاندیدای ریاست جمهوری خواهد بود و نه اگر نامزد شود، می تواند برنده انتخابات شود و نه تایید صلاحیت خواهد شد!
مؤمنی درباره این سؤال که «به این ترتیب، شما با ناامیدی در این انتخابات و با کاندیدای مورد نظرتان (نوری) شرکت می کنید؟» گفت: بله ما برخلاف اصلاح طلبان هستیم. آنها متاسفانه هر انتخاباتی را آخرین فرصت و آخرین برگی می دانند که اصلاح طلبان می توانند جامعه را از شانس حضور اصلاح طلبی برخوردار کنند. طرح کاندیدای ما نیازمند یک جنبش اجتماعی است.
در همین حال روزبه میرابراهیمی خبرنگار فراری روزنامه اعتماد ضمن حمایت از عبدالله نوری تاکید کرد: «بسیاری از آنهایی که روزی دستی در صندلی های قدرت داشته اند، خوابشان خاتمی است که به قول خودشان آسان ترین لقمه برای چشیدن دوباره طعم کیک قدرت است و آرزوی عده ای دیگر مهدی کروبی است. رهبران اصلاحات به گفته های خود باور نداشتند و این را به تک تک ما ثابت کردند و هر روز از اهداف دورتر شدند آن قدر که امروز وقتی می خواهند به التماس برای آمدن خاتمی بپردازند، می گویند انتظاراتمان از او بسیار کمتر از روزهای دوم خرداد است!!! آری برای دوستان حامل این تحلیل همین که پست ها و مقام های مدیران خیابانی به آنها بازگردانده شود، کفایت می کند. گور بابای آن همه شعار روشنفکرانه.»
وی که متواری است در عین حال از حاشیه گود خواستار تحمیل عبدالله نوری به انتخابات شد.