salus

اخبار مبارزات انتخاباتی ریاست جمهوری

هنیه : انشاءالله رهبر و رئیس‌جمهور ایران نماز رهایی را در قدس اقامه کنند
ساعت ۱:٢٤ ‎ب.ظ روز دوشنبه ۸ مهر ۱۳۸٧ 

متن پیام اسماعیل هنیه نخست وزیر دولت مردمی فلسطین که پیش از خطبه‌های نماز جمعه امروز تهران قرائت شد به این شرح است:
از بیت المقدس و اکناف آن، از سرزمین مبارک فلسطین، از دیار سلحشوری و جهاد، درود و سلام ملت مسلمان فلسطین ...


متن پیام اسماعیل هنیه نخست وزیر دولت مردمی فلسطین که پیش از خطبه‌های نماز جمعه امروز تهران قرائت شد به این شرح است:
از بیت المقدس و اکناف آن، از سرزمین مبارک فلسطین، از دیار سلحشوری و جهاد، درود و سلام ملت مسلمان فلسطین و درود و تحیت هزاران شهید و جانباز و اسیر فلسطینی را تقدیم می‌دارم.
از این که این فرصت را فراهم آوردید تا در این روز خجسته که ملت فلسطین همدوش با برادران ایمانی خود در ایران و سایر کشورها حضور پرشور خویش را به منصه ظهور می رسانند، کمال تشکر و قدردانی را داشته باشیم.
به راستی که چه روز با عظمتی است و چه تاریخ سرفرازانه‌ای است، روز هفتم آگوست 1979، روزی که امام راحل خمینی کبیر (ره) جمعه آخر ماه مبارک رمضان را روز قدس نامیدند و مسلمانان پهنه گیتی را به گرامیداشت این یادمان فرا خواندند .
این دعوت امام خمینی (ره) بیان کننده آن است که قدس و فلسطین تا چه اندازه در قلب این امام عظیم الشأن زنده و حاضر بود و به دنبال آن چه اندازه در دل میلیون ها عاشق دلداده قدس و مشتاقان نصرت آن جای گرفت.
حقیقتاً حضرت امام خمینی رحمت الله علیه، این ابرمرد تاریخ، ارزش جهاد برای قدس و فلسطین را اعتلا بخشیدند و این خود حمایت از جایگاه ویژه قدس و فلسطین در اندیشه حضرت امام داشت.
ایشان بودند که فرمودند: «قدس متعلق به مسلمانان است و باید به آنان بازگردانده شود.» و بسیج امت اسلام برای آزادی قدس را بر همگان تکلیف دانستند.
هنوز دعای خمینی کبیر که از خداوند منان مسألت می نمودند توفیق سفر به قدس شریف و اقامه نماز در آن را پیدا کنند، در گوشمان طنین انداز است، فرصت را مغتنم شمرده و از خدای بزرگ می‌خواهیم که با فراهم آوردن این فرصت برای رهبر معظم انقلاب اسلامی، رئیس جمهور، رئیس مجلس و دیگر مسئولان جمهوری اسلامی ایران برای اقامه نماز در قدس آزاد شده و رها از لوث دشمن اسرائیلی، این آرزوی قلبی حضرت امام (ره) را تحقق ببخشد .
مستحضرید که میلیون ها تن در سراسر این کره خاکی به فراخوان امام راحل برای گرامیداشت و زنده نگاه داشتن روز قدس لبیک گفته و شاهدیم که جمعه آخر ماه مبارک رمضان صحنه و عرصه راهپیمایی ها و گردهمایی ها و حضور باشکوهی است که در حمایت از قدس شعار سر می دهند و آزادی اش را از خداوند منان مسألت می نمایند .
بی شک این صحنه‌ها نمود عملی اتحاد اسلامی است که همواره مورد تأکید امام خمینی (ره) بود .
خاطر شریفتان را مستحضر می‌دارد که برادران و خواهران مسلمان شما در فلسطین به ویژه در نوار غزه در معرض آماج زشت ترین و پلیدترین ظلم و ستم و بیدادگری دشمن قرار دارند و با محاصره ای دست و پنجه نرم می کنند که بشر نظیر آن را به خود ندیده است .
آمریکای سردمدار شرارت و ستم و استبداد در جهان و دست پرورده آن یعنی دشمن صهیونیستی و ایادی آنان با کمال خونسردی و آرام آرام دست به کشتار ملت ما زده اند.
هر ساعتی که سپری می شود، تعدادی از هموطنان ما جان می بازند و بر شمار بیماران افزوده می شود، دشمنان از ورود موادغذایی و دارو ممانعت می کنند مگر آنچه را که برای منافع خویش مناسب می بیند، اجازه ورود می دهد. ادامه محاصره عامل افزایش مرگ و میر فلسطینیان به ویژه در میان بیماران شده است.
بسیاری از خانواده های پرجمعیت، محترم و اصیل فلسطینی و بسیاری از فرزندان شهدا و جانبازان و اسرا منبع درآمدی ندارند و این همه محاصره به خاطر رای ملت شریف فلسطین به انتخاب این دولت است و این انتخاب بار امانت مسئولیت را بر دوش دولت منتخب نهاده است .
پس همانگونه که برای قدس روزی اختصاص دیدید، نیز زمانی از شبانه روز را برای دعا و طلب نصرت باریکه غزه (غزه عزت آفرین) اختصاص دهید. باشد که قطره اشکی پاک موجب تسلای خاطر یتیمی شود و عزم و پایداری را در ما تحکیم بخشد .
به رغم این همه محاصره و محنت و تنگنا، اما ملت ما همچنان صبور و بردبار و همیشه در صحنه است و از سرزمین و قدس و از حق بازگشت به سرزمین و دیار خویش دست نخواهد کشید .
اینجانب به این مناسبت بزرگ برترین تقدیرها و سپاس های خود را محضر حضرت آیت الله خامنه‌ای (حفظه الله) رهبر معظم انقلاب اسلامی که به حق راه امام راحل را پیمودند و به موضوع قدس اهتمام ویژه ای دارند و بر گرامیداشت آن تاکید می ورزند و قدس را در دل هر مسلمانی جای داده اند، تقدیم می کنم .
من از جوار بیت المقدس و پیرامون آن خاضعانه از درگاه ایزد منان مسئله دارم که رهبر معظم انقلاب اسلامی و مسئولان جمهوری اسلامی را از هر گزندی مصون کند .
سخن آخر را با جمله ای از بیانات حضرت آیت الله خامنه ای (حفظه الله) به پایان می برم که فرمودند: "دیر یا زود فلسطین به آغوش فلسطینیان بازخواهد گشت."
رهبر معظم انقلاب اسلامی با این دیدگاه، تاکید فرمودید بر استمرار راه امام (ره) ؛ آنگاه که فرمودند "اگر به اسلام و مقدسات اسلامی تعرض شود یا تهدیدی از دشمنان متوجه آنها شود، هیچ مسلمانی نمی تواند در مقام نظاره گر و تماشاچی باشد."
در پایان، ضمن تشکر و قدردانی از مقام معظم رهبری و رئیس جمهوری و رئیس و اعضای مجلس شورای اسلامی و آحاد ملت شریف ایران از باریتعالی مسالت دارم که همه ما در آینده‌ای نزدیک روز قدس را در قدس و از درون صحن مسجدالاقصی گرامی بداریم .
والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته
برادر شما اسماعیل هنیه نخست وزیر دولت مردمی فلسطین - غزه


کلمات کلیدی: