اقدام عجیب ائتلاف حزب الله ؛اسامی رئیس جمهور ، معاون اول و وزرای دولت دهم

در حالی که 9 ماه تا انتخابات ریاست جمهوری دهم باقی مانده و هنوز معلوم نیست چه کسی رییس جمهور آینده ایران خواهد بود، ائتلاف موسوم به حزب الله در اقدامی عجیب برگه ای را بین برخی خبرنگاران توزیع کرد که در آن نام وزرای دولت دهم بر اساس نظرخواهی در این ائتلاف ذکر شده است!

بر اساس آنچه ائتلاف حزب الله توزیع کرده، اولین گزینه مطلوب برای ریاست جمهوری آینده، حجت الاسلام محمدباقر خرازی دبیرکل حزب الله (عکس روبرو) عنوان شده و پس از او از سید حسن خمینی و حسن روحانی به عنوان اولویت اول و سوم برای ریاست جمهوری مطرح شده اند.
خرازی پیش از این تاکید کرده بود که رئیس جمهور بعدی از میان روحانیون باشد.
همچنین از قالیباف، محسن رضایی و حسین کنعانی مقدم نیز به عنوان اولویت های اول تا سوم معاونت اولی نام برده شده است!

و اما اعضای کابینه حزب الله در این نظرخواهی (برای هر پست سه اولویت در نظر گرفته شده است)

وزیر کشور: 1- طالب 2- مجید انصاری 3- کروبی

وزیر اطلاعات: 1- اصغر حجازی 2- پورمحمدی 3- ری شهری

وزیر امور خارجه: 1- محمد هاشمی 2- کمال خرازی 3- بروجردی

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح: 1- وحیدی 2- دهقان 3- ذوالقدر

وزیر نفت: 1- تولایی 2- نوذری 3- شمخانی

وزیر نیرو: 1- مرتضی نبوی 2- غفوری فرد 3- زنگنه

وزیر آموزش و پرورش: 1- حاج بابایی 2- عباسپور 3- شریعتمداری

وزیر امور اقتصادی و دارایی: 1- آقا محمدی 2- توکلی 3- خوش چهره

وزیر صنایع و معادن: 1- جهانگیری 2- سجادی 3- کاتوزیان

وزیر مسکن و شهرسازی: 1- چمران 2- باهنر 3- مسجد جامعی

وزیر جهاد کشاورزی: 1- اصغر تفضلی 2- حجتی 3- فروزش

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری: 1- کی نژاد 2- نجفی 3- جاسبی

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: 1- حداد عادل 2- خاموشی 3- مسیح مهاجری

وزیر تعاون: 1- نادران 2- خوش چهره 3- بیادی

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات: 1- مرتضی نبوی 2- ضرغامی 3- عارف

وزیر بازرگانی: 1- فروزنده 2- آل اسحاق 3- مفتح

وزیر رفاه و تامین اجتماعی: 1-مخبر 2- راه چمنی 3- مظفر

وزیر کار و امور اجتماعی: 1- جهرمی 2- محجوب 3- کمالی

وزیر دادگستری: 1- علی عسگری 2- شجاعی کیاسری 3- زرگر

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی: 1- امیدوار رضایی 2- ریاض 3- آقاجانی

وزیر راه و ترابری: 1- حسین کنعانی مقدم 2- مهدی تفضلی 3- احمدی نژاد

رییس سازمان تربیت بدنی: 1- آجرلو 2- مهرعلی زاده 3- فتح الله زاده

رییس سازمان حفاظت محیط زیست: 1- خانم رفعت بیات 2- خانم فیاض بخش 3- خانم ابتکار

رییس سازمان جهانگردی و گردشگری: 1- میرمحمدی 2- افروغ 3- سیف اللهی

رییس بانک مرکزی: 1- توکلی 2- همتی 3- دانش جعفری

نکته جالب اینجاست که ائتلاف حزب الله نام احمدی نژاد را به عنوان سومین اولویت آن هم نه برای ریاست جمهوری که برای وزارت راه و ترابری مطرح کرده است.

در همین حال، حسین کنعانی مقدم دبیر شورای راهبردی ائتلاف حزب الله که در نظرخواهی فوق از وی به عنوان یکی از گزینه های معاون اولی رییس جمهور یاد شده، از احمدی نژاد خواست در انتخابات بعدی کاندید نشود.

وی گفت: هر تیمی بخواهد وارد انتخابات ریاست جمهوری دهم شود باید برنامه خود را به محک بگذارد و کادر خود را در معرض افکار عمومی قرار دهد که بر همین اساس ائتلاف حزب الله به افراد و اشخاصی که قصد کاندیداتوری در انتخابات آینده را دارند نامه نوشته و خواسته تا علاوه بر ارائه برنامه های خود برای اداره کشور در هر پست وکابینه سه نفر را معرفی کنند.


وی با بیان اینکه به طور قطع احمدی نژاد در بررسی های شورای راهبردی ائتلاف حزب الله به عنوان کاندیدا مطرح نخواهد شد، گفت: عملکرد دولت خاتمی و احمدی نژاد مشخص است و درباره آقای خاتمی هم تا تعیین تکلیف وی بررسی ها را متوقف کرده ایم.


دبیر شورای راهبردی ائتلاف حزب الله دلیل عدم بررسی احمدی نژاد در شورای راهبردی ائتلاف حزب الله به عنوان کاندیدا را اتفاقات مربوط به دولت نهم به خصوص در سال پایانی آن عنوان کرد و اظهار داشت: اتفاقاتی که در انتهای دولت نهم به خصوص در مباحث اقتصادی، بانک مرکزی، وزارت کشور، خروج برخی از افراد از کابینه و ورود افراد جدید و مسائلی که به خصوص درباره مسئله فلسطین شکل گرفت از جمله موضوعاتی است که باعث شد شورای راهبردی رئیس جمهور فعلی کشورمان را در بررسی های خود به عنوان کاندیدای ریاست جمهوری دهم قرار ندهد.


کنعانی مقدم از محمد باقر قالیباف، محسن رضایی، حسن روحانی، محمد هاشمی، عزت الله ضرغامی، مهدی کروبی، و عبدالله جاسبی به عنوان افرادی نام برد که شورای راهبردی ائتلاف حزب الله ضمن پیش بینی احتمال کاندیداتوری آنان از این افراد، از آنان درخواست کرده است که برنامه های خود برای اداره کشور و همچنین افراد مورد نظر کابینه خود را ارائه دهند تا در بررسی های خود به این موضوع بپردازند.


کنعانی مقدم درباره احتمال معرفی کاندیدای اختصاصی از سوی ائتلاف حزب الله و کاندیداتوری محمد باقر خرازی در انتخابات ریاست جمهوری دهم گفت: اگر از میان کاندیداهای مطرح در انتخابات آینده کسی برنامه خوبی ارائه نکرد شورای راهبردی نسبت به معرفی کاندیدای اختصاصی از سوی حزب الله تصمیم گیری خواهد کرد.


دبیر شورای راهبردی ائتلاف حزب الله افزود: خرازی چندین سال است که روی برنامه دولت حزب الله کار کرده و برنامه هایی را برای ابعاد گوناگون مدیریتی کشور به خصوص در بعد اقتصادی، فرهنگی و سیاست خارجی تهیه کرده است اما در هر حال بر این اصل تاکید دارد که اگر وظیفه و تکلیف شود در انتخابات حضور پیدا می کند.


وی در پایان تصریح کرد: اگر اجازه چاپ برنامه های ائتلاف حزب الله داده شود برای اولین بار برنامه مدونی با توجه به چالش ها، راهبردها و برنامه ها منتشر خواهیم کرد که البته این برنامه ها هدف غایی حزب الله نیست بلکه با توجه به قیود و محدودیت های فعلی تهیه شده است.

 

/ 0 نظر / 4 بازدید