واکنش اعتماد ملی به انتقادات اصلاح طلبان از اعلام رسمی کاندیداتوری کروبی

رئیس شاخه روحانیون حزب اعتماد ملی گفت: برداشت های ناصحیح از کاندیداتوری کروبی معنایی جز انحصار طلبی و تندروی ندارد.

سید علی میرهادی در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران افزود: اعتقاد بر اینکه حضور یکی مانع آمدن دیگران است برای تخریب است و  این در حالی است که خود شخص کروبی در طرح شورای حکمیت تمامی احزاب را به معرفی کاندیدا تشویق کرده است.

وی با تاکید بر اینکه آمدن کروبی مانع حضور دیگر نامزدها نیست، گفت: بهتر است اصلاح طلبان نامزدی کروبی را با ذهنیت ناموزون نگاه نکنند چرا که وی با پیشنهاد شورای حکمیت آمده و این شورا ممکن است منجر به تغییر کاندیدا شود و یا شکل زیباتری به اجماع اصلاح طلبان دهد.

میرهادی افزود: شخصیت سیاسی چون کروبی با سوابق درخشان خود تکلیف خود را آمدن دانسته و این مغایرتی با حضور بقیه نامزدها ندارد.

 

 عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی:اظهار نظر مخالفان نامزدی کروبی،حکایت از تندرویهای سابق دارد

 

در همین رابطه عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی گفت: اظهار نظر مخالفان نامزدی کروبی، حکایت از تندروی های سابق برخی اصلاح طلبان دارد که این موضوع رویه ای غیر عادی و غیرمنطقی است.

ذاکری در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران با اشاره به جریان اصلاح طلب در انتخابات ریاست جمهوری گذشته افزود: در انتخابات ریاست جمهوری گذشته دوستان اصلاح طلب ما ذهنیات خود را به عنوان نظر سنجی در عرصه انتخابات اعلام می کردند و به تخریب کروبی می پرداختند که وی در مرحله هفتم و هشتم قرار خواهد گرفت، اما نتیجه انتخابات دستاوردی دیگر داشت و رای کروبی چشمگیر شد.

وی تصریح کرد: اختلاف نظرها رویه ای طبیعی است اما همدیگر را مورد هجمه و حمله قرار دادن و به تخریب یکدیگر دست زدن خیانت است.

 عضو شورای مرکزی اعتماد ملی گفت: کروبی بعد از مشورت و رایزنی های متوالی با احزاب دیگر اعلام کاندیداتوری کرده است و نامزدی وی مانعی برای حضور دیگر نامزدها نخواهد بود.

ذاکری در ادامه گفت: طرح شورای حکمیت کروبی درهای حضور را بر نامزدهای اصلاح طلب بازگذاشته است و با توجه به اینکه فرصتی باقی نمانده، باید کاندیداها هرچه سریعتر آمادگی خود را برای حضور اعلام کنند.

 

وی با اشاره به اجماع نهایی اصلاح طلبان افزود: اگر  کاندیداها از طرفی منانع ملی را در نظر بگیرند و از طرفی دیگر دلسوز به کشور و نظام باشند و منطق و عقل را با توجه به واقعیت ها موجود در جریانات فکری خود جاری سازند، هیچگاه برای به اجماع رسیدن دیر نخواهد شد.

کج فهم های اصلاحات بدانند کروبی مانع حضور هیچ کس دیگری نیست

 

در همین رابطه دیگر عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی گفت: از این گونه حرفها بوی خیانت به وحدت اصلاح طلبان می آید و این حرف ها در جهت وحدت اصلاحات نیست.

محمد جلالوند در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران افزود: پیشنهاد کروبی مبنی بر تشکیل شورای حکمیت نشان از کار دموکراتیک وی دارد که عقلانیت را بر هر نوع سهم خواهی ترجیح داد.

وی با تاکید بر وجود تندروی و کج فهمی برخی گروه ها افزود: نمی دانیم این گروه ها را چقدر نصیحت کنیم تا دست از کج فهمی های خود بردارند و این انتخابات را به مانند چهار سال پیش به نفع اصولگرایان به اتمام نرسانند و بدانند که وی مانع حضور هیچ کس دیگری نیست.

عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی اظهار داشت: گروه ها به جای تخریب رهبر اصلاحات و صف شکنی حول وحدت عمل کنند و این مهم را قبول کنند که حضور کروبی نه تنها مانعی برای دیگر کاندیداها نیست بلکه گرمای انتخابات با حضور وی دو چندان شده است./

/ 0 نظر / 8 بازدید