کوتاه

**به عقیده وزیر دارایی آلمان بحران مالی و بانکی کنونی در آمریکا می تواند توان ایالات متحده را به عنوان ابرقدرت مالی جهانی دچار ضعف کند. به گزارش خبرگزاری آلمان، پیر اشتاین بروئک روز پنجشنبه در برلین، بحران مالی و بانکی فعلی را در آمریکا یک زمین لرزه توصیف کرد و گفت که این بحران نقش ابرقدرتی آمریکا در رهبری بازارهای مالی جهان را از بین خواهد برد. اشتاین بروئک با اعلام دوباره مخالف آلمان با تاسیس طرح ضمانت نامه های بانکی برای خود، گفت: این بحران اساساً مسئله و مشکل خود آمریکاست. وی گفت: علت بحران، اغراق غیر مسئولانه اصل آزادی بازار و لجام گسیختگی آن است.

**یک منبع مسئول در وزارت امور خارجه عراق که نامش فاش نشده است گفت: نوری مالکی نخست وزیر که به طور موقت اداره امور خارجه را بدست گرفته است در اقدامی غیر منتظره بیست و دو تن از سفرای عراقی در خارج به خصوص در کشورهای عربی را برکنار کرد. عراق در حال حاضر بیست و نه سفیر در کشورهای خارجی دارد. این منبع آگاه افزود: مالکی همچنین مقرر کرده است دو تن از معاونان وزیر امور خارجه از جمله محمد حاج حمود که پیش از این رئیس هیات مذاکره کننده عراقی درباره توافق نامه امنیتی بود هم تغییر کند.

**رئیس مجلس شورای اسلامی طی حکمی عزت الله یوسفیان نماینده آمل ، محمدحسن ابوترابی فرد نایب رئیس اول مجلس، غلامرضا مصباحی مقدم رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس، محمدابراهیم نکونام عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس را به عنوان نمایندگان قوای مقننه در ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی منصوب کرد.

**رئیس جهاد خودکفایی نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ساخت نسل دوم بمب ۲هزار پوندی و هوشمند قاصد با برد بالای ۵۰ کیلومتر را اعلام کرد.

**رئیس گروهک نهضت آزادی به فاصله چند روز از ادعای قبلی مبنی بر این‌که او بانی معرفی روزی به نام روز قدس بوده، خواستار تغییر رویه ایران نسبت به رژیم صهیونیستی شد!ابراهیم یزدی در گفت وگو با دویچه وله گفت: اگر ایران بخواهد روابط خودش را با آمریکا بهبود ببخشد لاجرم باید در وضعیت فعلی، رابطه یا دیدگاه و موضع خود را نسبت به اسرائیل بر مبنای یک رابطه منطقی قابل قبول[!؟] قرار دهد.

**در پی امضای تومار بزرگی که هفته گذشته نمازگزاران در نماز جمعه در انزجار نسبت به فرقه ضاله‌ بهائیت امضاء کردند این تومار روز گذشته در نماز جمعه قم نیز به امضاء هزاران تن از نمازگزاران رسید. در این تومار از دادستان کل کشور خواسته شده تا با عناصر تشکیلات بهائیت برخورد شود.

/ 0 نظر / 2 بازدید