آمریکا خواستار پیروزی اصلاح‌طلبان است

استاد علوم سیاسی دانشگاه هانتر گفت: آمریکا (و احتمالا غرب به طور کلی) قویاً ترجیح می‌دهند که شاهد انتخاب سیاستمداران اصلاح‌طلب در ایران باشد.

به گزارش رجانیوز ،«آندره پولسکی» استاد علوم سیاسی دانشگاه هانتر در گفتگو با فارس در این خصوص که آیا غرب حساب ویژه‌ای روی پیروزی اصلاح‌طلبان ایران در انتخابات ریاست جمهوری آینده باز کرده است یا خیر؟ گفت: آمریکا (و احتمالا غرب به طور کلی) قویاً ترجیح می‌دهند که شاهد انتخاب سیاستمداران اصلاح‌طلب در ایران باشد، مشروط به این که ما اصلاح‌طلب را در شیوه درست آن درک کنیم.
وی افزود: از منظر آمریکا، اصلاح‌طلبان ایران مایل به سیستم سیاسی باز هستند که در آن همه نیروهای سیاسی بتوانند برای کسب قدرت به طور مسالمت آمیز رقابت کنند. اصلاح‌طلبان باید متعهد به یک روند سیاسی باز برای هر کسی از جمله مخالفان خود باشند. آمریکا همچنین انتظار دارد که سیاستمداران اصلاح‌طلب رویکرد کمتر مواجهه جویانه را با غرب دنبال کنند و کمتر مایل به حمایت پنهانی از گروه‌های خارجی باشند که از زور استفاده می‌کنند.
استاد علوم سیاسی دانشگاه هانتر در ادامه یادآور شد: من در اینجا (آمریکا) چیزی نخواندم که بیانگر آن باشد که آمریکایی‌ها درباره دورنمای

/ 0 نظر / 8 بازدید