سفرهاى استانى موجب افزایش ضریب امنیت ملى و اعتماد عمومى شده است

 رئیس جمهور به همراه هیأت دولت در سیزدهمین سفر استانى در دور دوم، آخر هفته جارى براى رسیدگى به روند اجرایى پروژه ها و بررسى نیازهاى آینده استان به خراسان شمالى مى رود.
 
 
دکتر سعیدلو معاون رئیس جمهور در امور اجرایى در آستانه سفر هیأت دولت به خراسان شمالى با اعلام این خبر افزود: بررسى روند اجرایى مصوبات دور نخست سفرها، برگزارى کارگروه هاى اشتغال، مسکن، صنعت، آب و.‎/.، دیدار با مردم استان و افتتاح پروژه ها از جمله برنامه هاى دور دوم سفرهاى استانى است. معاون رئیس جمهور با اشاره به نتایج سفرهاى استانى تصریح کرد: سفرهاى استانى علاوه بر بسترسازى براى پیشرفت و آبادانى متوازن تمام نقاط کشور، موجب افزایش ضریب امنیت ملى و اعتماد عمومى شده است.وى گفت: سفرهاى استانى دولت با جدیت ادامه دارد و تعطیلى بردار نیست تا مردم از هر طبقه اى بتوانند ضمن برخودارى از امکانات و خدمات، خواسته ها و نیازهاى خود را به بالاترین مقام اجرایى مطرح نمایند.
دکتر سعیدلو با اشاره به جاماندگى هاى تاریخى در برخى استان ها افزود: نگاه دولت در سفرهاى استانى توزیع امکانات و اعتبارات متناسب در همه نقاط است و در طى سه سال فعالیت دولت نهم این ایده اجرایى شده است.
وى با تبیین اثرات مثبت سفرهاى استانى در سراسر کشور خاطرنشان کرد: افزایش شاخص هاى توسعه در عرصه هاى مختلف عمرانى، اقتصادى، تولیدى، خدماتى و.‎/‎/ زمینه ساز نشاط و تحرک در اقصى نقاط کشور شده و بارقه هاى امید به زندگى را در بین اقشار مختلف دوچندان کرده است.
دکتر سعیدلو در ادامه با اشاره به وضعیت تحقق مصوبات سفرهاى استانى دور نخست استان خراسان شمالى گفت: از مجموع ۱۹۷ بند مصوبه و توافق (در قالب ۳۷۵ پروژه) 96 درصد اجرایى شده، تعداد ۳۱۰ پروژه با اعتبار ۱۴۳۰ میلیارد ریال به بهره بردارى رسید و مابقى در دست اجرا است.معاون رئیس جمهور در امور اجرایى با تشریح طرح توسعه کارخانه سیمان بجنورد یادآور شد: طرح توسعه کارخانه سیمان یکى از مصوبات سفر استانى رئیس جمهور به خراسان شمالى بود که از سال ۱۳۸۴ عملیات اجرایى آن آغاز شد و هم اکنون با ۹۳ درصد پیشرفت با برنامه ریزى زمان بندى شده با تولید روزانه چهار هزار تن در ایام الله دهه فجر امسال به بهره بردارى مى رسد.
وى اضافه کرد: اعتبار هزینه شده ارزى ۲۸ میلیون و ۷۹۰ هزار یورو بوده که صددرصد جذب شده و هزینه ارزى نقدى براى پروژه دو میلیون و ۸۰۰ هزار یورو است که ۹۹ درصد آن جذب شده است و اعتبار ریالى هزینه شده طرح توسعه کارخانه سیمان ۱۴ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان است که ۹۵ درصد آن جذب شده است.
سعیدلو اظهار داشت: نیروگاه گازى شیروان با ظرفیت اسمى ۹۵۴ مگاوات از دیگر مصوبات سفر استانى بود که شامل ۶ واحد گازى هر یک به قدرت اسمى ۱۵۹ مگاوات است و در سال گذشته وارد مدار شده و به بهره بردارى رسیده است که هزینه ریالى احداث نیروگاه ۵۰۰ میلیارد تومان است.
 
 
معاون رئیس جمهور افزود: در دور دوم سفرها نیز مصوباتى از جمله تکمیل و بهره بردارى از طرح آبرسانى به شهر بجنورد از سد شیرین دره در سال ،۸۹ تأمین اعتبار و اجراى آبیارى تحت فشار در سطح هزار هکتار از اراضى کشاورزى استان، مطالعه و ایجاد مرکز ویژه اقتصادى در استان در سال جارى و مطالعه و احداث بیمارستان ۳۲۰ تختخوابى امام رضا(ع) تا سال ۹۰ براى استان تصویب خواهد شد.
وى اضافه کرد: راه اندازى گمرک خراسان شمالى، افزایش ۳۶۷ تخت بیمارستانى، اجراى پنج طرح بزرگ آبخیزدارى، انجام مطالعه راه آهن مشهد - بجنورد - گرگان، اجراى محورهاى مواصلاتى مهم استان با پیشرفت مناسب، اجراى زیرساخت هاى ۶ شهرک صنعتى،تأمین اعتبار زیرساخت هاى معادن بزرگ، احداث ۱۰۵۰۰ واحد مسکونى شهرى و روستایى، گازرسانى به شهرها و روستاهاى استان، اجرایى شدن احداث استادیوم ورزشى ۱۵ هزار نفرى و سالن ۶ هزار نفرى بجنورد، احداث ۱۲ سالن چندمنظوره، از جمله مصوبات دور نخست سفرهاى استانى دولت بود.

/ 0 نظر / 5 بازدید