پور محمدی: حریص حضور درانتخابات نیستم

به گزارش "ایلنا"،مصطفی پورمحمدی در اولین نشست مطبوعاتی پس از تصدی ریاست سازمان بازرسی کل کشور، در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر اینکه شنیده شده که برخی از گروه‌‏ها، خواهان حضور شما در انتخابات ریاست جمهوری هستند،گفت: این که برخی یا گروه‌‏هایی، خواستار حضورم در انتخابات شده‌‏اند، صحت دارد اما در حال حاضر دغدغه اصلی من انجام ماموریت فعلی، انجام وظیفه و رفع نقیص وکاستی در بخش نظارت است.
وی ادامه داد: البته همانند مردم دغدغه عمومی دارم و می‌‏خواهم نهاد ریاست‌‏جمهوری تقویت شود، در جایگاه واقعی قرار گیرد، از ظرفیت‌‏های ملی به خوبی استفاده شود و فضای انتخابات فضای شعاری و هیجانی و احساسی نباشد وعقلانیت بر آن حاکم شود تا در این فضا، مردم بتوانند منافع خودرا بهتر تشخیص دهند.

پورمحمدی در پاسخ به این سوال که آیا در انتخابات ریاست جمهوری شرکت می‌‏کنید، تاکید کرد: این امر می‌‏تواند در یک فرآیند، شکل بگیرد ولی مهم، دغدغه عمومی است. برای حضور در انتخابات حریص نیستم.
وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه شنیده شده است که برخی اسناد توسط پالیزدار از سازمان خارج شده بود،آیا سازمان بازرسی کل کشور برای بازگرداندن این اسناد اقدامی کرده است؟ گفت: پالیزدار در راستای طرح تحقیق و تفحص مجلس از قوه قضاییه، مامور شده بود که در همین رابطه، پرونده‌‏هایی را از سازمان بازرسی کل کشور مطالبه کرد که بخشی از این پرونده‌‏ها تا زمان دستگیری در اختیارش قرار داشت اما پس از آن، توسط دادسرا اخذ و مستند گردیده است.

پورمحمدی در پاسخ به این سوال که آیا خارج کردن اسناد از سازمان بازرسی کل کشور مجاز بوده یا خیر؟ گفت: به نظرم مجاز نبوده و هر کس و از هر مرجع قانونی که می‌‏خواهد به بررسی بپردازد، باید این بازرسی تحت نظر سازمان و در درون سازمان انجام گیرد.
رئیس سازمان بازرسی کل کشور با بیان اینکه پالیزدار در خارج کردن یک سری از پرونده‌‏ها در خارج از صلاحیت تحقیق و تفحص عمل کرده و باید پاسخگو باشد، افزود: تمام افشاگری‌‏های پالیزدار براساس اطلاعات سازمان بازرسی نبود و او، اطلاعات را از منابع دیگر کسب کرده است.
وی افزود: برخی از مطالبی که پالیزدار در افشاگری خود اعلام کرد، گزارشاتی بود که به سازمان بررسی آمد و این سازمان پس از بررسی متوجه خلاف واقع بودن آنها شد، اما پالیزدار تنها به این گزارشات اکتفا کرده بود.

وی با بیان اینکه در گزارشات پالیزدار بزرگنمایی شده بود، گفت: در نفس گزارش، انحراف صورت گرفته و تنها دو یا سه گزارش صحت داشت اما سوءاستفاده در آن نبوده است.
وی ضمن درخواست از دستگاه قضایی برای به اجرا رساندن هر چه زودتراین پرونده، تصریح کرد: از قوه قضاییه تقاضا دارم تا دادگاه پالیزدار به صورت علنی برگزار شود و اطلاعات آن در اختیار مردم گذاشته شود. البته نسبت به آن مطالب به اصطلاح افشاگری، برخی افراد و مراکز تحریک کننده وتشویق کننده نیز وجود دارند که از مرجع قضایی خواستند بر روی این موضوعات کار کنند.
پورمحمدی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه اکنون اصلاح قانون انتخابات مطرح شده و با توجه به اینکه در زمان تصدی شما در وزارت کشور چندین انتخابات با این قانون اجرا شد، نظر شما درخصوص اصلاح قانون انتخابات چیست؟ اظهار داشت: نظام انتخاباتی ما کامل و جامع نیست و از ضعف‌‏های جدی رنج می‌‏برند. بسیاری از صاحبنظران بر این مساله واقف هستند و من نیز به خاطر مسوولیتم و برخورد نزدیک با این حوزه سعی کردم، نگاه‌‏ها به این مساله کارشناسی باشد که در این رابطه با اشکالات زیادی مواجه بودم.اصلاحات موردی و جزیی مشکل‌‏گشا نیست.
وی افزود: تقاضایم از مجلس ودولت این است که تا حد ممکن از اصلاحات موردی بپرهیزند، چراکه مفیدو تعیین‌‏کننده نیست.

وی با اشاره به راهگشا بودن نظام جامعه انتخاباتی، اظهار داشت: بنده با همین نگاه از همکاران خواستم یک نظام جامع تهیه کنند که خوشختانه یک نظام جامعه تهیه و به دولت ارسال شد ولی متاسفانه در دولت مورد توجه قرار نگرفت و همچنان در دولت مانده است.
پورمحمدی گفت: با توجه به دغدغه‌‏ای که داشتم، در روزهای آخر تصدی وزارت کشور، متنی را آماده و با اشاره به کاستی‌‏های نظام انتخاباتی به مقام معظم رهبری ارایه کردم و ایشان آن را به مجمع تشیخص مصلحت نظام دادند و در حال حاضر این گزارش در حال بررسی است .
وزیر سابق کشور تاکید کرد: الگودهی و ساماندهی وکادرسازی برای این کار صورت پذیرد و این فرآیند به خوبی طی شود که خوشبختانه تصمیم سازی صورت گرفته و اکنون، زمان تصمیم‌‏گیری است.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور درپاسخ به این سوال که آیا شکایتی در مورد مدرک تحصیلی کردان به سازمان ارایه شده است؟ اظهار داشت: تاکنون شکایتی در این زمینه به سازمان ارایه نشده است.
وی ادامه داد: سازمان بازرسی در ابتدا وظیفه‌‏اش شناسایی و اغراض تخلف است. موضوع مدرک تحصیلی وزیر کشور توسط کارشناسان مشخص شده و دیگر نیازی نیست که سازمان ورودی به این موضوع کند.

/ 1 نظر / 4 بازدید
تیم تبلیغات سایت ساز

می توانید بجای وبلاگ سایت داشته باشید. سایت ساز CMSاست که این امکان را به شما میدهد که در کوتاه ترین زمان و با کمترین هزینه ، فقط با 15000 تومان یک سایت حرفه ای، پویا و Dynamic فراتر از این چیزی که با آن کار می کنید به نام خود داشته باشید.