اتحادیه اروپا حزب‌الله را در لیست تروریسم قرار نمی‌دهد

"گیل کرشوف" که در میزگرد "تروریسم و اروپا" در مقر پارلمان اروپا در بروکسل سخن می‌گفت، افزود:« از 27 کشور اروپایی تنها انگلیس و هلند اصرار دارند که حزب‌الله در فهرست سازمان‌های تروریستی قرار گیرد تا منابع مالی آن در اروپا قطع شود.»
وی تصریح کرد:«از جمله دلایلی که باعث شده برخی از کشورهای اروپایی در قرار دادن حزب‌الله در لیست تروریسم تردید کنند این است که حزب‌الله در دولت لبنان حضور دارد و این موجب تغییر در رفتار این حزب و حرکت آن به سوی دموکراسی می‌شود».
"کرشوف" در ادامه "القاعده را منبع اصلی تروریسم خواند و یادآور شد: خطر اصلی تروریسم از جانب القاعده است نه حزب الله، و آن (القاعده) همچنان در صدر لیست سازمان‌های تروریستی قرار خواهد گرفت.
"الکساندر آلوارو" از نمایندگان حزب لیبرال آلمان که اصرار بسیاری برای درج حزب‌الله در لیست سیاه سازمان‌های تروریستی دارد، ‌در این زمینه گفت: «اکنون 900 عضو از حزب‌الله به صورت عناصر مخفی در آلمان وجود دارند».
از طرفی "یانا هیباسکوفا" از ائتلاف دموکراتیک مسیحی چک نیز اعلام کرد: «شبکه المنار همچنان مشغول پخش و گسترش تنفر و انزجار و تبلغات تروریستی در بین تماشاچیان اروپایی از طریق ماهواره مصر (نیل) است».
همچنین "پاولو کاساکا" نماینده حزب سوسیالیست پرتقال نیز گفت: «حزب‌الله یک سازمان خطرناک است».

/ 0 نظر / 3 بازدید