مدیر عامل خبرگزاری ایرنا:احمدی نژاد فراتر از توقع است

روزنامه ایران در یادداشتی احمدی نژاد را فراتر از توقع معمول از یک رئیس جمهور دانست.

به گزارش «فردا»، در این یادداشت که به قلم محمدجعفر بهداد مدیر عامل خبرگزاری ایرنا نوشته شده آمده است: این واقعیت، حالا دیگر حتى در ذهن سایر ملت ها و سیاستمداران و نخبگان دنیا نیز شکل گرفته که دکتر احمدى نژاد فراتر از تصور و توقع متعارف درباره یک رئیس جمهور خدمتگزار و دلسوز مردم ظاهر شده است.

بنابراین گزارش در ادامه این یادداشت که با عنوان «فراتر از توقع» منتشر شده با تاکید بر اینکه احمدی نژاد یک مسئول محبوب و دوست داشتنی در ذهن قاطبه مردم است آمده است: با این که چند ماه از آخرین سال دوره چهار ساله مسئولیت ایشان گذشته و قاعدتاً زمان و بهانه مناسبى است که مخالفان و منتقدان با فهرست کردن اشتباهات دولت نهم براى تضعیف محمود احمدى نژاد در آستانه انتخابات ریاست جمهورى، گام هاى جدى بردارند، اما سختکوشى، سلامت سیاسى و مالى، داشتن جرأت انجام اصلاحات اساسى در بخش هاى گوناگون و نیز قدرت اثرگذارى بر معادلات جهانى، سبب شده تا از احمدى نژاد تصویر یک مسئول محبوب و دوست داشتنى در ذهن قاطبه مردم ایران شکل بگیرد. امروز کمتر کسى یافت مى شود که به رغم داشتن برخى گلایه ها، نسبت به خلوص و وقت گذارى احمدى نژاد در خدمتگزارى به کشور و تحقق شعار «ما مى توانیم» ابراز تردید کند.

بهداد در ادامه یادداشت خود با اشاره به سفر اخیر ریاست جمهوری به گیلان نوشته است: استقبال پرشکوه و شورانگیز مردم قدرشناس استان گیلان از رئیس جمهور، سند تازه اى از تداوم اقبال ملت ایران نسبت به خادمان مخلص و تواناى خود است، وگرنه بدخواهان دولت اسلامى احمدى نژاد انتظار دارند در سال پایانى دوره نخست ریاست جمهورى ایشان، نشانه هاى نارضایتى و فاصله گیرى مردم از رئیس جمهور و دولت نهم به اندازه اى ظهور کند که پدیده اى اثرگذار بر نتیجه انتخابات آینده بگذارد.

مدیرعامل خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران در ادامه افزوده است: اگر قبل از شکل گیرى دولت نهم، انتظار عمومى از رئیس جمهور را جویا مى شدیم، قطعاً کمتر از آنچه اینک کار شده، مطرح مى شد، اما احمدى نژاد فراتر از توقع عمومى در صحنه خدمتگزارى به مردم انقلابى و فهیم ایران اسلامى درخشید و البته بیان این واقعیات با هدف کتمان ضعف ها و نفى انتقادات دلسوزانه نیست.

خبرنگار سابق روزنامه کیهان در ادامه نوشته است: واقعیت آن است که متناسب با حجم انتظارات و توقعات از دولت نهم، سنگ اندازى ها و کارشکنى هاى جریان قدرت و ثروت علیه دولت پاکدست و خدوم احمدى نژاد، از همان آغاز و به نحوى ملموس فعال شد. آنهایى که بر کوهى از ثروت بادآورده و پول هاى ناشى از تجارت ویژه خوارانه تکیه داده بودند و سه سال پیش خبر پیروزى احمدى نژاد در انتخابات نهم ریاست جمهورى را با تلخى و نگرانى به یکدیگر مى گفتند، در این مدت بیکار و تماشاگر نبودند، بلکه از گماشتگان قبلى و وامداران خود در دستگاه هاى مختلف براى زمین زدن دولت از طریق به اشتباه انداختن دولتمردان در فرایندهاى تصمیم گیرى و اجرا بهره گرفتند و حتى در مواردى به اسم عقلانیت، منافع ملى را فداى عقده گشایى هاى خود نسبت به احمدى نژاد و یاران او در داخل و بیرون دولت نهم کردند.

وی در پایان با مشکوک دانستن برخی کاستی های کشور نوشته است: چنانچه روزى از ماجراى قطع گاز ترکمنستان به ایران در بحبوحه سرماى شدید ۸۶ و به زحمت افتادن مردم و دولت رمزگشایى شود، صرفاً یک سند از صدها، بلکه هزاران سند اثبات مدعاى بالا خواهد بود.

/ 1 نظر / 10 بازدید
بیژن

درودبرگرامی همدل. من تارنگاری دارم که درآن درباره گذشتار ایران مینویسم. اگر دوست داشتی چیزی در مورد گذشتار ایران بخوانی به تارنگار من سری بزن. شادوپیروزباشی. بدرود.