تلفن همراه شما خاموش نیست

تلفن همراه شما خاموش نیست ( قسمت اول)

آیا موبایل تهدید است یا فرصت؟ چند سال قبل که هنوز استفاده از تلفن همراه به این اندازه اهمیت و گسترش نیافته بود، تلفن همراه یک فرصت بود و همه در استفاده از آن سبقت می گرفتند و اکنون هم اینچنین است. اما این سیستم ارتباط گر ضروری که نمادی از پیشرفت و توسعه جوامع شده است در مجموعه ها و در نزد بسیاری از شخصیت هایی که کارهای استراتژیک و مهم انجام می دهند در حال رنگ باختن و فاصله گرفتن است، اکنون دیگر کمتر شخصیت مهمی پیدا می شود که تلفن همراهش پاسخگو باشد! علت چیست ؟ شاید بشود دلایل متعددی برای آن بیان کرد، اما ما درصدد بیان همه آن دلایل نیستیم و در صدد توجیه و بیان آنچه که واقعیت ندارد و صرفا در خیال و اوهام جولان می کند نیز نمی باشیم ، اما آنچه که رسانه ها و گزارش های سازمان های جاسوسی از کارآمدی این رسانه فرصت آفرین فاش کرده اند، بیانگر کاربرد ویژه آن در جمع آوری اخبار و اطلاعات برای سرویس های جاسوسی است.
به این خبرها دقت کنید:
- پلیس رژیم صهیونیستی از شرکت های مخابراتی و ارتباطی خواست تا اطلاعات شخصی و ارتباطی و خصوصیت گوشی های تلفن های همراه را در اختیار آنها قرار دهند .
- سیستم قضایی رژیم صهیونیستی پیشنهاد داد ، سیستم موقعیت یاب جهانی GPS) در اختیار پلیس این رژیم قرار بگیرد.
- هاآرتص: ما یحیی عیاش از فرماندهان فلسطینی را از طریق تلفن همراه وی ترور کردیم.
- اداره ضد اطلاعات ملی معروف به NCIX آمریکا اعلام کرد هر کسی که دارای یک دستگاه بی سیم است باید انتظار آلوده شدن دستگاه خود را داشته باشد. به گفته این سازمان اطلاعاتی ، ماموران امنیتی کشورهای خارجی می توانند تلفن همراه یک کاربر را در حالی که وی تصور می کند خاموش است فعال کرده و از آن به عنوان میکروفن استفاده کنند.
این سازمان که به آمریکائیانی که قصد سفر به کشور چین برای بازیهای المپیک را داشتند هشدار می دهد و می افزاید سرویس های امنیتی و جاسوسها می توانند نرم افزارهای مخرب را به صورت بی سیم به دستگاه های کاربران ارسال کنند و در نتیجه با اتصال کاربر به سرور خانگی خود، این نرم افزارهای مخرب می توانند به اداره محل کار یا سیستم خانگی کاربر نفوذ کرده و اطلاعات را به سرویس های امنیتی یا مجرمان ارسال کنند.
_ شبکه آی تی نوشت: نرم افزارهای جاسوسی تلفن های همراه را هدف قرار داده اند...
ده ها هزار خبر از قابلیت جاسوسی تلفن همراه امروز در رسانه ها وجود دارد و اکنون ما در این مطلب شیوه های جاسوسی از این طریق که توسط سرویسهای جاسوسی صورت می گیرد را تشریح می نماییم.

روش های جاسوسی
از طریق تلفن همراه

1- برنامه ریزی یک شماره خاص در گوشی
در این شیوه شماره تلفن فرد شنودکننده در گوشی موردنظر برنامه ریزی می شود، به این ترتیب گوشی در تمام تماس ها به صورت عادی عمل می کند، فقط وقتی که فرد شنودکننده تماس می گیرد، گوشی زنگ نمی خورد و فقط دهنی فعال می شود و شخص می تواند به راحتی شنود را انجام دهد.
2- روش Switched off شنود پس از خاموش شدن گوشی توسط سوژه
در این روش حتی پس از خاموش کردن گوشی توسط کاربر، احتمال شنود وجود دارد، به نحوی که بعد از خاموش شدن گوشی، صفحه نمایش به صورت خودکار اقدام به شماره گیری عناصر شنودی ( که قبلا در حفره های نرم افزاری ثبت شده است) می نماید. سپس با برقراری ارتباط ، گوشی به فرستنده ای مخفی برای شنودکننده تبدیل می گردد. شماره گیری در این روش به دو صورت امکان پذیر است:
الف- از طریق سیم کارت فرد سوژه
ب- از طریق سیم کارت فرد ثانویه که قبلا در گوشی جاری شده است.
جدا کردن باطری نمی تواند یک راه کار باشد زیرا باطری های کوچک قابل شارژی در گوشی ها تعبیه شده است که می تواند مورد استفاده قرار گیرد. خاموش شدن گوشی، عنصر شنودکننده را با خبر می سازد که یا باطری تمام شده است و یا اطلاعات مهمی در حال رد و بدل می باشد که در حالت دوم شخص می تواند با آن باطری کوچک به عمل شنود خود بپردازد.
3- روش دو سیم کارته کردن گوشی
در این روش یک سیم کارت ثانویه همراه با یک سخت افزار کوچک جانبی در گوشی جاسازی می شود که این سیم کارت می تواند واقعی و یا کپی یک سیم کارت باشد، در صورت تماس با سیم کارت دوم، گوشی روشن می شود بدون آنکه هیچ گونه علامتی نشان داده شود و به این ترتیب عملیات شنود انجام می گیرد.
4- روش استفاده از حفره های نرم افزاری بدون وابستگی به شماره تلفن و با شماره گیری خاص در تلفن های دو منظوره
spy phone ها گوشی هایی هستند که دارای دو وضعیت می باشند. در وضعیت عادی به طور معمول عمل می کنند ولی در وضعیت جاسوسی به گونه دیگری عمل می کنند، در این حالت شماره در حافظه گوشی برنامه ریزی شده و همچنین در حفره های نرم افزاری این گونه تعریف شده است که به محض تماس با این شماره تلفن ( جاسوسی) مانع از روشن شدن و زنگ خوردن گوشی می شود و تلفن به صورت خودکار روشن می شود. گوشی های ERICSSON که مجهز به این سیستم ها هستند، COF1107 می باشند.
5- شنود به هنگام برقراری ارتباط
هر زمان صاحب گوشی اقدام به شماره گیری کند، این ارتباط به طور همزمان به شماره از پیش تعیین شده ای که در حافظه گوشی برنامه ریزی و ذخیره شده است ارسال می گردد.
6- شنود به روش بهره گیری از کپی سیم کارت مشترکین
با استفاده موازی از کپی سیم کارت مشترکین می توان مکالمات را شنود کرد.
7- عملیات نفوذ با بهره گیری از شبکه اینترنت (مخصوص گوشی های نسل 3)
هنگام برقراری ارتباط با اینترنت ، عملیات نفوذ در گوشی توسط نفوذگران مجرب اینترنت میسر خواهد شد. آنها از این طریق می توانند اطلاعات ذخیره شده در سیم کارت مشترک سیار را استخراج نموده و در یک موقعیت مناسب مکالمات و داده ها و تصاویر مبادله شده را تحت کنترل خو در آورند.
هر چقدر گوشی های همراه، همزمان با عصر مدرن پیشرفت می کنند، مهاجمین نیز نقشه های بیشتری را برای آسیب رساندن به تلفن های همراه طراحی می کنند. این حملات می تواند از طریق پیام های کوتاه، نامه های الکترونیکی و سایر راه های ارتباطی ایجاد مشکل کند.

/ 1 نظر / 161 بازدید
پارسايي انديشه

امروز اولين روز از باقيمانه‌ي عمر توست. چند روز به پايان عمرت باقي مانده است؟ مهم نيست... مهم اين است كه امروز اولين روز از اين دوره است...