افشای جدیدترین رسوایی اخلاقی سارکوزی

رئیس پیشین اطلاعات پلیس فرانسه فاش کرد، نیکلا سارکوزی، رئیس‌جمهوری فرانسه، چهار سال پیش هنگامی که به عنوان وزیر کشور فعالیت می‌کرده، با همسر یکی از اعضای کنونی کابینه خود رابطه داشته است.

به گزارش فارس، ماجرای تازه ‌فاش شده رئیس‌جمهوری فرانسه، موج جدیدی در رسانه‌های دنیا درباره رسوایی اخلاقی وی به راه انداخته است.

روزنامه «تایمز» لندن در این باره گزارش داد: این ماجرا، یکی از چندین رازی است که روز گذشته در یادداشت‌های شخصی «ایوس برتران» فاش شده است. برتران تا سال 2004 و به مدت دوازده سال، مدیر مرکزی نهاد اطلاعاتی پلیس فرانسه (RG) بود.

این رئیس پلیس که نهاد تحت امرش، همواره به عنوان ابزاری برای سران و حاکمان فرانسه بوده، همچنین در یادداشت‌ خصوصی خود در سال 2003 نوشته است که «ژاک شیراک»، رئیس‌جمهوری فرانسه مدتی برای جراحی پلاستیک و ترمیم پوست صورت در کانادا بوده است.

این یادداشت‌‌ها که پرده از اسرار فراوان درباره روابط نامشروع، مواد مخدر، فساد و رشوه‌خواری‌های سران فرانسه برداشته، به تازگی از سوی دادگاه در راستای تحقیقات درباره موارد آمده، مصادره شده است، اما محتویات آن در مجله خبری «لو پوئن» درز کرده است.
برتران 63 ساله همچنین پرده از اسرار خانوادگی «لیونل ژوسپن»، نخست‌وزیر و نامزد رقیب شیراک در انتخابات 2002 برداشته است.
به گزارش لو پوئن، خبرچینان ژوسپن، خبرنگارانی بودند که از سوی وی اجیر شده بودند.
در گزارش این مجله فرانسوی، نام افراد مهم در خلاصه گزارش حذف و تنها به چاپ نسخه دستکاری شده از آن بسنده شده است.
اما در خلاصه یادداشت‌ها، این فرضیه تأیید شده که شیراک از اطلاعات پلیس فرانسه برای تضعیف سارکوزی که خود را برای شرکت در رقابت‌های ریاست جمهوری آماده می‌کرد، بهره گرفت.

یکی از گزارش‌های تأیید نشده، این بوده که «سیسیلیا سارکوزی»، همسر پیشین سارکوزی توسط اطلاعات پلیس از ماجرای خیانت همسرش آگاه شد.

سیسیلیا که برتران از وی به عنوان عاشق میهمانی یاد کرده، از زمان جدایی از سارکوزی، همواره درباره روابط سازکوزی با زنان دیگر شکایت کرده است.

سارکوزی برتران را در سال 2004 از این پست برکنار کرد.
اینها همه در حالی است که سارکوزی، برتران را متهم کرده بود که به همراه «دومینیک دو ویلپن»، وزیر امور خارجه پیشین فرانسه، قصد بدنامی وی را دارند.

/ 0 نظر / 5 بازدید