هشدار انتخاباتی وزیر اطلاعات

در حالی که هنوز ماه ها به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری دهم باقی مانده است، وزارت اطلاعات به برخی از «جریان»ها در این خصوص هشدار داد.

به نوشته اعتماد، غلامحسین محسنی اژه یی در نشست شورای اداری استان فارس این جریان ها را «ضدانقلاب» و «کناررفته» توصیف کرد و از مسوولان خواست در چنین شرایطی از اختلافات بپرهیزند. وزیر اطلاعات با اشاره به تلاش های امریکا و برخی از هم پیمانان درخصوص طرح مساله حمله نظامی به ایران گفت؛ از اواخر سال گذشته و امسال قابل پیش بینی بود که سال سختی داشته باشیم و تا حدودی هم سخت بوده و هست، زیرا فراموش نکرده ایم امریکا و برخی از هم پیمانانش ادعا کردند به ایران حمله نظامی ولو به صورت نقطه یی خواهند داشت. محسنی اژه یی افزود؛ این مساله به گونه یی فضا را پر کرد که برخی از کارشناسان داخلی این احتمال را جدی گرفتند و لذا تمهیداتی هم در این زمینه فراهم شد. وی گفت؛ در همین راستا، آنان اصرار کردند تحریم ها علیه ایران را تشدید می کنند که بخشی از آن را هم بر اساس قطعنامه 1835 شورای امنیت اعمال کردند. این مسوول افزود؛ از سوی دیگر نیز با توجه به گرانی و بحران اقتصادی که دنیا با آن مواجه است، تبعات و تاثیر این بحران به صورت تورم در کشور ما نیز قابل پیش بینی بود. اژه یی با بیان اینکه امسال سالی است که همه جریان های سیاسی برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آماده می شوند، اظهار داشت؛ قرار گرفتن در فضای انتخاباتی نیز مسائل خاص خود در ابعاد مختلف سیاسی، داخلی و مدیریتی دارد و این مقوله نیز قابل پیش بینی بود. وی گفت؛ با توجه به مولفه های قابل پیش بینی یادشده، دشمن تصور کرد، می تواند فضای داخل کشور را به هم بریزد لذا به صورت جدی وارد عرصه عمل شد. وزیر اطلاعات افزود؛ دشمن با استفاده از جریان های ضدانقلاب خفته یا کناررفته و با حمایت، پشتیبانی و آموزش آنان مبادرت به سازماندهی مجدد آنان کرد تا از غرب کشور سلسله عملیات ایجاد ناامنی را شروع کند. اژه یی اضافه کرد؛ حرکات و فعالیت دشمن که طی سال های 84 ، 85 و 86 در جنوب کشور به ویژه در خوزستان آغاز شده بود، امسال هم با انجام فعالیت هایی در روزهای نهم و یازدهم مهرماه بروز یافت و آنان مطرح کردند انجام فعالیت های خود را مجدداً کلید زده و در سال 87 به اوج خود خواهیم رساند. وی ادامه داد؛ با این استنباط، دشمن پشت جریان های ضدانقلاب در شرق کشور قرار گرفت و آنان را با در اختیار گذاشتن امکانات، دادن آموزش و انجام تبلیغات در رسانه های مختلف غرب مورد حمایت قرار داد. وزیر اطلاعات افزود؛ متاسفانه برخی از افراد غافل در برخی از مجموعه ها در کشور ما نیز تحت تاثیر قرار گرفته و در همین راستا نیز گراهایی به آنان می دادند. حجت الاسلام اژه یی بیان داشت؛ این افراد برای وزارت اطلاعات شناخته شده هستند و ما انتظار داریم آنان از رویه خود دست بردارند، در غیر این صورت اقدامات لازم در مورد آنان صورت خواهد گرفت.

وی گفت؛ دشمنان ما در این تصور بودند که با اقدامات سخت و ضدامنیتی سنگین و تحریک برخی طوایف می توانند آشفتگی سنگین و پرهزینه یی برای نظام ما ایجاد کنند ولی با هوشیاری مردم و مدیران این اتفاق نیفتاد.

وی بیان داشت؛ لازمه این امر این است که ما مسوولان و مدیران در رده های مختلف به موقعیت، جایگاه و شرایط خود توجه داشته باشیم و پرداختن به مسائل جزیی ما را از مسائل اهم و اساسی غافل نکند. وزیر اطلاعات در ادامه وضعیت داخلی را مورد اشاره قرار داد و گفت؛ اختلاف فکری نباید موجب طرد یکدیگر شود زیرا امروز جامعه ما بیش از همیشه نیازمند تحمل یکدیگر و استفاده از سلایق و افکار مختلفی است که در دایره نظام و دایره خودی تعریف می شود. وی ادامه داد؛ این دایره نباید به حدی ضیق شود که خیلی ها در خارج از آن قرار گیرند بلکه باید توجه داشته باشیم که به جز افراد خائن به نظام و کشور باید سایر سلایق را در یک سطح معقول پذیرا باشیم. اژه یی افزود؛ نباید نسبت به یکدیگر اصل را بر سوءظن بگذاریم بلکه باید اصل و مبنا را بر اصالت و صحه قرار دهیم. محسنی اژه یی گفت؛ ما نباید گاه و بیگاه با طرح یک سلسله صحبت ها، گزارش ها و حرف ها اذهان یکدیگر و مسوولان را مغشوش کنیم و به نحوی به ایجاد بی ثباتی کمک کنیم زیرا انجام این امر، خدمت به نظام و اسلام نیست بلکه باید تلاش کنیم فضای آرامش، نشاط و خوش بینی به یکدیگر و فضای صمیمیت را در جامعه ایجاد کنیم. حجت الاسلام اژه یی خطاب به مدیران گفت؛ امروز جامعه ما به شدت نیازمند ثبات، آرامش و نشاط در جامعه و اعتماد مردم به مسوولان است و تحقق بخشی از این مهم، در گرو رفتار و گفتار ماست.

حجت الاسلام محسنی اژه یی اضافه کرد؛ نباید بی جهت، بی محابا یا بدون بررسی و با استنباط، گمان و حدس فضا را ملتهب کنیم.

/ 1 نظر / 9 بازدید
آرام

گلشیفته فراهانی با بی حجابی خود فریاد زد : من آزادم... با عکس هایی از گلشیفته به روزم.. www.shokolatebadmaze.blogfa.com