حضورغیرمنتظره لاریجانی در جلسه شورای نگهبان

شورای نگهبان امروز صبح در جلسه‌ای با دعوت از وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و همچنین رییس سازمان سنجش کشور به بررسی طرح دو فوریتی افزایش ظرفیت برخی دانشگاه‌های کشور که روز گذشته در مجلس تصویب شده بود، پرداخت.
به گزارش رجانیوز به نقل از ایرنا،در این جلسه وزیر علوم و رییس سازمان سنجش کشور در حال ارائه توضیحات خود بودند که به ناگاه ادامه جلسه با حضور غیرمنتظره علی لاریجانی همراه شد.
لاریجانی در این حضور که در نوع خود بی‌سابقه به شمار می‌آید به دفاع از مصوبه مجلس پرداخت ولی دفاع‌ها وحتی چالش لفظی وی با وزیر علوم هم باعث نشد که شورای نگهبان بر روی ایرادات خود بر این مصوبه از جمله بار مالی این مصوبه برای دولت که خلاف قانون اساسی است و همچنین مغایرت آن با مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی چشم‌پوشی کند و لذا این مصوبه را برای اصلاح به مجلس بازگرداند.
حضور رییس مجلس در جلسه امروز شورای نگهبان در حالی صورت می‌گیرد که هیچ مرجع رسمی در شورای نگهبان حاضر به تایید دعوت قبلی از لاریجانی نشدند و پیش از این نیز راجع به ضرورت دعوت یا عدم دعوت مهمانان جلسات شورای نگهبان، مباحث کارشناسی زیادی میان اعضای این شورا صورت می‌گیرد و دعوت های انجام شده کارشناسی و با اطلاع قبلی است

/ 0 نظر / 8 بازدید