جامعه مدرسین قصد ورود به انتخابات ریاست جمهوری را ندارد

سید محمد غروی سخنگوی سابق جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس اظهار داشت: بزرگان جامعه مدرسین در گذشته معتقد بودند این تشکل به جز بحث و بررسی انتخابات مجلس خبرگان رهبری که با حوزه‌های علمیه و روحانیت ارتباط دارد، در سایر انتخابات وارد نشود.
وی افزود: این دیدگاه در انتخابات مجلس هشتم به طور مشخص مشهود بود و مدرسین حوزه علمیه قم از ورود به این عرصه و معرفی کاندیدا به مردم خودداری و به ترغیب توده‌ها به حضور در پای صندوق های رای به عنوان تکلیف الهی بسنده کردند و هنوز تصمیمی مبنی بر نقض این نظر، اتخاذ نشده است.
این عضو ارشد جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در پایان تصریح کرد بزرگان جامعه، در حال حاضر ضرورت ورود به موضوع انتخابات ریاست جمهوری دهم را احساس نکرده اند و هیچ گونه تصمیمی در خصوص ورود یا عدم ورود به این عرصه انتخاذ نکرده اند و از این رو، تا کنون بحثی در این زمینه نداشته اند.
پیشتر نیز، سید هاشم حسینی بوشهری عضو ارشد جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با تاکید بر اینکه تشکل متبوعش درباره انتخابات متناسب با شرایط تصمیم گیری می کند، به فارس گفت که اعضای جامعه دو مرتبه پیشنهاد بررسی موضوع انتخابات ریاست جمهوری دهم را طرح کردند اما هیات رئیسه ورود به این عرصه در شرایط فعلی را ضروری ندانسته و بحث در این زمینه را نیازمند گذشت زمان دانستند.

/ 0 نظر / 8 بازدید