افزایش شاخص های سهام بورس ایران

تمامی شاخص سهام شرکت های موجود در بورس ایران افزایش یافته و فقط شاخص سهام شرکتهای فولاد سازی و سیمان سازی در بازارهای این کشور کاهش داشته است.

بر اساس این گزارش، شاخص سهام سیمان سازی و فولاد سازی ایران در حالی کاهش داشته که بهای جهانی این دو محصول مهم در امر ساخت و ساز شوک کاهش شدید قیمتها را تجربه کرده است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران به نقل از پایگاه خبری مارکت واچ آمریکا: صندوق بین المللی پول آی ام اف طی گزارشی که به بررسی رشد سرمایه گذاری های خارجی در بورس کشور های مختلف در ماه سپتامبر و آگوست سال جاری میلادی پرداخته ایران را از این نظر بهترین در جهان معرفی کرده اند.

بنابر این گزارش کارشناسان صندوق بین المللی پول آی ام اف معتقدند بحران بوجود آمده در بورس نیویورک سبب شده تا سایر بورسهای وابسته به کانال سرمایه گذاری این بورس به شدت متضرر شوند و با توجه به این موضوع سرمایه گذاران خارجی، سرمایه های خود را به  بورس های شهرهای ایران به ویژه تهران، یزد و مشهد منتقل کردند تا بیش از این متضرر نشوند

بر اساس این گزارش در میان بورسهای نفتی، بورس نفت کیش در طی ماه های آگوست و سپتامبر سوددهی قابل توجهی داشته به طوریکه بورس نفت دوبی را پشت سر گذاشته است.

گفتنی است میزان مشارکت سرمایه گذاری های خارجی به منظور شرکت در مزایده سهام بورس اوراق و بهادار تهران در حال افزایش است.

/ 0 نظر / 6 بازدید