دولت نهم در هیچ یک از زمینه‌ها ولخرجی نمی‌کند

حمد توکلی شنبه شب در جلسه نقد اقتصادی دولت نهم در جمع دانشجویان دانشگاه اصفهان با اشاره به بحث عدالت‌محوری و تحقق آن در این دولت افزود: پس از انقلاب اسلامی، الگوی اقتصادی با طرح کزوکس در کشور و طی 16 سال توسط دولت‌های پنجم تا هشتم اجرا شد که این الگوی اقتصادی نسبت به عدالت‌محوری خنثی است.
وی اظهار داشت: این الگو ابتدا در دولت هاشمی‌رفسنجانی و توسط ایشان در کشور پایه‌ریزی شد و در دولت‌ خاتمی نیز ادامه پیدا کرد و در‌پی اجرای این مدل اقتصادی، ‌برخی از سیاسیون در کشور درگیر اشرافیت شدند.
نماینده‌ مردم تهران در مجلس شورای اسلامی خاطر‌ نشان کرد: اجرای 16 ساله این مدل اقتصادی، اثرات فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی نامطلوبی در کشور داشته‌ است.
توکلی با اشاره به اینکه طرح کزوکس در صحنه‌ها و کشور‌های بین‌المللی نیز به‌ عنوان یک طرح شکست خورده معرفی می‌شود، ‌تصریح کرد: تبعات شکست این‌ طرح آنقدر سنگین بود که سیاست‌های تعدیل که توسط سازمان‌های بین‌المللی به‌ عنوان سیاست اول اقتصادی معرفی می‌شد،‌ جای خود را به سیاست‌های کاهش فقر داد.
رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه دولت‌ نهم در چنین فضایی با استراتژی و گفتمان‌ جدید به صحنه مدیریت کشور وارد شد، ‌اظهار داشت: برخی‌ سیاست‌های احمدی‌نژاد مانند تقسیم اعتبارات استانی نسبت به استان، جهت‌گیری‌های عدالت‌خواهانه اقتصادی و سفر‌های استانی توانست فضای‌ اقتصادی و فرهنگی کشور را دچار تغییرات جدی کند.
وی سفر‌های استانی رئیس ‌جمهور را دارای اثرات مثبت خواند و تصریح کرد: رو به‌ رو کردن اعضای هیئت دولت، وزرا و مسئولان با زندگی واقعی و احساسی مردم دستاورد‌هایی نظیر ارتقای سرمایه‌ اجتماعی و سرمایه‌های امنیتی در سطح ملی را به ‌دنبال داشته شده ‌است که تمام اینها‌ به حساب اقتدار‌ ملی ریخته شده است.
توکلی عملکرد دولت‌ نهم را در خصوص رویکرد‌هایش بسیار مثبت و قابل دفاع دانست و تصریح کرد: دولت‌ نهم در بخش عملکرد دارای نقایصی بوده است که از جمله آنان می‌توان به طرح‌ بنگاه‌های زودبازده اشاره کرد که باید با تدبیر بیشتری این طرح در کشور اجرا می‌شد.
وی افزود: دولت نهم در عرصه عدالت‌خواهی جهت‌گیری‌های قوی و قابل دفاعی از نظر سیاست‌ اقتصادی و سیاسی در جامعه دارد.
رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی در ارتباط با کاهش هزینه‌ها در دولت نهم اظهار داشت: دولت‌ نهم در هیچ یک از زمینه‌ها ولخرجی نمی‌کند و بودجه‌ها را در جای اصلی‌خودشان هزینه می‌کند.
وی با اشاره به قانون جامع حمل و نقل و مدیریت بهینه‌سازی مصرف سوخت تصریح کرد: سوخت در ایران یک کالای اساسی است و جایگزین مناسبی ندارد و این قانون در سال 83 در کشور به تصویب رسیده ‌است.
توکلی افزود: دولت خاتمی در ارتباط با قانون جامع حمل و نقل و مدیریت بهینه‌سازی مصرف سوخت تلاشی را انجام نداد و این اتفاق در‌ حالی رخ می‌داد که پیش از این ‌هم این دولت هیچ کار خاصی در این خصوص انجام نداده بود.
وی قانون مالیات برارزش افزوده را یک قانون جامع خواند و تصریح کرد: اگر این قانون به‌ صورت صحیح اجرا شود، ‌فرار مالیاتی در کشور به صفر و یا نزدیک به ‌آن می‌رسد و در ارتباط با جریان‌هایی که همزمان با این قانون به‌ وجود آمد، ‌برخی از افراد می‌دانستند که چه اتفاقی در کشور در حال رخ دادن است و عده‌ای نیز نسبت به این قانون بی‌اطلاع بودند.
نماینده‌ مردم تهران در مجلس شورای اسلامی خاطر ‌نشان کرد: تحصن‌هایی که توسط برخی بازاری‌ها و به ‌طور خاص طلافروشان انجام شد در‌ حالتی اتفاق افتاد که 90 درصد واردات شمش طلا در کشور به‌ صورت غیر‌قانونی انجام می‌شود.
وی در پاسخ‌ به ‌سئوالی مبنی بر اینکه چرا دولت‌ها از صندوق ذخیره ارزی بیش ‌از حد برداشت‌ می‌کنند،‌ اظهار داشت: دولت خاتمی و مجلس ششم زیاد به صندوق ذخیره ارزی وفادار نبودند و در طول چهار سال، شش بار برداشت پول از این صندوق توسط دولت هشتم انجام شده است و این در‌حالیست که مجلس هفتم و دولت‌نهم نیز به این صندوق وفادار نبوده‌اند.
توکلی افزود: در خصوص علاقه‌ کاری و انرژی کار، هیچ سیاستمداری در دنیا به‌ پای احمدی‌نژاد نمی‌رسد.
رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی با اشاره به رسانه‌ای شدن خبر 100 میلیون اعطای وام به نمایندگان مجلس اظهار داشت: رسانه‌ای شدن اینگونه موضوع‌ها حیثیت مجلس و نماینگان مردم را مخدوش می‌کند.

/ 63 نظر / 25 بازدید
نمایش نظرات قبلی
شغل دوم

اس ام اس بخونيد پول در بياريد مگه ميشه؟! دوستان تا دير نشده ثبت نام کنيد. اين سايت در ازاي خوندن اس ام اس به شما پول ميده. با عضويت در سيستم و فعالسازي اکانت خود، به ازاي هر پيامکي که براي شما ارسال مي شود، مبلغي به حساب شما در سايت اضافه مي شود. شما ميتونيد بعد از به حد نصاب رسيدن هر 5000 تومان برداشت کنيد. هيجان انگيز نيست؟ شما ميتوانيد با معرفي دوستانتان به اين سيستم درآمد خودتان را به ميزان قابل توجهي افزايش دهيد و حتي امتياز خود را بالا ببريد تا در قرعه کشي جايزه ببريد. لينک ثبت نام: http://ads.inpersia.com/users/ref/9347 اطلاعات بيشتر: http://buxina.mihanblog.com/

با يک تير دو نشان بزنيد آمار وبلاگ + کسب درآمد

با یک تیر دو نشان بزنید آماروبلاگ + کسب درآمد با ثبت وبلاگ خود در نیازکده هم آمار بازدید وبلاگ تان را منفجر کنید و هم درآمد کسب کنید @ نمایش وبلاگ شما در تمامی وب لاگ های عضو @ تبادل لینک دوطرفه با وبلاگ ها و افزایش رتبه وبلاگ شما در گوگل @ نمایش آمار واقعی بازدید از وبلاگ تان @ دریافت 40% پورسانت بابت آگهی دهندگانی که از طریق شما در نیازکده آگهی دهند @ واریز 10% از درآمد معرفی شدگان شما به درآمد تان @ با قرار دادن کد آمارگیر و آگهی نامه در وبلاگ تان 1000 تومان به درآمد تان اضافه خواهد شد. @ ثبت انواع آگهی های خرید و فروش اتومبیل , ملک , کامپیوتر و سایر موارد + آگهی استخدام و آماده به کار و ... @تمامی این کارها بدون هیچ هزینه ای حتی یک ریال انجام میگیرد فقط با صرف چند دقیقه وقت امکان پذیر است @فرصت را از دست ندهید و هم اکنون ثبت نام کرده و فعالیت خود را شروع کنید بعد از ثبت نام واردمنوی کاربری خود شوید و از قسمت کسب درآمد مراحل دریافت کد را انجام دهید هر مشکلی هم داشتید میتوانید ازطریق پشتیبانی همیشه آنلاین su.niyazkade@yahoo.com یا از وبلاک http://www.niyazkadeh2012.blogfa.com کمک بگیرید برای ثب

sahar

salam weblog zibaey darid man dost daram ba weblog shoma tabadol link konam age movafegh hastid mara ba name farsi haraj online link konid va khabaram konid ke shoma ra ba che nami link konam

رزيتا

درآمدي اتوماتيک با نرم افزاري که از لينک زير ميتونيد دانلود و نصب کنيد( البته روي بايرفاکس و اوپرا سريعتر جواب ميگيرين) . http://www.mybrowsercash.com/index.php?refid=53216&src=trafficsource1 شما همون جوري که دارين کار خودتون رو انجام ميدين يک سري لينک تو همون صفحه اين نرم افزار براتون باز ميکنه که با کليک روي اون دلار ميره تو حسابتون به همين سادگي هرچقد بيشتر تو وب باشين لينکهاي بيشتري براتون نرم افزار باز ميکنه بدون کار اضافي با 3 الي چهار ساعت در روز ميتونين تو ماههاي اول حداقل 100$ نقد کرده باشين. براي برداشت از حسابتون هم حتما ليبرتي ريزرو رو انتخاب کنيد از لينک زير ميتونيد رايگان بازش کنيد اينجا تا دلتون بخواد شرکت ها و اشخاص هستن که نقد ميکنن ريال ميدن منم هرچقد دلار ليبرتي داشته باشين همون لحظه براتون نقد ميکنم https://www.libertyreserve.com/en/registration/?ref=U9931632 . تبليغات ديگه رو وقتتون رو تلف نکنين تو چندتايي بيشتر آگهي براتون نميفرستن ولي با نصب نرم افزاره که خودش همه کارو ميکنه تو وب گردي هاي خودتون تند تند لينک مياره و پول ميره تو حسابتون شما که وبلاگ چرترافيک دارين لينک تبل

تبديل وبلاگ به سايت

سلام دوست عزيز ميدوني تا حالا چند بار کل وبلاگهاي سرويس دهندگان وبلاگ رايگان با کل اطلاعاتشون از بين رفته؟! ولي با داشتن وب سايت اختصاصي هيچ وقت خطر از بين رفتن اطلاعات و نوشته ها شما را تهديد نمي کنه. فقط با 48 هزار تومان ميتوني يه وب سايت اختصاصي با آدرس اختصاصي داشته باشي. هم امکاناتش خيلي خيلي بيشتره ، هم ميتوني ايميل اختصاصي داشته باشي و .... توضيحات بيشتر تو اين صفحه هست: www.blog.webgar.com

تبديل وبلاگ به سايت

سلام دوست عزيز ميدوني تا حالا چند بار کل وبلاگهاي سرويس دهندگان وبلاگ رايگان با کل اطلاعاتشون از بين رفته؟! ولي با داشتن وب سايت اختصاصي هيچ وقت خطر از بين رفتن اطلاعات و نوشته ها شما را تهديد نمي کنه. فقط با 48 هزار تومان ميتوني يه وب سايت اختصاصي با آدرس اختصاصي داشته باشي. هم امکاناتش خيلي خيلي بيشتره ، هم ميتوني ايميل اختصاصي داشته باشي و .... توضيحات بيشتر تو اين صفحه هست: www.blog.webgar.com

نمايشگاه هاست www.hostexhibition.com

با سلام به شما دوست عزيز : از سايت من ديدن کنيد براي شما يک پيشنهاد خوب دارم تبديل و بلاگ شما به سايت دائمي هاستينگ رايگان هديه ما به شما با من در تماس باشين يا هو اي دي host_iran هاست,هاست رايگان,هاستينگ,فروش هاست,خريد هاست,سرور مجازي,وي پي اس ---------------------------------------------------- يک سايت جديد براي اپلود فايل ها و عکس ها بدون محدوديت مي توانيد عضوش بشين و تا يک ترا بايت فضاي رايگان داشته با شيد تازه در ازاي دانلود هر فايلتون هم و يا معرفي زير گروه که عضو ويزه سايت شوند پول در بيارين و تا روزانه 20 دلار در امد داشته باشين .... براي دانلود از لينک هاتون لينک مستقيم تو وبلاگتون بزاريد و کلي امکانات ديگه دوست داشتين حتما به ما سر بزنيد updap.com با تشکر[گل] [گل]

وب آيسان

سلام. ديگه وقتشه يه سايت شيک و پر امکانات داشته باشيد. ما اينکارو براتون انجام ميديم webisan.ir

وب آيسان

سلام. ديگه وقتشه يه سايت شيک و پر امکانات داشته باشيد. ما اينکارو براتون انجام ميديم webisan.ir