حاشیه‌هایی ناگفته از عاملان افشاگری؛حامیان پالیزدار چه کسانی بودند؟

با وجود گذشت زمان طولانی از بازداشت پالیزدار و فروکش کردن اخبار و تحلیل‌های مرتبط با این ماجرا، خبرها و اسناد تازه‌ای از این جریان به دست آمده است.

به گزارش خبرنگار «تابناک»، جریان موسوم به پالیزدار که تحلیل‌های گوناگونی درباره خاستگاه و پشت پرده آن منتشر شده، با آشکار شدن برخی ارتباطات افراد آن، تحلیل‌های شفافتری در زمینه نیت و اهداف عاملان آن به دست می‌آید.

همزمان با ماجرای سخنرانی‌های پالیزدار، یکی از خبرگزاری‌های کشور، اسناد و خبرهایی درباره فعالیت اقتصادی این شخص منتشر کرد؛ این افشاگری که با محوریت مسائل اقتصادی و بدهی شش میلیارد تومانی وی درباره کارگاهی به نام «شرکت لبنیاتی ورامین» صورت گرفته بود، فارغ از حاشیه‌های حامی پالیزدار و جریان‌های پشت پرده، در خبرگزاری‌ها و رسانه‌ها منتشر شد. اما در همان زمان، برخی خبرها از وابستگی عباس پالیزدار به یکی از جریان‌های حامی دولت نهم و فعال در انتخابات شوراهای سوم خبر داده بودند که به رغم انتشار لیست نام نامزدهای مورد حمایت آن جریان که نام پالیزدار هم در آن بود، ولی این مطلب از سوی دوستان دولتی دیروز و منتقدان امروز پالیزدار تکذیب شد. هر چند شواهد و اسناد گواه محکمی بر ارتباطات وی با برخی حامیان دولت بود.


اما به تازگی، سندها و اخباری به دست آمده که در آن از ارتباط پالیزدار با نمایندگان و بزرگان اصلاح‌طلب حکایت دارد.

بنا بر این گزارش‌ها، پالیزدار در سال 82 به همراهی فردی با نام «آ.ک» خانه صنعتکاران ایران را راه‌اندازی می‌کند. در همان زمان، 40 نماینده مجلس ششم نیز در نامه‌ای از خاتمی خواسته بودند به پالیزدار و خانه صنعتکاران کمک مالی و وام پرداخت کند. این نامه را یکی از نواب رئیس مجلس ششم (ب-ن) نیز امضا و از آن حمایت کرده بود. پس از فرستادن این نامه، یکی از مسئولان دفتر خاتمی به نام «ع.خ» نیز آن را امضا و با پرداخت وام بانکی موافقت کرده بود.

گفتنی است، به نظر می‌رسد چنین تضادی در وابستگی و نزدیکی جریان پالیزدار به جناح‌ها و گروه‌های متضاد و مخالف کشور، می‌تواند پیام‌ها و تحلیل‌های دقیقتری در زمینه وابستگی و ریشه اصلی این جریان به افکار عمومی داشته باشد.

 

/ 0 نظر / 8 بازدید