بهره برداری ازطرح های عمرانی دردولت نهم 5/5 برابر دولت قبلی بوده است

" علی محمد شاعری" روز دوشنبه در گردهمایی یکروزه معاونین برنامه ریزی و مدیران کل دفاتر اقتصادی استانداری ها در وزارت کشور با اعلام این مطلب افزود: در دولت قبلی سالانه حدود 4 هزار پروژه عمرانی به بهره برداری می رسید.
وی افزایش بهره برداری از طرح های عمرانی در دولت نهم را ناشی از این دانست که اولویت های این دولت پیشرفت، توسعه و ارائه خدمات عمرانی به مردم است.
معاون وزیر کشور اظهار داشت: در حال حاضر 57 پروژه عمرانی در کشور در حال اجراست که با احتساب پروژه های عمرانی در شهرداری ها و بخش خصوصی این تعداد به 80 هزار پروژه عمرانی در حال اجرا در دولت نهم می رسد.
شاعری توضیح داد: اگر در سال جاری 23 هزار پروژه عمرانی، و در سال آینده 23 هزار پروژه عمرانی دیگر به بهره برداری برسد، 11 هزار پروژه عمرانی باقی می ماند که باید مورد توجه قرار گیرد.
معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی وزارت کشور به تدوین بودجه سال 88 اشاره کرد و ادامه داد: مصوبات سفر مقام معظم رهبری و رییس جمهور باید از اولویت های کار باشد و مسوولین در استانداری ها باید از شروع پروژه های جدید خودداری کنند.
شاعری با بیان اینکه سال 88 پایان برنامه چهارم و آغاز برنامه پنجم توسعه تلقی می شود، از استانداری ها خواست بودجه 88 را به گونه ای پیشنهاد بدهند که پایه و اساس منطقی برای سال 89 و سنوات آینده باشد و بتواند تعهدات سالهای قبل را نیز پوشش دهد.
وی با یادآوری اینکه تدوین برنامه پنجم توسعه و تدوین لایحه بودجه سال 88 با یکدیگر همزمان شده است، توضیح داد: اگر دوستان سرعت لازم را به کار نبرند، ممکن است دچار ناهماهنگی شویم که به صلاح مملکت نیست.
شاعری در خصوص برنامه پنجم توسعه نیز گفت: همه باید در تدوین برنامه پنجم مشارکت کنیم تا این برنامه تا پایان بهمن در دولت تصویب شده و به مجلس تقدیم شود.
این مقام وزارت کشور با اشاره به اینکه نظرات کارشناسی باید تا 30 آذر تهیه و به ستاد تلفیق ارسال شود و پس از آن نیز به دولت ارایه شود، ادامه داد: ما در وزارت کشور ستاد برنامه پنجم توسعه را تشکیل داده ایم و هدف مان این است که احکام مورد نظر وزارت کشور در حوزه های مختلف سیاسی، امنیتی، اقتصادی، فرهنگی، مدیریتی و اداری تهیه شده و به کارگروه ارایه شود.
وی تاکید کرد که هر انتظاری در طول برنامه پنجم داریم در طول تلاش این 3 تا 4 ماهه به دست می آید.
شاعری ادامه داد: مشخص شدن درآمد سرانه کنونی استان ها و اینکه تا پایان برنامه پنجم به چه میزان افزایش خواهد یافت، مورد تاکید وزیر کشور است.
وی در ادامه به موضوع توسعه اشاره کرد و گفت: اقتصاد دولتی و اقتصاد متکی بر پول و منابع سرمایه ناکارآمدی خود را در دنیا نشان داده است، کشورهایی موفق اند که با اتکا به منابع انسانی، خلاقیت و ابتکار کشور خود را اداره می کنند، و هر چه کشورها بهره ورتر باشند، توسعه شتابان تری خواهند داشت.
معاون وزیر کشور بهره وری را یکی از 7 محور طرح تحول اقتصادی دولت عنوان کرد و گفت: یکی از وظایف معاون برنامه ریزی هدایت بهره وری در تمام بخش های استان با محور توسعه، است.
در ادامه این جلسه قرار است وزیر امور اقتصادی و دارای حضور یافته و در خصوص طرح تحول اقتصادی و مالیات بر ارزش افزوده مطالبی را ارایه کند.

/ 0 نظر / 8 بازدید