قطع سهمیه بندی بنزین در صورت حذف یارانه ها

در صورتی که یارانه ها در سال آینده حذف شود سهمیه بندی بنزین هم قطع می شود در غیر این صورت سهمیه بندی بنزین در سال آینده نیز ادامه می یابد.

به گزارش شبکه خبر ، مدیرعامل شرکت پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران در حاشیه دومین همایش بین المللی صنعت پالایش گفت : از آنجا که کشور به بنزین نیاز دارد نمی توانیم انتظار داشته باشیم که واردات بنزین متوقف شود.
محمدرضا نعمت زاده افزود : بودجه بنزین هم اکنون از منابع داخلی وزارت نفت تامین می شود زیرا به دلیل نیاز کشور تحت هیچ شرایطی نمی توان واردات بنزین را متوقف کرد.

وی با تاکید بر این که مجوز لازم برای واردات بنزین از دولت و ریاست جمهوری گرفته شده است اضافه کرد : ادامه یافتن سهمیه بندی بنزین در سال آینده نیز بستگی به تصمیم دولت دارد که هنوز تصمیم نهایی در این باره گرفته نشده است.

نعمت زاده درباره ذخایر بنزین در کشور گفت : هم اکنون به میزان کافی از ذخیره بنزین در کشور بهره مندیم.

وی افزود : تعیین قیمت بنزین بر عهده دولت و ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت است و بر عهده ما نیست.

مدیرعامل شرکت پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران درباره نتایج سفر اخیر خود به قزاقستان گفت : بیشتر موضوعات مورد بررسی در این سفر مربوط به تامین خوراک پالایشگاه کاسپین بود.

وی در این باره توضیح داد : برای تامین خوراک پالایشگاه کاسپین هنوز به تصمیم گیری های نهایی نرسیده ایم اما امیدواریم که بر اساس طرح هایی که در آینده در کشور قزاقستان اجرا می شود بتوانیم خوراک مورد نیاز خود را تامین کنیم که این نیاز مربوط به 5 سال آینده است.

مدیرعامل شرکت پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران درباره سوآپ نفت خام در ایران اظهار داشت : طرح سوآپ از عراق برای پالایشگاه های غرب و شمال غربی کشور و عمدتا برای پالایشگاه سهند و کرمانشاه انجام می شود.

 

/ 1 نظر / 8 بازدید
azadeh

سلام امیدوارم که بالاخره مسئولین و روسای مملکتمون به عقل رسیده باشند و دست از بازی کردن با نیروی اتمی‌ کشیده باشند. این ژاپنیها که انقدر وارد بودند بدبخت شدند حالا چه برسد به ما که کارشناسانمون یه سری روسی هستند که مثل چینیها و ژاپنیها به خدا ایمان ندارند حالا چطور میشه دلشون به حال ما بسوزه.این همه نفت داریم این همه سد داریم اما تا مردم را به پودر تبدیل نکنند ول کن نیستند. من فدای ولایت فقیه و رهبرم نه این دولتیها.