حمایت خاخام‌های ضدصهیونیسم از احمدی نژاد

خاخام‌های ضدصهیونیسم در آستانه ورود رئیس جمهوری کشورمان به آمریکا ضمن درخواست برای برپایی تظاهرات در حمایت از محمود احمدی‌نژاد، اعلام کردند ایران به دنبال صلح و احترام به یهودیت است.
به گزارش رجانیوز به نقل از فارس،پایگاه خبری اتحاد یهود علیه صهیونیسم (نتوری کارتا)گزارش داد: تظاهرات در حمایت از محمود احمدی‌نژاد امروز دوشنبه 22 ستپامبر 2008 ساعت 12 ظهر به وقت نیویورک (19:30به وقت تهران) در خیابان دوم بین خیابان 46 و 47 میدان "دگ هامرسکولد" نیویورک برگزار می‌شود.
"یسرول دووید ویس" سخنگوی اتحاد یهودیان علیه صهیونیسم با صدور بیانیه‌ای همزمان با سفر احمدی‌نژاد برای شرکت در شصت‌وسومین اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل گفت: «ملاقات با رئیس جمهور احمدی‌نژاد و دیگر سران ایران افتخار و امتیازی برای ما است. علاوه بر این ما این فرصت را داشتیم که در مناسبت‌های مختلف از ایران دیدن کنیم. هر زمان که با سران ایران دیدار داشتیم به آنها گفتیم با وجود جو متشنج رسانه‌ای و اظهارات برخی یهودیان گمراه شده، ما مردم ایران و سران آن را بسیار دوستانه و محترم یافتیم.»
ویس تاکید کرد: «ما رئیس جمهور ایران را فردی عمیقاً مذهبی یافتیم که به صلح در جهان بر اساس احترام متقابل، عدالت و گفت‌وگو متعهد است. یهودیت نیز به دنبال صلح است. متاسفانه یهودیانی هستند که تحت نفوذ فلسفه صهیونیسم گمان می‌کنند بهترین واکنش یهودیان به دشمنان، تهاجم و خشونت‌طلبی است و همچنین متاسفانه تلاش دارند دیگر ملت‌ها را نیز در مسیر جنگ قرار دهند.»
وی ادامه داد: «جای تأسف است که عده اندکی عملاً تلاشی برای گفت‌وگو با رئیس جمهوری ایران یا کسب دیدگاه واقعی یهودیان ایران کرده‌اند که در صلح و آرامش در سراسر ایران اعمال دینی خود را به جای می‌آورند. ما با این آدم‌ها دیدار کردیم و بارها آنها به ما گفتند که احمدی‌نژاد واقعاً به آسایش جامعه یهودیان ایران می‌اندیشد و به شدت به یهودیان و تورات احترام می‌گذارد. صهیونیست‌ها تلاش دارند وی را از نظر اجتماعی منفور و مردم ایران را خطرناک و غیراخلاقی جلوه دهند.»
در این بیانیه تاکید شده است: «صهیونیسم در تضاد با اعتقادات تورات است. آنها به ایجاد حاکمیت یهودیان هستند که بر خلاف حکم الهی است . این ایده منجر به تجاوز علیه ملت‌ها می‌شود و به شکل "اسرائیل" نمود پیدا کرده است.»
در بیانیه خاخام‌های ضدصهیونیست تصریح شده است: «اسرائیل مردم خود را به نام یهودیت و مردم یهود سرکوب می‌کند. این جنبش احساسات ضدیهود را در سراسر دنیا دامن زده است و احمدی‌نژاد تفاوت میان یهود سنتی و انحراف صهیونیستی را درک می‌کند.»

 

/ 0 نظر / 6 بازدید