دانشجو: نمی‌‏دانم رایحه خوش خدمت کجاست

قائم مقام وزیر کشور در مورد استیضاح علی کردان با تاکید برحق مجلس برای نظارت و استیضاح، اخباری مبنی بر احتمال جانشینی خود به‌‏جای کردان را تکذیب کرد.

به گزارش خبرنگار "ایلنا"، «کامران دانشجو» که در حاشیه بیست‌‏وچهارمین نشست فصلی خانه احزاب در جمع خبرنگاران سخن می‌‏گفت، در پاسخ به سوالی در مورد فعالیت ستادهای انتخاباتی، خارج از موعد قانونی اظهار داشت: قانون مشخص کرده که چه زمانی فعالیت‌‏های ستادها شروع شود و قطعا با ابزارهائی که در اختیار داریم با فعالیت‌‏های زودهنگام برخورد می‌‏کنیم و بر این مساله نظارت خواهیم کرد.
وی در عین حال تصریح کرد: افرادی که فعالیت درون حزبی می‌‏کنند و زمینه‌‏هایی را برای ورود افراد به عرصه فراهم می‌‏کنند، با فعالیت‌‏های انتخاباتی متفاوت است.
معاون سیاسی وزیر کشور همچنین در پاسخ به سوالی مبنی بر استیضاح وزیر کشور و احتمال جانشینی وی به جای «علی کردان»، با تاکید بر حق قانونی مجلس برای استیضاح گفت: مجلس طبق قانون می‌‏تواند از ابزارهای نظارتی خود از جمله استیضاح استفاده کند و نظام ما هم به این دلیل مردم سالاری دینی نام گرفته است و به آن افتخار می‌‏کنیم. اینکه هر کدام از ارکان نظام در مسیر و مسوولیت خود گام بر می‌‏دارند، مشکلی ایجاد نمی‌‏کند.
وی افزود: مسائلی را که راجع به احتمال وزیر کشور شدن من مطرح می‌‏شود، شایعه است. سعی ما در دولت این بوده که کمتر به این حاشیه‌‏ها بپردازیم و بیشتر کار انجام دهیم و در حال حاضر طبق آنچه در مراسم معارفه خود گفتم بر اساس برنامه به‌‏عنوان جانشین وزیر کشور مسوولیت‌‏هایی که به‌‏عهده من گذاشته می‌‏شود را پیگیری می‌‏کنم و به‌‏عنوان معاون سیاسی وظایف قانونی خود را در حیطه معاونت سیاسی دنبال می‌‏کنم.
دانشجو در پاسخ به سوالی در مورد برنامه‌‏های معاونت سیاسی وزارت کشور برای بهتر برگزارشدن انتخابات گفت: همان‌‏طور که در مراسم معارفه گفتم باید همکاری را به هم‌‏دلی تبدیل کنیم و در آن صورت حتما انتخاباتی بهتر خواهیم داشت. اگر در همین فرصت کوتاه مردم این را ببینند که سیاست با صداقت تضادی ندارد و احساس کنند سیاست ما عین دیانت ماست، در مشارکت آنان اثرگذار خواهد بود.
معاون سیاسی وزیر کشور در مورد احزاب غیر شناسنامه‌‏دار که با نزدیک شدن به انتخابات فعالیت خود را آغاز می‌‏کنند از جمله «رایحه خوش خدمت» ادامه داد: نمی‌‏دانم رایحه خوش خدمت کجا فعالیت می‌‏کند. اگر درخواست مجوز کرده باشند طبق قانون بررسی می‌‏شود و اگر مجوز داشته باشند می‌‏توانند فعالیت کنند.
وی تصریح کرد: هر گروه سیاسی که از وزارت کشور مجوز نداشته باشد، علی‌‏القاعده غیر قانونی است و ما از آنان می‌‏خواهیم که فعالیت نکنند و اگر ادامه داشت با ابزار قانونی برخورد خواهیم کرد و هیچ‌‏گونه تبعیضی قائل نمی‌‏شویم.
دانشجو در مورد حضور خود در جلسه شورای هماهنگی مناطق 30گانه تهران تصریح کرد: شورای هماهنگی در قالب ائتلاف فعالیت می‌‏کرده است و حضور من به ‌‏واسطه فعالیت‌‏های قبلی این شورا بوده است و قاعدتا ائتلاف‌‏ها نیاز به مجوز قانونی ندارند.
قائم مقام وزیر کشور در پاسخ به سئوال "ایلنا" در مورد طرح تحول سیاسی نیز گفت: این مساله از جمله اولویت‌‏های است که در آغاز به کار خود عرض کردم.
وی در مورد نظارت و بازرسی وزارت کشور درباره فعالیت احزاب تازه تاسیس نیز گفت: همه باید باهم تلاش کنیم و نمی‌‏توان فقط مسوولیت را به یک تیم اجرایی داد و وقتی اصحاب رسانه فضایی را ایجاد کنند که کسی نتواند کار غیرقانونی انجام دهد، افراد متخلف خجالت خواهند کشید.
دانشجو همچنین از پیگیری طرح نظام جامع انتخاباتی خبر داد.

معاون سیاسی وزیر کشور در مورد سخنان «موسوی تبریزی»، رئیس خانه احزاب مبنی بر قول مساعد وزارت کشور برای پیگیری مساله یارانه احزاب گفت: مورد خاصی بود که آقای موسوی درخواست کردند و ما آن را پیگیری می‌‏کنیم و نتیجه را اعلام خواهیم کرد.

/ 0 نظر / 13 بازدید