سرلشکر صفوى:دفاع ازخلیج فارس به سپاه واگذار شد

دستیار و مشاور عالى مقام معظم رهبرى و فرمانده کل قوا در امور نیروهاى مسلح گفت: مسوولیت دفاع از خلیج فارس به نیروى دریایى سپاه پاسداران انقلاب اسلامى واگذار شده است.
سردار سرلشکر پاسدار سید یحیى صفوى روزگذشته در گفت و گو با ایرنا، افزود: بر اساس آخرین تصمیمات اتخاذ شده دفاع از دریاى عمان و خزر نیز بر عهده ارتش جمهورى اسلامى ایران گذاشته شده است.
وى تصریح کرد: پس از اینکه آمریکایى ها از این تصمیم آگاه شدند، به ناوهاى خود اعلام کردند که با توجه به واگذارى مسئولیت دفاع از خلیج فارس به سپاه پاسداران به هیچ وجه به شناورهاى ایرانى نزدیک نشوید زیرا در مقابله سریع با بیگانگان هیچ تردیدى به خود راه نمى دهند. دستیار و مشاور عالى مقام معظم رهبرى تاکید کرد: موشک هاى سپاه پاسداران انقلاب اسلامى قادر به پوشش تمام عرض خلیج فارس هستند و هیچ ناوى نمى تواند از آن عبور کند که در تیررس ما نباشد.
وى تاکید کرد: نیروهاى مسلح ما با تجهیزات دفاعى خود اعم از توان موشکى، نیروى هوایى، دریایى و موشک هاى زیرسطحى قادر به کنترل تنگه هرمز هستند.
سردار سرلشکر صفوى تاکید کرد: نیروهاى مسلح جمهورى اسلامى ایران اعم از سپاه، ارتش و یازده میلیون بسیجى در آمادگى کامل براى مقابله با هرگونه تعرضى بسر مى برند.
وى در خصوص تهدیدات رژیم صهیونیستى و امکان حمله این رژیم به ایران نیز گفت: رژیم صهیونیستى قابلیت هاى لازم سیاسى، اقتصادى و اجتماعى براى اینکه جنگ بزرگى را آغاز کند، ندارد.
دستیار و مشاور عالى مقام معظم رهبرى در امور نیروهاى مسلح درباره تهدیدات آمریکا نیز گفت: ??? هزار نیروى آمریکا که در منطقه مستقر هستند در این صورت در معرض خطر جدى قرار مى گیرند و قطعا آمریکایى ها پس از درگیرى که در افغانستان، عراق و گرجستان دارند در جبهه چهارمى خود را درگیر نمى کنند.

/ 0 نظر / 4 بازدید