کوتاه


مستند دفاع مقدس از نگاه محسن رضایی
محسن رضایی با اشاره به پخش مستند دفاع مقدس از تلویزیون گفت: پس از بیست سال از پایان جنگ، این نخستین بار است که دوستان هنرمند ما در صدا و سیما توانستند تصویر جامع و جمع بندی شده ای از هشت سال دفاع مقدس ملت ایران را به تصویر بکشانند.

واکنش انفعالی
روزنامه «دالاس مرنینگ نیوز» در واکنش به سخنان احمدی نژاد مقاله ای به دور از ادبیات رسانه ای نوشت. در این مقاله به قلم «پاتریک کلویتر» و «مک کینی» در جواب سخنان رئیس جمهور ایران که اظهار داشته بود، امپراتوری ایالات متحده در حال سقوط است، نوشته شده: به نظر می آید، ایالات متحده باید استراتژی جدیدی نسبت به رئیس جمهور ایران در پیش بگیرد و آن، بی توجهی به آن است. کشور ایران از لحاظ سیاسی، اقتصادی و تورم و اعتیاد در حال سقوط است و رئیس جمهور این کشور با تحریک حس ناسیونالیسم مردم ایران، سعی در پوشش شکستهای خود دارد.

طنز دریایی
سایت «رایت پرسپکتیو» در بخش بین الملل خود در مقاله ای، پرسش مضحکی را مطرح می کند. نویسنده این سایت آمریکایی ادعا می کند، کشتی ایرانی دزدیده شده از سوی دزدان دریایی خلیج عدن، به احتمال زیاد حامل تجهیزات هسته ای بوده است. زیرا دزدان دریایی که در این چند روز داخل کشتی بوده اند، دچار عوارضی شبیه به قرار گرفتن در معرض تشعشعات هسته ای شده اند!

درخواست ابراهیم یزدی از مشارکت و مجاهدین
گویا دبیرکل نهضت آزادی در دیدار با سران حزب مشارکت، مدعی شده آمریکا بر براندازی جمهوری اسلامی ایران اصرار دارد و بر همین اساس، از عناصر این دو تشکل سیاسی خواسته که مواضع تندتری علیه نظام ایران در پیش بگیرند. ابراهیم یزدی پس از 3 ماه اقامت در آمریکا تأکید کرده است: اصلاح طلبان باید با استفاده از نظرات اعضای جدا شده از دولت نهم، به موضوع گرانیها دامن بزنند تا زمینه فشارهای بین المللی فراهم شود. در این جلسه، همچنین مقرر شد که بحث نظارت بین المللی بر انتخابات ایران در ماه های آینده با شدت پیگیری شود.

تعارف احمدی نژاد به لاریجانی برای نامزدی!
یکی از نمایندگان حاضر در نشست دولت و مجلس، از تعارف آقای احمدی نژاد به لاریجانی برای نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری سال آینده و همچنین احتمال امضای یک میثاق نامه میان دولت نهم و مجلس هشتم خبر داد. سید حسین نقوی حسینی به نقل از محمدرضا رحیمی، معاون حقوقی و امور مجلس رئیس جمهوری گفت: رئیس جمهوری در سخنان خود در این نشست، از حضور داوطلبان در رقابتهای انتخابات ریاست جمهوری استقبال کرده و از علی لاریجانی خواست که در این رقابتها حضور یابد.

دستگیری احمد باطبی
برخی گزارشها از دستگیری احمد باطبی، در جریان حضور احمدی نژاد در نیویورک حکایت می کند. احمد باطبی، از متهمان غائله کوی دانشگاه که از کشور گریخته است، برای شرکت در نشست مطبوعاتی احمدی نژاد، کارت خبرنگاری دریافت کرده که هنگام ورود به سازمان ملل از سوی نیروهای امنیتی دستگیر و مأموران او را به بیرون سازمان ملل هدایت می کنند. عناصر ضد انقلاب از این اقدام پلیس آمریکا به شدت عصبانی شده اند.

سوء استفاده تروریستها از شبکه مخابرات داخلی کشور
گروهک تروریستی منافقین با سوءاستفاده از شبکه مخابرات داخلی، پیامکهای ضدانقلابی خود را برای کاربران داخلی می فرستد. صرامی، معاون مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره این پیامکها گفت: این افراد با مراجعه به برخی سایتها، فهرستی از شماره تلفنهای مورد نظر خود را ثبت و پیامک مورد نظر خود را به آن می فرستند.

هک 100 سایت وهابی از سوی هکر ایرانی
یک هکر ایرانی با نام dnjournal 5002 با نفوذ به حدود یکصد سایت گروه های وهابی، صفحه اصلی آنها را تغییر داد.در این مجموعه هک، تصاویری شامل صورتی که با پرچم ایران و نشان مراکز هسته ای پوشیده شده در کنار پرچم شکسته رژیم اشغالگر قدس و عبارت Persian Gulf نمایش داده می شود.این هکر با فرستادن ایمیلی، اعلام کرده که سایتهای یادشده در مقابله با حمله به سایتهای شیعی هک شده اند.

«یاهو» پرسشهای ضد یهود را پاک می کند
سایت «یاهو انسرز»(Yahoo Answers) که در زمینه اشتراک فایلها و نظرات کاربران یاهو فعالیت می کند، به تازگی به اقدامی عجیب دست زده است، به این صورت که وقتی قرار باشد سوال یا انتقادی درباره دین یهود یا یهودیان پرسیده شود، سیستم اتوماتیکی وجود دارد که بدون درنگ این سوال را پاک می کند.همچنین هر گفتگویی که در اتاقهای مجازی این سایت علیه یهودیان صورت گیرد، به شدت محدود و فیلتر می شود.

استقبال از «مفاتیح الجنان» در فرانسه
یکی از زائران مسلمان فرانسه در کربلا از انتشار «مفاتیح الجنان» به زبان انگلیسی در فرانسه خبر داد و گفت: این کتاب با استقبال بسیاری روبرو شده است.

خاطره خبرنگار «واشنگتن پست» از صرف صبحانه با احمدی نژاد
خانم مارکوس خبرنگار واشنگتن پست در مقاله بخش دیدگاه واشنگتن پست از صبحانه اش با دکتر احمدی نژاد نوشته است: من با سیاستمداران بسیاری صبحانه صرف کرده ام، اما این مورد به یادماندنی ترین آنها بود. رئیس جمهور ایران بدون هیچ استرس و اضطرابی با وضعی عادی، بدون کراوات و کفشهای براق در مقابل خبرنگاران و نمایندگان رسانه ها مانند NBC و CNN و CBS و نیویورک تایمز ظاهر شده بود. این روزنامه نگار خاطرنشان می کند: اگر مردم آمریکا نگران تولید بمب هسته ای از سوی ایران هستند، در مورد این همه بمب هسته ای که در خاک کشور خودشان است، چه احساسی دارند؟ چه اشکالی دارد که ایران سوخت هسته ایش را خودش تولید کند و نیازمند غرب نباشد؟

« العربیه » رفت، « فکس نیوز »آمد!
در حالی که دفتر شبکه العربیه در تهران به دلیل مواضع ضد ایرانی این شبکه چندی پیش تعطیل شد، خبرنگار ضدایرانی ترین شبکه تلویزیونی آمریکا، فکس نیوز، روانه تهران شده است. نکته عجیب در این باره این است که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نه تنها به خبرنگار این شبکه مجوز فعالیت در ایران را داده، بلکه با نامه نگاری به برخی مراکز حساس کشور، خواستار همکاری دستگاه ها با خبرنگار این شبکه شده است.شبکه فاکس نیوز در غرب به بازوی رسانه ای پنتاگون(وزارت دفاع آمریکا) شهره است.

مظاهری به مجمع تشخیص مصلحت نظام می رود؟
یک منبع آگاه از برگزاری نشستی برای استفاده از مظاهری در مجمع تشخیص مصلحت نظام خبر داد و گفت: هنوز معلوم نیست مظاهری در کدام بخش مجمع مشغول به کار می شود، اما رایزنی برای همکاری وی در کمیسیون اقتصادی مجمع ادامه دارد.هم اکنون داود دانش جعفری، وزیر پیشین امور اقتصادی و دارایی نیز در مجمع تشخیص مصلحت نظام مشغول به کار است.

وزیر کشور کویت: مدرکی درباره نفوذ سپاه نداریم
وزیر کشور کویت، در گفتگویی تلفنی با روزنامه عربستانی عکاظ، ادعای اخیر دو تن از نمایندگان پارلمان کویت مبنی بر حضور سپاه پاسداران ایران در این کشور را رد کرد.

راز اظهارات تند قرضاوی فاش شد
شیخ ماهر حمود، امام و خطیب مسجد «القدس» صیدای لبنان در سخنانی که در روزنامه البلد لبنان نیز منتشر شد، راز اظهارات تفرقه افکنانه «یوسف قرضاوی»، رئیس اتحادیه علمای مسلمان جهان را گرایش یکی از وابستگان وی به مذهب تشیع بیان کرد.

روایت علمای الازهر از87 میلیارد دلار برای افراطی گری
تعدادی از علما و اساتید دانشگاه الازهر مصر، خواستار فاش شدن نام موسسات وهابی شدند که با استفاده از بودجه سعودی، برای گسترش اندیشه های افراطی در جهان اسلام تلاش کردند. این علما و اساتید دانشگاه الازهر در سمیناری در قاهره با موضوع بررسی اندیشه تروریست دینی، مسوولیت گسترش اندیشه های افراطی در جهان را بر گردن موسسات وهابی انداخته و گفتند: موسساتی که بیش از 87 میلیارد دلار از بودجه عربستان سعودی را در سی سال گذشته برای گسترش این گونه افکار هزینه کرده اند، باید پاسخگو باشند.

بازداشت اعضای گروهک نفاق به دلیل پولشویی
منابع قضایی فرانسه اعلام کردند که حداقل 10 تن از افراد وابسته به گروه تروریستی منافقین را به اتهام پولشویی بازداشت کرده اند .
خبرگزاری رویترز با انتشار گزارشی به نقل از منابع قضایی فرانسه و سوئیس اعلام کرد که ده تن از اعضای سازمان مجاهدین خلق طی یک عملیات مشترک میان نیروهای قضایی دو کشور بازداشت شده اند. اتهام اصلی این افراد پولشویی و دریافت پول از منابع نامشروع و غیرقانونی جهت استفاده در عملیات های تروریستی ذکر شده است .
این افراد اواخر هفته گذشته به درخواست قاضی ارشد یک دادگاه سوئیسی در دو کشور سوئیس و فرانسه دستگیر شده اند. بازداشت همزمان این ده نفر بزرگترین عملیات پلیس فرانسه و سوئیس علیه گروه منافقین در 5 سال اخیر محسوب می شود .
پنج سال پیش یعنی در خردادماه سال 1382 (ژوئن 2003 ) پلیس فرانسه یکی از بزرگترین عملیات های ضد تروریستی تاریخ این کشور را به اجرا گذاشت که طی آن نزدیک به 170 تن از اعضای این گروهک را بازداشت کرد . اتهام اصلی بازداشت شدگان که مریم رجوی و 16 تن از اعضای ارشد گروهک مجاهدین خلق نیز در میان آن ها بودند انجام اقدامات هماهنگ مالی و طراحی برای حملات تروریستی بود که شباهتی بسیار با اتهامات بازداشت شدگان اخیر دارد.
این تحقیقات قضایی البته به دلیل فشارهای سیاسی آمریکا و برخی از کشورهای اروپایی نافرجام ماند و اغلب بازداشت شدگان آزاد شدند. سازمان مجاهدین خلق از سوی اتحادیه اروپا و ایالات متحده آمریکا در لیست سیاه گروه های تروریستی قرار دارد. با آن که پارلمان انگلستان چند ماه قبل نخستین گام برای خروج نام مجاهدین خلق از لیست سیاه گروه های تروریستی را برداشت اما سابقه این فرقه و فشار افکار عمومی تاکنون مانع از موافقت اتحادیه اروپا و سایر کشورهای اروپایی با این مساله شده است.

رشدی: پشیمانم که چرا کتاب تندتری ننوشتم
سلمان رشدی، نویسنده کتاب موهن «آیات شیطانی» بیست سال پس از انتشار این کتاب و صدور فتوای اعدامش از سوی امام خمینی(ره) تصریح کرد که از نوشتن این کتاب پشیمان نیست.سلمان رشدی در مصاحبه با پایگاه اینترنتی تایمز با تأکید بر این که از نوشتن کتاب «آیات شیطانی» پشیمان نیست، گفت: اتفاقاً بر عکس، از این مساله پشیمانم که چرا کتاب تندتری ننوشته ام! .
از سوی دیگر شبکه تلویزیونی bbc در اقدامی سوال برانگیز درصدد تولید و پخش مستندی پیرامون صدور حکم تاریخی حضرت امام (ره) و بازتابهای جهانی آن است. این در حالیست که مدتی پیش داوران جایزه جهانی بوکر با خروج تازه ترین کتاب رشدی از لیست نفرات برتر، کتاب او را بی اهمیت خوانده و بر بی توجیه بودن وجه ادبی حمایتهای جهت دار برخی محافل خاص از او، مهر تأیید چندباره زدند.

 

/ 0 نظر / 3 بازدید