عصام العماد: نزدیک به 40‌ میلیون سنی شیعه شده‌اند

عصام العماد، فارغ‌التحصیل دانشگاه‌های مذاهب عربستان سعودی گفت: سالانه هزاران سنی پس از آشنایی با اهل بیت، به مذهب شیعه مشرف می‌شوند و طبق آمار غیر رسمی تاکنون 40 میلیون نفر از اهل سنت شیعه شده‌اند.
   حسام‌العماد استاد علوم دینی که از وهابیت به مذهب شیعه گرویده است، در همایش «وهابیت از درون» در دانشگاه آزاد اسلامی واحد همدان اظهار داشت: جنگ بین حق و با‌طل از دیرباز بوده، با وجود این باید حساب وهابیت را از اهل سنت جدا دانست.
وی اضافه کرد: یکی از تفکراتی که در وهابیت شاهد آن هستیم، کتمان حقایق است و به روش‌های مختلف از جمله تخریب بقیع و سامرا و توزیع کتاب‌هایی بر علیه شیعیان، در مناطق سنی‌نشین انجام می‌شود.
وی وجه تمایز شاخص میان وهابیت و سایر اهل تسنن را فهم و تفسیر آیات وحی دانست و تصریح کرد: وهابیون در اثر تبلیغات مذهب خود از همان ابتدا چنان دشمنی و کینه شیعه را به دل دارند که کشتن شیعه را موجب ورود به بهشت می‌دانند.
این عالم و مدرس علوم دینی با اشاره به تخریب بناهای متبرک بقیع و سامرا افزود: اولین انحراف‌ها در مسیحیت و یهودیت، زمانی به وجود آمد که انجیل از عیسی و تورات از موسی، جدا شد، زمینه تخریب بناهای متبرکه نیز از زمان جداکردن پیامبر از قرآن أغاز شد.
العماد با تأکید بر جدا شدن سنت و قرآن پس از دو خلیفه اول گفت: مخالفان متوجه شدند که تخریب قرآن و پیامبر به راحتی ممکن نیست پس به کتمان ویژگی‌هایی که پیامبر از اهل بیت بیان کرده بود پرداختند و سپس تخریب شخصیت و حرم‌ اهل بیت را آغاز کردند.
وی اضافه کرد: یکی از شگردهای وهابیون این است که به نام تحقیق آکادمیک و علمی، کتاب‌ها را زیر سئوال می‌برند و با استفاده از روش جامعه‌شناسی و روان‌شناسی، تفکر رسول خدا(ص) نسبت به علی(ع) را به شکل نادرستی مطرح می‌کند.
مدرس مجمع جهانی اهل بیت(ع) وهابیت را شامل دو گروه دانست و گفت: گروهی از وهابیون آگاهانه به فعالیت می‌پردازند و گروه دیگر از روی نادانی اقدام می‌کنند که تنها راه را در برخورد با آنها گفتگو است.
دکتر عصام العماد، فارغ‌التحصیل دانشگاه الامام محمد‌بن‌سعود در ریاض و شاگرد بن‌باز (مفتی اعظم سعودی) و امام جماعت یکی از مساجد بزرگ صنعاء و از مبلغان وهابیت در یمن بود.
وی که کتابی نیز در اثبات کفر و شرک شیعه تحت عنوان «اصله بین الاثنی عشریه و فرق الغلاه» نوشته است، با مطالعه کتابی با فرهنگ نورانی تشیع آشنا شد و از فرقه ضاله وهابیت دست کشید و به مذهب شیعه مشرف شد.
العماد به همین مناسبت کتابی با عنوان «رحلتی من الوهابیه الی الاثنی عشریه» تالیف کرد.
وی در کتاب دیگر خود می‌نویسد: «با مطالعه کتاب‌هایی که وهابیت در سال‌های اخیر نوشته‌اند، به یقین در می‌یابیم که آنان احساس کرده‌اند که تنها مذهب آینده، همان مذهب شیعه امامیه است.»
 

/ 0 نظر / 9 بازدید