بدهکاران اصلی و کلان به بانک‌ها حدود 4 هزار نفر هستند

رئیس‌جمهور در ادامه سخنان خود در جمع مردم بجنورد با اشاره به تلاش‌های دولت و مردم برای ساختن کشور، گفت: چپاول و سودجویی فرهنگ غربی‌ها است اما فرهنگ ملت ما فرهنگ ایثار و مهربانی است و این باعث آرامش، کمال و سعادت جامعه است.
وی افزود: کارهای فراوانی برای کشور درحال انجام است اما انتظار ملت ایران سرعت بالاتر، کیفیت بهتر و عدالت والاتر است و به همین جهت دولت مشکلات اقتصادی و علت برخی عقب‌افتادگی‌ها و تبعیض‌ها را ریشه‌یابی کرده و طرح تحول اقتصادی را در چارچوب چشم‌انداز و اصل 44 فراهم کرده است.
احمدی‌نژاد اصلاح وضع بانک‌ها، مالیات، گمرکات، تولید، یارانه‌ها، و مسایلی از این قبیل را جزو طرح تحول اقتصادی برشمرد و اظهار داشت: طرح تحول اقتصادی عمدتا به نفع کسانی است که از ثروت ملی کمتر بهره بردند و مناطقی که کمتر استفاده کردند و خانواده‌هایی که در مشکلات اقتصادی دست و پا می‌زنند.
رئیس جمهور با بیان اینکه این طرح مورد استقبال وسیع توده‌های مردم و صاحب‌نظران قرار گرفته، افزود: ما امروز وارد مرحله دوم این طرح شده‌ایم و جزییات طرح را طراحی کرده‌ایم و می خواهیم پول در بین اقشار گوناگون مردم مثل گردش خون در بدن به صورت عادلانه توزیع شود؛ بانکها باید پول را به طور سالم به اندازه و به موقع در تمام پیکره جامعه توزیع کنند.
وی تصریح کرد: بدهکاران اصلی و کلان به بانک‌ها حدود 4 هزار نفر هستند؛ اکثر مردم یا وام نگرفتند و یا وام‌های ناچیز گرفته‌اند و پس داده‌ و می‌دهند، اما عده قلیلی پول گرفتند تا مثلا کارخانه بزنند اما با آن پول مسکن خریدند تا گران شود و بفروشند و بعد هم این پولها را وارد بازارهای دیگر می‌کنند.
احمدی نژاد با بیان اینکه پول نباید در اختیار عده‌ای خاص بلوکه شود، گفت: در مورد یارانه‌ها نیز نباید بیش از 70 درصد یارانه‌ها فقط به 30 درصد جامعه برسد بلکه باید در متن مردم توزیع شود.
وی خاطرنشان کرد: نمایندگان هم پیگیر طرح تحول هستند و انشاءالله لایحه را تصویب می‌کنند و به زودی اجرای آن را آغاز می‌کنیم تا اصلاحات اساسی به وجود بیاید.

/ 0 نظر / 9 بازدید