حکم بازداشت قرضاوی صادر شد

در پی شکایت گروهی از فعالان و وکیلان شیعه از یوسف القرضاوی دادگاه قانونی دوحه پایتخت قطر حکم بازداشت او را صادر کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، گروهی از فعالان و وکیلان شیعه کیفرخواستی علیه یوسف القرضاوی رئیس اتحادیه جهانی علمای مسلمان به دادگاه قانونی دوحه پایتخت قطر ارائه کردند.

آنها اعلام کردند که قرضاوی شعله های فتنه میان سنیان و شیعیان را برانگیخته است.

این گروه از فعالان و وکیلان حقوقی به ریاست امین طاهر بدیوی از عربستان این کیفرخواست را به دادگاه قطر ارائه کردند که طی آن خواستار مجازات قرضاوی، لغو تابعیت قطری و اخراج او از قطر شدند.

در حالی که دادگاه از شیخ یوسف القرضاوی به علت سن زیاد او ( 81 سال) عذرخواهی کرد، حکم بازداشت او را نیز صادر کرد.

این گروه نامه ای نیز به شیخ حمد آل ثانی امیر قطر ارسال و اعتراض خود را به شیخ یوسف القرضاوی اعلام کردند که او از روی تعمد میان مسلمانان فتنه انگیزی می کند، چهره نادرستی از اسلام ارائه می دهد، به مسلمانان و مذاهب آنها تعرض می کند. از این رو خواستار طرد قرضاوی و باطل کردن تابعیت او شدند.

سخنان یوسف القرضاوی رئیس اتحادیه جهانی علمای مسلمان از سوی مراجع شیعیان جهان انتقادهای وسیعی در بر داشت که شیخ محمد حسین فضل الله از مراجع تقلید شیعیان لبنان و آیت الله محمدعلی تسخیری دبیرکل مجمع بین المللی تقریب مذاهب اسلامی از طلیعه داران این انتقادها بوده اند.

القرضاوی طی گفتگو با روزنامه مصری "المصری الیوم" شیعیان را بدعت‌گر نامید و مدعی تلاش آنها برای گسترش تشیع در بین اهل تسنن با توسل به منابع مالی و نیروهای تبلیغی شد.

/ 0 نظر / 4 بازدید