ماجرای تخلف مالی مظاهری و برخورد معاون اول رئیس جمهور

پس از رفتن طهماسب مظاهری از ریاست کل بانک مرکزی، هفته نامه شهروند امروز در پرونده ای که به این خاطر گشوده است به واکاوی علل و عوامل اختلافات مظاهری با پیکره دولت نهم و در راس آنان معاون اول رئیس جمهور پرداخته است.

به گزارش خبرنگار تابناک؛ از جمله موضوعات جالب توجه در این پرونده، ناگفته های منتشر شده رئیس سابق بانک مرکزی از کدورت دیرینه خود و پرویز داوودی است. این هفته نامه در این زمین می نویسد: ( در آن روزها ) انتقادهای معاون اول به طهماسب مظاهری شدت یافته بود به گونه‌ای که پرویز داوودی، هرجا ودر هرجمع، پرینتی از حساب بانکی طهماسب مظاهری را نشان همه می‌داد که درآن، یک میلیارد تومان پول واریز وبرداشت شده بود.

رفتار معاون اول بر مظاهری گران آمد واو روزی از پرویز داوودی وقت خواست تا به دیدارش رود. معاون اول، طهماسب مظاهری را به حضور پذیرفت ومظاهری از او گلایه کرد وجریان ورود وخروج یک میلیارد تومان پول به حساب خود را باز گفت. مظاهری برای تنویر ذهن معاون اول، از رئیس جمهور سابق کمک خواست و محمد خاتمی‌پرده از راز یک میلیارد تومان برداشت.

محمد خاتمی‌برای پرویز داوودی تشریح کرد که چگونه کار صادق خرازی –سفیر وقت ایران در فرانسه- در چاپ ونشر قرآن‌هایی نفیس در آلمان گره خورده و وزیر وقت اقتصاد باید به کمک او می‌شتافته است.طهماسب مظاهری آن گاه به کمک سفیر شتافت واز وجوهی که دراختیار داشت، به حساب طلبکاران سفیر ایران واریز کرد تا سید صادق خرازی از مشکلی که درآن گیر افتاده بود، نجات یابد.

پس از توضیحات رئیس جمهور سابق پرویز داوودی از طهماسب مظاهری حلالیت طلبید و دو روز بعد حکم طهماسب مظاهری برای مدیر عاملی بانک توسعه صادرات امضا شد.

طهماسب مظاهری پس از رفع سوء تفاهم‌ها روزگاری را دردولت نهم به خوشی گذراند. به اصلاح امور بانک توسعه صادرات مشغول شد وهمراه با دولت، به سفرهای خارجی می‌رفت تا این که در سفر ونزوئلا با محمود احمدی نژاد هم‌کلام گشت.
آن رزوها انتقاد به سیاست‌های ابراهیم شیبانی دربانک مرکزی اوج گرفته بود وهراز چند گاهی، از اردوگاه منتقدان، صدای برکناری رئیس کل شاعر پیشه بانک مرکزی شنیده می شد.هم کلامی ‌مظاهری با رئیس‌جمهور، فرصتی دوباره به طهماسب مظاهری داد تا به رده‌های ارشد مدیریت اقتصادی دولت نهم وارد شود.
زمزمه‌هایی شنیده می‌شد درمورد این که شیبانی قرار است بانک مرکزی را ترک کند وطهماسب مظاهری قرار است به جای او بنشیند.این بار اما شایعات رنگ واقعیت گرفت و طهماسب مظاهری به بانک مرکزی رفت.

/ 1 نظر / 4 بازدید
Anahita

سلام دوست عزیز وبلاگتونو دیدم سعی میکنم به یاد داشته باشمش خوشحال میشم به کلبه ی کوچک من هم بیای و توی گروه ما عضو بشی منو با نام جدیدتریو و بهترین یاهو گروپ اینترنتی لینک کن و بعد به من اطلا بده تا شما رو لینک کنم گلم با آروزی موفقیت آناهیتا