خاتمی: کاندیدا نخواهم شد

محمد خاتمی گفت: در انتخابات ریاست جمهوری دوره دهم نامزد نخواهد شد.

به گزارش رجانیوز، خاتمی در حاشیه سومین دوره جایزه اخلاق و نیایش در آیینه هنر و پژوهش که پس از ضیافت افطار در موزه قرآن برگزار شد، در پاسخ به سؤال خبرنگاری مبنی بر اینکه آیا در انتخابات ریاست جمهوری اینده نامزد خواهد شد، اظهار داشت:‌ فضای قرآنی و معنوی این مجلس را با این سؤالات خراب نکنید.

وی که با اصرار این خبرنگار مواجه شده بود، گفت: اگرچه گروه‌های زیادی از من دعوت کرده اند، اما نخواهم آمد.

پس از پرسش این خبرنگار، خانم جوانی خطاب به خاتمی گفت: آقای خاتمی اگر نیایید، عقده‌ای می‌شویم که خاتمی لبخندی به او زد و به سمت خودروی خود حرکت کرد.

خاتمی در سخنرانی خود در این برنامه، تلویحاً اظهارات سروش درخصوص وحی و قرآن را مورد انتقاد قرار داد و گفت:‌ برخی با انگیزه های متفاوت اصالت و وحیانی بودن قرآن را زیر سؤال می برند و معتقدند متن قرآن این گونه نیست. اگر قران را از حجیت بیندازیم عارفان، پناهگاهی نخواهد داشت و مؤمنان نیز بی‌ملاک و میزان خواهند شد. متأسفانه در جوامعی که ادعای دینی بودن دارند، اگر رفتارهای نادرست، ناتوانی‌ها، دروغ‌ها و ریاها رایج شود، همه را به قرآن نسبت می‌دهند، در حالی که این جفایی به قرآن است و قرآن هیچگاه باعث نارسایی و ناامیدی نبوده است.

گفته می‌شود جلسه اخیر خاتمی با میرحسین موسوی، تأثیر قابل توجهی در تغییر نظر وی درخصوص عدم کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری داشته است. موسوی در این جلسه با یادآوری توصیه خاتمی به وی در سال 84 مبنی بر عدم کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری، علت قصد وی برای کاندیداتوری را جویا شده است که خاتمی پاسخ قانع‌کننده‌ای بیان نکرده است.

/ 0 نظر / 4 بازدید