ایران در برابر زورگویی‌های دولت آمریکا از خود دفاع می‌کند

محمود احمدی نژاد رئیس جمهور کشورمان صبح امروز سه شنبه به وقت نیویورک در پاسخ به سوال لری کینگ مجری برجسته شبکه سی ان ان مبنی بر اینکه منظور شما از اینکه گفته اید رژیم صهیونیستی باید از نقشه جهان حذف شود، گفت: امسال چهارمین سال حضور من در نیویورک است اما سوالات عوض نشده در حالی که دنیا عوض شده و تحولات فراوانی در اقصی نقاط دنیا به وقوع پیوسته است.
وی درباره رابطه با آمریکا و اقداماتی که برای این منظور باید انجام شود، اظهار داشت: ما علاقه‌مند به روابط دوستانه با همه کشورها از جمله مردم آمریکا بر اساس احترام و عدالت هستیم ،اما در برابر زورگویی های دولت آمریکا مجبور هستیم از خودمان دفاع کنیم.
رئیس جمهور ارسال نامه به جرج بوش و کمک برای استقرار دولت و امنیت در عراق را از جمله اقدامات جمهوری اسلامی ایران برای برقراری روابط دوستانه با مردم آمریکا برشمرد و اظهار داشت: این اقدامات می توانست راهگشا و آغاز خوبی باشد منتها آقای بوش این فرصت ها را از دست داد.
وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه ترجیح می دهید کدامیک از نامزدهای ریاست جمهوری آمریکا انتخاب شوند، تصریح کرد: این مسائل جزء امور داخلی آمریکاست و ضمن اینکه برای ما مهم هم نیست . مهم این است که رئیس جمهور با انتخاب مردم آمریکا برگزیده شود و تلاش کند رویکرد سیاسی دولت این کشور را اصلاح کند.
احمدی نژاد در پاسخ به اینکه علاقه‌مند هستید با اوباما یا مک کین دیدار کنید، گفت: قبلاً آمادگی خود را برای گفتگو با نامزدهای ریاست جمهوری آمریکا در حضور رسانه ها و در پیرامون موضوعات مختلف جهانی اعلام کرده ام و اینکه چرا آنها تمایل ندارند این گفتگو صورت بگیرد را باید از خودشان بپرسید .ما اهل گفتگو هستیم.
رئیس جمهور در ادامه در پاسخ به سوال مجری شبکه سی ان ان مبنی بر اینکه آیا از اقدام آمریکا در ساقط کردن صدام خوشحال شدید ،خاطر نشان کرد: شاید در مرحله اول خوشحال شده باشیم اما بعد از اینکه متوجه شدیم آمریکا قصد دارد در عراق ماندگار شود و از طریق آن کشور تسلط خود را در منطقه گشترش دهد، آیا اگر شما جای ما بودید خوشحال می شدید؟
وی اضافه کرد :هشت سال جنگ صدام علیه ملت ایران با حمایت دولت آمریکا و برخی از کشورهای اروپایی انجام شد و ملت ایران مظلومانه از خود دفاع کرد.
احمدی نژاد خاطر نشان کرد: صدام در جنگ هشت ساله علیه ملت ایران از بمب شیمیایی استفاده کرد و دولت آمریکا از او حمایت کرد.
رئیس جمهور در پاسخ به اینکه چه اقداماتی را برای بهبود روابط ایران و آمریکا ضروری می دانید، تصریح کرد: کاری را که ما باید انجام می دادیم تاکنون انجام شده است و امروز دیگر نوبت مسوولان آمریکایی است که در این زمینه اقدام کنند و من منتظر می مانم تا ببینیم چه اتفاقی می افتد ،البته اهل گفتگو هستیم و معتقدیم با گفتگو می توان مسائل را بهتر حل کرد.
وی درباره اینکه دنیا از فعالیت های هسته ای ایران می ترسد، تصریح کرد: این دنیایی که شما از آن حرف می زنید کجا است .آیا دولت آمریکا و چند متحد اروپایی آن، آن را تمام دنیا می دانید؟ و ناراحتی غرب از ملت ایران موضوع تازه و جدیدی نیست .امروز گروه های تروریستی که رئیس جمهور ،نخست وزیر و نمایندگان مردم کشورمان را ترور کرده اند آزادانه در آمریکا زندگی می کنند و تحت حمایت آنها قرار دارند.
رئیس‌جمهور هم‌چنین با اشاره به حمایت کشورهای عضو جنبش عدم تعهد و کشورهای عضو سازمان کنفرانس اسلامی از فعالیت‌های صلح آمیز هسته ای ایران گفت: ملت‌ها طرفدار ما هستند و سازمان‌ها و ملت‌های مختلفی از فعالیت‌های صلح آمیز هسته‌ای ایران حمایت کرده‌اند که این امر نشان می‌دهد جهان از فعالیت‌های صلح‌آمیز هسته ای ایران نگرانی ندارد.
احمدی‌نژاد ادامه داد: ما به لحاظ اعتقادی با ساختن بمب اتم و سلاح‌های کشتار جمعی مخالف هستیم و معتقدیم بمب اتم در مناسبات سیاسی کارآیی ندارد و در واقع دوران بمب اتم به پایان رسیده است.
رئیس‌جمهور افزود: ‌آیا بمب اتم توانست اتحاد جماهیر شوروی را از فروپاشی نجات دهد؟ آیا بمب اتم توانست آمریکا را در عراق و افغانستان پیروز کند؟ آیا بمب اتم می‌تواند رژیم صهیونیستی را نجات بدهد؟
وی گفت: دوران بمب اتم تمام شده و دوران اندیشه، فرهنگ و منطق شروع شده است.
احمدی نژاد همچنین گفت: همه می‌دانند موضوع هسته‌ای ایران یک موضوع سیاسی است نه یک موضوع حقوقی.
رئیس‌جمهور با اشاره به گزار‌ش‌های آژانس در مورد صلح‌آمیز بودن فعالیت‌های هسته‌ای ایران افزود: آژانس بیش از 12 بار در گزارش‌هایش اعلام کرده که فعالیت‌های هسته‌ای ایران صلح‌آمیز و قانونی است و انحرافی در آن‌ها مشاهده نشده است.
رئیس‌جمهور هم‌چنین گفت: تا کنون در طول تاریخ آژانس بیشترین بازرسی‌ها از فعالیت‌های ما صورت گرفته و ما بیشترین اسناد را به آژانس داده‌ایم و هیچ کشوری به اندازه ما با آژانس همکاری ندارد.
وی گفت: من از شما سوال می‌کنم آیا کسانی که انبارهای آن‌ها پر از بمب اتم است ،نیاز به بازرسی ندارند و آیا نباید آن‌ها را توقیف کنید؟ شما بگویید چه کسی خطرناک است، ما که زیر نظر بازرسی‌های آژانس کار می‌کنیم و سندی دال بر انحراف فعالیت‌هایمان داده نشده است یا کشورهایی که بمب‌های جدید هسته‌ ای می‌سازند؟ آیا آن‌ها نیازی به بازرسی ندارند؟ آیا رژیم صهیونیستی نیازی به بازرسی ندارد؟
رئیس‌جمهور در پاسخ به پرسش دیگری درباره رژیم نامشروع صهیونیستی و پرسش لری کینگ مبنی بر این که شما گفتید این رژیم باید از نقشه جهان حذف شود، اظهار کرد: امسال سال چهارمی است که من به نیویورک سفر می‌کنم و سوالاتی که شما اکنون می‌پرسید همان سوالاتی است که سال اول پرسیدید، در حالی که در دنیا و خود آمریکا تحولات جدیدی رخ داده و جامعه جهانی دچار تغییراتی شده است.
وی افزود: علت این که با رژیم صهیونیستی مخالف هستیم، صلح و عدالت است؛ ما می‌خواهیم صلح پایدار در منطقه ایجاد شود.
رئیس‌جمهور خطاب به لری کینگ گفت: من از شما به عنوان یک خبرنگار باسابقه می‌پرسم آیا شما می‌دانید در خاورمیانه چه اتفاقاتی رخ می‌دهد، 60 سال است که میلیون‌ها نفر از مردم فلسطین در آوارگی به سر می‌برند و حتی در خانه‌های خود نیز تحت فشار و محاصره هستند. رژیم صهیونیستی با اعلام قبلی مقامات فلسطینی را ترور می‌کند و تا کنون سه جنگ بزرگ را راه انداخته که آخرین آن حمله به لبنان بوده است.
احمدی‌نژاد با اشاره به راه حل ایران برای حل موضوع فلسطین افزود: ما می‌گوییم یک رفراندوم آزاد با حضور مردم فلسطین در این منطقه برگزار شود تا مردم آزادانه سرنوشت خود را تعیین کنند.
رئیس‌جمهور در پاسخ به این پرسش که آیا مناسب نیست ایران و سایر کشورهای منطقه با حضور رژیم صهیونیستی بنشینند و در مورد مسائل منطقه گفت‌وگو کنند؟ نیز گفت: ما معتقدیم رژیم صهیونیستی یک مهمان ناخوانده و یک اشغالگر است که مردم را می‌کشد. من از شما سوال می‌کنم اگر کسی آمریکا را اشغال کند آیا شما به عنوان مردم آمریکا به او حق می‌دهید یا این که او را از سرزمین‌تان بیرون می‌کنید؟
وی با بیان اینکه رژیم صهیونیستی از اساس غیرقانونی است،افزود: وقتی می‌گوییم این رژیم محو شود یعنی این که آدم‌کشی، ترور و تجاوز و اشغال‌گری محو شود.
رئیس‌جمهور گفت: راه حل ما در مورد فلسطین راه حل انسانی و دموکراتیکی است.
لری کینگ از رئیس‌جمهور پرسید آیا شما با یهودی‌ها مشکل دارید که وی در پاسخ گفت: ما با یهودی‌ها مشکلی نداریم. اکنون یهودی‌ها در جمهوری اسلامی زندگی می‌کنند و دارای نماینده در مجلس هستند.
وی افزود: البته توجه کنید که صهیونیست‌ها یهودی نیستند، آن‌ها دین ندارند، آن‌ها نه مسلمان هستند، نه یهودی و نه مسیحی، آن‌ها فقط ماسک دین را بر چهره زده‌اند.
رئیس‌جمهور هم‌چنین درباره مساله هولوکاست گفت: در مورد هولوکاست نظراتی وجود دارد و برخی نیز مخالف و موافق این موضوع هستند. ما معتقدیم باید یک گروه تحقیق و تفحص بی‌طرف بیاید در این ارتباط تحقیق و نتایج این تحقیق را به صورت بی‌طرفانه اعلام کند.
احمدی‌نژاد افزود: اگر فرض کنیم این اتفاق افتاده باید دید این اتفاق در کجا رخ داده؟ در فلسطین یا اروپا؟ اگر در اروپا این اتفاق افتاده چرا باید مردم فلسطین قربانی شوند و فلسطین اشغال شود؟ چرا در اروپا به آن‌ها منطقه‌ای داده نشود که در آنجا کشور ایجاد کنند؟ چرا فلسطین را اشغال کرده‌اند که در آنجا دولت ایجاد کنند؟
رئیس‌جمهور در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر این که آیا فکر می‌کنید آمریکا به ایران حمله کند؟ گفت: نظر شما چیست؟ لری کینگ به احمدی‌نژاد گفت من از شما سوال می‌کنم که احمدی‌نژاد گفت: ما در این ارتباط نگران نیستیم و نمی‌تواند کاری را انجام دهد؛ چون حمله بدترین کاری است که ممکن است آمریکا انجام دهد.
وی افزود: فکر می‌کنیم در آمریکا آن قدر افراد عاقل و هوشمند هستند که اجازه ندهند چنین اتفافی بیفتد.
رئیس‌جمهور هم‌چنین در پاسخ به این پرسش که آیا فکر می‌کنید رژیم صهیونیستی به شما حمله کند؟ گفت: در مورد آن‌ها نیز همین طور است؛ آنها کوچکتر از آن هستند که بخواهند این اقدام را انجام بدهند. آن‌ها حتی در معادلات منطقه نیز محسوب نمی‌شوند.
احمدی‌نژاد افزود: ایران کشوری بزرگ است و من فکر می‌کنم خبرنگاران آمریکایی باید بیایند و ایران را ببینند؛ چرا که ایران کشوری بزرگ، پیشرفته و قدرتمند است با مردمی بزرگ.
رئیس‌جمهور هم‌چنین در پاسخ به این پرسش که شما از حقوق بشر صحبت کردید و در ایران نیز مشکل حقوق بشر وجود دارد، از جمله مشکل حقوق بشر هم‌جنس‌بازان گفت: در ایران این کار، کار خیلی زشتی محسوب می‌شود و عموم مردم از این کار بدشان می‌آید.
وی با اشاره به اینکه ما در این ارتباط قانون داریم و طبق قانون عمل می‌شود، افزود: این کار در دین ما کار ممنوعی محسوب می‌شود و شما می‌دانید که دستورات خدا به نفع بشر است.
احمدی نژاد گفت: در این ارتباط آن‌ها در کشور تظاهراتی نکرده‌اند. آیا شما نگران هفتاد میلیون مردم ایران هستید یا چند نفر محدود؟
رئیس‌جمهور ادامه داد: در ایران کسی در زندگی شخصی افراد تفحص نمی‌کند و به کسی در خانه‌ خود کاری ندارد.
وی با اشاره به این که ما در ایران در مورد موضوع هم‌جنس بازی قانونی داریم و بر اساس این قانون عمل می‌شود، گفت: این قانون را هفتاد سال است که داریم و از قبل از پیروزی انقلاب اسلامی تصویب شده است.
احمدی نژاد در پاسخ به این سوال که نظرتان در مورد خروج نیروهای آمریکایی از عراق چیست ؟ گفت: اگر این اتفاق بیفتد خیلی خوب است و فکر می‌کنیم به نفع امنیت منطقه است.
رئیس‌جمهور در پاسخ به پرسش دیگری درباره روابط ایران و آمریکا گفت: آمریکا خود رابطه‌اش را یک طرفه با ما قطع کرد. ما علاقه‌مندیم با کشورهای مختلف روابط دوستانه‌ای داشته باشیم؛ البته بر اساس احترام متقابل و عدالت.
وی افزود: ما فکر می‌کنیم دولت جدید آمریکا باید روابطش را با کشورها عادلانه و احترام‌آمیز بنا کند و توصیه می‌کنیم هر دولت جدیدی که در آمریکا روی کار می‌آید باید دخالت‌های خود را در امور جهانی محدود کند؛ چون این دخالت‌ها هزینه‌های مادی و حیثیتی برای آمریکا داشته است و در حال حاضر ملت‌ها تصویر و ذهنیت خوبی از آمریکا ندارند؛ آمریکا باید دایره دخالت‌های خود را در امور جهانی محدود کند.
وی گفت: کار دومی که دولت جدید آمریکا باید بکند این است که رابطه خود با ایران را اصلاح کند؛ چرا که ایران کشور مهمی است.
رئیس‌جمهور در پاسخ به این پرسش که دوست دارید کجای آمریکا را ببینید، گفت: دوست داشتم ایالات متحده را ببینیم و با مردم گفت‌وگو کنم. تصمیم داشتیم به لس‌آنجلس و کالیفرنیا برویم ولی این اتفاق نیفتاد.
وی گفت: ما علاقه‌مندیم با مردم آمریکا گفت‌وگو کنیم و این بهترین راه حل است. ما فکر می‌کنیم مردم آمریکا و اصحاب رسانه باید بیایند به ایران و ایران را از نزدیک ببینند.
رئیس‌جمهور هم‌چنین در پایان این مصاحبه در پاسخ به این سوال که دارای چند فرزند است، گفت: سه فرزند دارم . دو پسر و یک دختر که دو تای آنها ازدواج کردند و یک نفر از آن‌ها دانشجوست.
لری کینگ به احمدی‌نژاد گفت جوان مانده‌اید و به شما نمی‌خورد فرزندانتان ازدواج کرده باشند که احمدی‌نژاد گفت: ما در ایران زود ازدواج می‌کنیم و من شنیده‌ام که در آمریکا نیز مانند ایران به ارزش‌های خانوادگی توجه می‌شود.

/ 0 نظر / 6 بازدید