دولت آماده است در راه عدالت قطعه قطعه شود

محمود احمدی نژاد در جلسه مشترک هیئت دولت و ائمه جمعه سراسر کشور بر اجرای طرح تحول اقتصادی تاکید کرد و گفت که دولت آماده است در راه برداشتن یک گام به سوی عدالت حتی قطعه قطعه شود.
به گزارش دفتر امور رسانه های ریاست جمهوری، رئیس جمهور دیروز با تاکید بر اینکه دولت آماده است در راه برداشتن یک گام به سوی عدالت حتی قطعه قطعه شود، از ائمه جمعه خواست تا دولت را یاری کنند که طرح تحول اقتصادی در فضایی آرام و با کمترین آسیب به اجرا درآید.
رئیس جمهور خاطرنشان کرد: عده ای هستند که به همه امور حتی سرنوشت کشور نگاه سیاسی دارند و حتی منافع ملی نیز برایشان اهمیتی ندارد این موضوعی است که اوج آن را در برنامه هسته ای کشورمان همگی مشاهده کردند. امروز نیز این عده با طرح تحول اقتصادی دولت مقابله می کنند.
رئیس جمهور با اشاره به اینکه توزیع ناعادلانه انرژی و یارانه موجب شد تا صنعت و فناوری کشورمان از شرایط قابل قبولی برخوردار نباشد، گفت: توزیع نادرست یارانه ها به فرهنگ مصرفی مردم جهت گیری غلطی داده است به نحوی که مصرف انرژی کشورمان معادل مصرف هند یک میلیارد و200میلیون نفری است. وی نظام بانکی و مالیاتی را از جمله اصلی ترین مشکلات کشور برشمرد و افزود: امروز اقتصاد غرب به واسطه نظام بانکی مبتنی بر ربا دچار بحران شده است. آنها از این بحران راه فراری ندارند از این رو بایستی نظام بانکی را اصلاح و عقود اسلامی را جاری کنیم.
رئیس جمهور ادامه داد: در کشورمان به اندازه ای منابع وجود دارد که اگر درست توزیع شود، می توان از همه فعالیت های مثبت حمایت کرد، البته در مقابل این اصلاحات، مقاومت هایی وجود دارد اما به فضل الهی دولت مصمم است این اصلاحات را به سرانجام برساند.
احمدی نژاد افزود: نظام مالیاتی نیز نیازمند اصلاح است و مالیات باید عادلانه و از همه اجزای جامعه جمع آوری شود.
رئیس جمهور با تاکید بر اینکه کشور در بخش های گوناگون به سرعت در حال پیشرفت است، تصریح کرد: دولت خود را مجهز کرده که در خدمت مردم به سرعت کشور را بسازد و البته این ظرفیت در کشورمان وجود دارد.
احمدی نژاد در بخش دیگری از سخنانش گفت: نمازجمعه از ظرفیت سیاسی و اجتماعی بالایی در جامعه اسلامی برخوردار است؛ از سویی می تواند از آسیب پذیری جامعه جلوگیری کرده و از سوی دیگر، سرعت رشد و کمال جامعه را افزایش دهد. رئیس جمهور با اشاره به اینکه نمازجمعه برکات فراوانی دارد که حداقل آن دفع توطئه های بدخواهان است، خاطرنشان کرد: نسبت به سی سال قبل در متن مردم تغییرات روحی و فرهنگی قابل ملاحظه ای اتفاق افتاده است که بدون تردید بخش مهمی از آن مرهون نورافشانی های نمازجمعه است.

/ 0 نظر / 10 بازدید