کوتاه

پنج وزیر خارجه پیشین آمریکا در یک جلسه پرسش و پاسخ، ضمن توصیه هایی به رئیس جمهور آینده این کشور از گفت و گوی مستقیم ایالات متحده با ایران حمایت کرده اند.شرکت کنندگان در این جلسه در مجموع نرمش بیشتر در سیاست خارجی ایالات متحده، ازجمله در قبال ایران و سوریه را توصیه کردند وخواستار جلوگیری از بروز شکاف در همکاری بین ایالات متحده با چین و روسیه شدند.

در حالی که وزیر راه از استاندارد بودن بزرگراه های کشور و مجاز بودن سرعت ١۵٠ کیلومتر در ساعت خبر داده است، رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی این اظهارات را به شدت تکذیب کرد.

کوروش گوهربین رئیس اتحادیه فروشندگان طلا وجواهر عیارطلاهای وارداتی که به شکل قاچاق وارد کشور می شوند را ١۴ ذکر کرد و گفت؛ این در حالی است که این طلاها به نام ١٨ عیار به مردم فروخته می شوند.

سایت جهان مدعی شد: آیت ا...مصباح یزدی در دیدار با احمدی نژاد از وی خواسته است که مشایی را برکنار کند. ظاهرا احمدی نژاد پس از سخنان مصباح یزدی متقاعد می شود که مشایی را از سازمان میراث فرهنگی برکنار کند.

البرز نوشت: گفته می شود اخیرا تعداد ٣٠٠ نفر از اعضای فرقه ضاله بهائیت به اتهام اقدام علیه امنیت ملی و جاسوسی علیه کشور ایران بازداشت شده اند. برپایه این گزارش این موضوع به دنبال دستگیری و اعترافات فردی به نام خانجانی که از سران این فرقه بوده، اتفاق افتاده است شنیده شده در هنگام بازداشت خانجانی تعداد ٣۵٠ سکه طلا از وی کشف شده است.

سید مهدی هاشمی از سمت معاونت عمرانی وزارت کشور استعفا کرد وحبیب‌الله بوربور به سمت معاونت هماهنگی عمرانی وزیر کشور منصوب شد.

به دنبال حادثه دیروز در پارلمان عراق مبنی بر سلب مصونیت آقای مثال الآلوسی که هفته گذشته به اسرائیل سفر کرده بود آقای الالوسی امروز تاکید کرد که پارلمان عراق تحت نفوذ جمهوری اسلامی ایران از او سلب مصونیت کرده است.

/ 0 نظر / 2 بازدید