در سه سال گذشته دولت هیچ وقعی به احزاب ننهاده

در سه سال گذشته دولت هیچ وقعی به احزاب ننهاده و بیشتر نشان داده که جامعه و کشور، نیازی به تحزب و دست کم احزاب فعلی ندارد.

به گزارش خبرنگار «تابناک»، اعضای بلندپایه احزاب، امشب در حالی به ضیافت افطاری وزیر کشور تازه‌وارد می‌روند که در طول عمر دولت نهم، بی‌مهری دولت نسبت به احزاب تا آنجا پیش رفت که حتی یارانه‌های احزاب قطع شد.
این میهمانی وزیر کشور را می‌توان نوعی تغییر رویکرد دانست که یا باید به اسم دولت بگذاریم یا به نام وزیر کشور تازه‌وارد که هر دو به نوعی به نزدیکی به احزاب و جلب رضایت آنها بیش از پیش نیاز دارند.

علی کردان، معاون مالی اسبق صداوسیما، از لحظه حضور در جلسه رأی اعتماد مجلس تاکنون با انتقادات و حملات تندی روبه‌رو بوده که به علت گستردگی طیف منتقدان، شاید وزیر کشور را به این فکر انداخته که از در دوستی با احزاب وارد شود و با جلب نظر آنان حضور خود در ساختمان فاطمی را تثبیت‌تر کرده، بدون دغدغه به مدیریت وزارت عظیم کشور بپردازد.

هرچند نزدیکی انتخابات ریاست‌جمهوری دهم نیز خود مزید بر علت شده است تا کردان که وزارتخانه او مجری برگزاری انتخابات است، با همگرایی و کنار گذاشتن سیاست دوری از احزاب بتواند این وظیفه سنگین را بهتر و با انتقاد کمتری پشت سر گذارد، اما نباید از این نکته غافل شد که سخنان اعضای احزاب مختلف اصولگرا در چند ماه اخیر، حلقه یاران و نزدیکان محمود احمدی‌نژاد را بیش از پیش به فکر انداخته؛ بنابراین دور از ذهن نیست که وزیر کشور به عنوان متولی رسیدگی به امور احزاب از سوی دولت و نزدیکان رئیس‌جمهور مأمور آشتی دولت با احزاب شده باشد تا شاید احزاب منتقد، کمی از موضع سرسختانه خود عقب نشسته و تعامل آنها با دولت نهم بیش از گذشته شود؛ به این امید که بتوانند در چند ماه آینده، نظر احزاب را برای ادامه ریاست‌جمهوری احمدی‌نژاد در دوره بعد به خود جلب کنند.

/ 0 نظر / 5 بازدید