دبیر کل ناتو : شورای امنیت از تحریم بیشتر ایران ناتوان است

دبیر کل ناتو با ابراز تاسف از ناتوانی شورای امنیت سازمان ملل در برابر برنامه هسته ای ایران تصریح کرد: این شورا حتی در تحریم بیشتر ایران ناتوان است.
به گزارش خبرگزاری «ریانووستی» یاپ دی هوپ شفر دبیر کل پیمان آتلانتیک شمالی در کنفرانسی در فرانسه که در آن مسایل سیاست جهانی مورد بررسی قرار می گیرد سخنرانی کرد. وی در این سخنرانی با تکرار ادعاهای غرب درباره فعالیت هسته ای کشورمان وظیفه اصلی ناتو را مانع تراشی برای تولید بمب هسته ای! توسط ایران اعلام و تاکید کرد: با این حال اطمینانی وجود ندارد که بتوان این کار را انجام داد.
شفر که با ترفندی خاص تلاش در غیرصلح آمیز نشان دادن برنامه هسته ای ایران داشت گفت: وی نگران آن است که شورای امنیت سازمان ملل نیز در شرایطی نیست که بتواند با کمک تحریمات مانع برنامه های ایران شود. وی تاکید کرد: در این شرایط همسایگان اسراییل هم به هیچ عنوان از سلاح هسته ای برای خود امتناع نخواهند ورزید.
شفر در ادامه ضمن تهدید تلویحی ایران از سوی رژیم صهیونیستی گفت: بنابر این ما نیز از اسرائیل انتظار نداریم تا به فعالیت های هسته ای خود پایان دهد چرا که جلوگیری از دستیابی ایران به بمب هسته ای تبدیل به چالشی بزرگ شده است.
آمریکا از ترس پاتک نیروهای ایرانی اجازه حمله به اسرائیل نمی دهد
در همین حال رسانه های تبلیغی رژیم صهیونیستی نیز اخیرا آمریکا را به عنوان مانع بزرگ برای این رژیم در حمله به کشورمان مطرح می کنند به طوری که شبکه 10 تلویزیون رژیم صهیونیستی با اشاره به مخالفت واشنگتن با هرگونه حمله نظامی اسرائیل به ایران مدعی شد تا هنگامی که نظامیان آمریکایی در عراق مستقر باشند، آمریکا هرگز چراغ سبزی برای حمله به ایران به تل آویو نشان نخواهد داد.
این شبکه تلویزیونی تاکید کرد: حمله به تاسیسات هسته ای ایران، حمله تهران به اهداف نظامی آمریکا در عراق را در پی خواهد داشت؛ بنابر این تا زمان خروج نیروهای آمریکایی از عراق نمی توان به ایران حمله کرد.
هاآرتص: اولمرت قادر به تغییر موضع مدودف
در قبال ایران نیست
این در حالی است که نخست وزیر رژیم صهیونیستی هم در سفر خود به روسیه برای جلب نظر این کشور همسایه ایران به سوی خود نیز نتوانست این کشور را به موضع گیری علیه برنامه هسته ای ایران متقاعد کند.
بنابر این گزارش ها اولمرت قرار است امروز (دیروز) تلاش مضاعفی برای جلب نظر «دیمیتری مدودف» رئیس جمهور روسیه به عمل آورد و حال آن که منابع روسی به هاآرتص گفتند که موضع روسیه تغییر نخواهد کرد.
هاآرتص نوشت: روسیه نه تنها با تحریم های بین المللی سخت تر علیه ایران مخالف است بلکه اورانیوم کمتر غنی شده را هم برای استفاده در نیروگاه بوشهر در اختیار ایران گذاشته است.
اولمرت
فرصت بسیار کمی دارد
مسکو همچنین با ایران درخصوص ساخت راکتور دیگر برای تولید برق در ایران مذاکراتی مقدماتی انجام می دهد.
این روزنامه صهیونیستی با اشاره به شرایط موجود در تحولات در کابینه رژیم صهیونیستی تصریح کرد: فرصت برای اولمرت برای موفقیت در چنین پروژه ای و ترغیب مدودف بسیار اندک است.
روسیه در پاسخ به اولمرت: نه!
روزنامه روسی «نووی یه ایزوستیا» در خبری تلاش های اولمرت برای رسیدن به چنین هدفی را ناکام مانده توصیف کرد و نوشت: اولمرت در شرایطی برای منصرف کردن روسیه برای همکاری های نظامی-فنی با سوریه و بویژه ایران وارد عمل شده که به عقیده کارشناسان روسیه به هیچ وجه قصد چشم پوشی از این نوع همکاری ها را ندارد، چرا که این همکاری کاملا به نفع مسکو است.
دغدغه اولمرت بر سر فروش مجموعه سیستم های موشکی-ضدهوایی 300S روسیه به جمهوری اسلامی ایران است که روز دوشنبه وزارت امور خارجه کشورمان خرید آن ها را تایید کرد.

  
 

 

/ 0 نظر / 5 بازدید